Zamknij
REKLAMA

Czy da się inwestować w nieruchomości bez kapitału?

15:42, 20.03.2020 | Materiał partnera

Jak powszechnie wiadomo, inwestycje w nieruchomości są jednym z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału na rynkach inwestycyjnych. To właśnie nieruchomości są aktywami, które w długim terminie z reguły zyskują na wartości bez względu na koniunkturę gospodarczą, w jakiej przychodzi nam inwestować. Wiele osób uważa jednak, iż inwestycje w nieruchomości wiążą się z upłynnieniem bardzo dużej kwoty kapitału własnego. Czy inwestycje w nieruchomości jest zarezerwowane jedynie dla tych osób, które posiadają oszczędności liczone w setkach tysięcy złotych? Okazuje się, że wcale tak nie musi być.

Brak kapitału na inwestycje w nieruchomości? Z pomocą kredytu hipotecznego to możliwe

Jedną z popularniejszych form finansowania zakupu nieruchomości jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny, jak sama nazwa wskazuje, jest brany w celu budowy bądź zakupu domu lub mieszkania. W związku z tym wnioskowanie o kredyt hipoteczny może być właśnie początkiem naszej przygody z inwestycjami w nieruchomości. Dzięki kredytowi hipotecznemu możemy zakupić mieszkanie, które następnie będziemy wynajmować lokatorom. To za sprawą tego typu działania, czynsz, który każdego miesiąca będzie trafiać na nasze konto zostanie przeznaczony na  pokrycie kosztów kredytu hipotecznego, co sprawi, iż zobowiązanie wobec banku będzie niejako spłacało się same. W zależności od naszej raty kredytu oraz mieszkania, które wynajmujemy, potencjalna wartość rynku może dodatkowo oprócz samego kredytu generować zysk dla nas. 

Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego kredytu hipotecznego 

Przy wyborze odpowiedniego kredytu hipotecznego na potrzeby inwestycji w nieruchomości, najważniejszym kryterium wyboru powinny być dla nas całkowite koszty kredytu oraz okres spłaty. Jeżeli nasze plany obejmują sytuacje, w której miesięczna rata kredytu ma być spłacona z kwoty otrzymanego czynszu, nasz kredyt powinien być rozłożony na taką ilość miesięcy, by nasza rata kredytu nie była zbyt wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż im dłuższy okres spłaty, tym całkowite koszty kredytu będą większe. Dlatego istotne jest, by obie te kwestie umiejętnie zrównoważyć. 

Zalety związane z inwestowaniem w nieruchomości 

Jeżeli otrzymaliśmy kredyt hipoteczny oraz sfinansowaliśmy zakup nieruchomości bądź mieszkania tymi pieniędzmi to gratulacje ! Właśnie zainwestowałeś w swoją pierwszą nieruchomość. W tym momencie należy rozplanować sobie, w jaki sposób ta nieruchomość będzie przez nas wykorzystywana. Na czas spłaty kredytu hipotecznego warto zainteresować się wynajmem lokalu. To sprawi, iż sam kredyt hipoteczny nie będzie dla nas żadnym obciążeniem, a możemy dodatkowo wygenerować dla siebie przychód. W sytuacji, w której hipoteka zostanie spłacona, możemy zastanowić się nad tym, czy lepszym pomysłem jest dalsze wynajmowanie lokalu, czy raczej całkowita sprzedaż nieruchomości po wyższej niż kupno cenie. Ze względu na trend, zgodnie z którym nieruchomości zyskują w czasie na wartości, wielce prawdopodobne jest, iż ta inwestycja w długim okresie okaże się dla nas bardzo trafiona. 

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://inwestujwnieruchomosci.pl/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone