Zamknij
REKLAMA

Robótki ręczne - jakie materiały i akcesoria kupić na początek?

23:27, 26.02.2020 | Materiał partnera

Robienie na drutach czy szydełkowanie to świetne hobby, które odpręża i pozwala na stworzenie wyjątkowych rzeczy. Własnoręczne wykonywanie ubrań, dodatków i ozdób daje dużą satysfakcję, a akcesoria do robótek można zabrać ze sobą niemal wszędzie – w podróż, do kawiarni czy do poczekalni. W jakie narzędzia i materiały warto się zaopatrzyć, by zacząć przygodę z rękodziełem?

Druty

Druty są rzecz jasna najważniejszym elementem wyposażenia osób zajmujących się dzierganiem. W swoim asortymencie ma je niemal każdy sklep internetowy z włóczkami. Można zdecydować się na druty stalowe, aluminiowe, drewniane, bambusowe albo z tworzyw sztucznych. Które z nich wybrać? Druty z tworzyw sztucznych są lekkie i tanie, ale z powodu ich gładkiej powierzchni, włóczki mogą się z nich ześlizgiwać. Najtrwalsze i najsztywniejsze okażą się akcesoria wykonane ze stali. Będą one jednak najcięższe. Grubość drutów trzeba dopasować do rodzaju włóczki i typów ściegu, dlatego najlepiej posiadać kilka modeli w swoim przyborniku. Co ciekawe, akcesoria i ozdoby można wykonywać też bez użycia drutów czy szydełka. Włóczka Puffy nie wymaga żadnych narzędzi. Do pracy z nią wystarczą dłonie, dlatego to świetny materiał również dla dzieci. Idealnie nadaje się do wspólnych kreatywnych zabaw.

Włóczki

Wśród materiałów potrzebnych do robótek ręcznych znajdują się również kolorowe włóczki. Od tego, jakie motki się wybierze, zależy estetyka wydzierganych prac. Włóczki produkuje się z różnych surowców – naturalnych i syntetycznych. Od rodzaju materiału zależy struktura, stopień elastyczności, miękkości, zawartość ściegów oraz wygląd splotu. Do naturalnych włóczek należą wełna, jedwab, bawełna czy bambus, natomiast do syntetycznych akryl i poliester. Każda z nich ma specyficzne właściwości. Szukasz miejsc, w których możesz kupić tanie włóczki? Na stronie https://centrumwloczek.pl sprawdzisz polecane sklepy dla hobbystów – zarówno stacjonarne, jak i internetowe.

Szydełko

Kolejnym przydatnym narzędziem do robótek ręcznych jest szydełko. Składa się ono z haczyka, uchwytu i trzonka. Rozmiar szydełka trzeba dobrać do grubości włóczki czy kordonka. Jak wygląda kwestia materiału? Akcesoria wykonuje się zwykle z plastiku, stali, aluminium albo drewna.

Kordonki

Każdy sklep z włóczkami zazwyczaj ma w swojej ofercie kordonki. Są to ciasno skręcone, ozdobne nitki z bawełny, jedwabiu czy tworzywa sztucznego. Wykonuje się z nich robótki wymagające szczególnej precyzji – gównie koronki i biżuterię. Do najpopularniejszych modeli należą kordonek Stokrotka oraz kordonek Maxi. Nadają się one praktycznie do wszystkich robótek szydełkowych.

Markery

Markery, czyli znaczniki, służą do oznaczania miejsca, w którym przerwało się robótkę. Pozwala to na ujmowanie w tym samym miejscu rzędów w tyle i przodzie. Dzięki temu nie trzeba liczyć po raz koleiny wszystkich oczek, tylko zapamiętać, że od danego rzędu brakuje och tylko np. dziesięć, by doszyć rękaw.

Igła dziewiarska

Po to narzędzie sięga się w celu zszycia robótki. Igła powinna mieć dostatecznie szerokie oczko, by pomieściła w nim każdą włóczkę. Najlepiej wybrać model o zaokrąglonej końcówce, by nie kuła przy szyciu i łatwo chwytała oczka.

Aby zająć się robótkami ręcznymi, potrzeba odpowiedniego wyposażenia. Powinny znaleźć się w nim włóczki, kordonki, druty, szydełko, markery oraz igła dziewiarska. Gdzie zaopatrzyć się w te akcesoria? Najlepiej odwiedzić sklep internetowy z włóczkami. Wówczas uda się nabyć wszystkie potrzebne materiały w jednym miejscu. Warto wybrać taki sklep, który oferuje tanie włóczki, a zarazem stawia na jakość, by kupić akcesoria idealne do tworzenia zachwycających prac.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone