Zamknij
REKLAMA

Czym są plotery tnące?

12:15, 19.01.2020 | Materiał partnera

Plotery tnące to urządzenia, które wykorzystywane jest przede wszystkim podczas cięcia rozmaitych tworzyw, jednak zakres zastosowań jest o wiele szerszy. Trzeba wiedzieć, że występują one w wielu różnych wariantach, a wybór urządzenia jest kwestią bardzo indywidualną. Ponadto sprawdzają się one głównie podczas cięcia w miękkich materiałach, jednak niektóre modele radzą sobie nawet z bardzo twardymi powierzchniami.

Zastosowanie ploterów tnących

Ploter tnący to urządzenie peryferyjne, która bazuje na nowoczesnych technologiach. Stosuje się go do m.in.:
- cięcia i nacinania,
- grawerowania,
- nanoszenia wzorów,
- kreślenia map.
Opisywane urządzenie obsługuje obiekty wektorowe. W zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie, które ułatwia pracę. Trzeba jednak wiedzieć, że jest ono opcjonalne.

Modułowe plotery tnące to prawdziwa innowacja na rynku. Dzięki nim zakres możliwości urządzenia znacząco wzrasta. Wynika to z faktu, że narzędzia mogą być swobodnie wymieniane - wszystko zależy od tego, jak czynność będzie realizowana. Warto wspomnieć, że najbardziej zaawansowane plotery tnące obsługują m.in.: miękki metale, sztywne polimery, tkaniny przemysłowe, włókninę, kompozyty, płaskie materiały strukturalne, a także wiele więcej.

Właściwości ploterów tnących

Dokładne właściwości ploterów tnących zależą od tego, jakie urządzenie zostało wybrane. Wiadomym jest, że każdy model posiada zupełnie inne parametry. Modułowe plotery tnące cechują się podwyższoną precyzją oraz niezawodnością. Ich obsługa nie powinna stwarzać większych problemów. Z łatwością można przystosować sprzęt do wykonywanej czynności.

Sporym ułatwieniem jest automatycznie ładowany stół przenośnika. Jest to korzystne z punktu widzenia operatora. Ponadto stoły ciśnieniowe posiadają zwykle zaawansowaną kontrolę cięcia, co pozytywnie wpływa na efekt finalny. Wysokiej klasy ploter tnący wyposażony jest w mocną stopę docisku, co również wspomaga prawidłowy przebieg obróbki.

Innowacyjne technologie

Ploter tnący, który opiera swoje działanie na nowatorskich rozwiązaniach sprawdzi się w wielu różnych branżach m.in. przemysłowej, motoryzacyjnej, budowlanej. Urządzenia wykonywane z certyfikowanych tworzyw cechują się wyjątkową trwałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach możliwe jest cięcie materiałów, których długość znacząco przewyższa długość przestrzeni roboczej. Mowa tutaj o modelach, które posiadają przenośniki.

Więcej na temat ploterów tnących: https://www.zemat.com/pl/plotery-tnace-randix

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone