Zamknij
REKLAMA

Siwiejące włosy? Poznaj trzy sposoby jak temu zapobiec!

14:24, 04.12.2019 | Materiał partnera

Siwe włosy w młodym wieku to poważny problem. Tracimy satysfakcję z własnego wyglądu – każdy siwy włos na głowie jest jak cios od losu. Czy jest jakiś sposób, by pokonać siwienie włosów? Okazuje się, że kilka prostych, rutynowych czynności może bardzo pomóc w tej kwestii, przy okazji wzmacniając nas i poprawiając nasz nastrój. Co na siwe włosy? Oto trzy sposoby – przetestuj i sprawdź, jak działają!

Siwe włosy, co robić?

Na wstępie krótki komentarz, dla osób wyjątkowo zdesperowanych, które szukają jakiegokolwiek sposobu, jak zatuszować siwe włosy. Otóż koloryzacja to najprostszy i często najłatwiejszy sposób, by chwilowo pozbyć się problemu. No właśnie, chwilowo… Farbowanie siwych włosów pozwoli nam ukryć przyczynę, nie zwalczy zaś skutku. Dodatkowo koloryzacja siwych włosów nie jest dla nich najlepsza, przesusza je, powoduje łamliwość, warto też wiedzieć, że farby do siwych włosów bywają szkodliwe dla środowiska naturalnego. Mamy inny sposób na siwe włosy!

Zrównoważona dieta

W pierwszej kolejności zadbajmy o to, by to co pojawia się w naszym jadłospisie było pełnowartościowe i miało wszechstronne działanie. Melanina, która odpowiada za siwienie włosów (technicznie rzecz biorąc – jej brak), jest bardzo wrażliwa na higienę życia. Dlatego bogactwo witamin i minerałów jest tutaj bardzo wskazane. Co jest dobre na siwe włosy? Owoce i warzywa, a także zioła, szczególnie skrzyp polny. Warto też pomyśleć o suplementach diety, jeśli trudno nam się zdyscyplinować w kwestii zdrowego żywienia. Wielu producentów opracowało specjalne mieszanki, których działanie jest kierunkowe – preparat na siwe włosy potrafi skutecznie zatrzymać siwiznę, a nawet ją cofnąć.

GR – 7 Professional

Skuteczna kuracja naturalnym płynem na siwe włosy to kolejna alternatywa. Dla sceptyków kolejne kilka linijek niniejszego artykułu będzie budziło wątpliwości, jednak GR-7 Professional, polski preparat na siwe włosy, jest rekomendowany przez szereg gabinetów trychologicznych i uznanych salonów fryzjerskich. Co to takiego?

Otóż GR-7 Professional to produkt oparty na mieszance polnych ziół. Płyn na siwe włosy ma za zadanie wniknąć w głąb skóry głowy, gdzie odżywia komórki i stymuluje je do produkcji wcześniej wspomnianej melaniny. Siwe włosy powoli powracają do swojego naturalnego koloru. Odwrócenie siwienia trwa około miesiąca – włosy najpierw są blado-złote, by następnie uzyskać swoją pierwotną barwę. Zobacz jak ukryć siwe włosy z GR-7.

Preparat na siwe włosy GR-7 Professional nie uczula, nie wywołuje efektów ubocznych i jest szalenie skuteczny (potwierdziły to badania międzynarodowej jednostki EUROFINS). Szybki sposób na siwe włosy? Ta kuracja to strzał w dziesiątkę. Zobacz

Fot. Efekty stosowana preparatu na siwe włosy GR-7

Dbaj o siebie!

Siwe włosy w młodym wieku są w większości przypadków uwarunkowane genetycznie. Jednak możemy wpłynąć na opóźnienie tego procesu, zwyczajnie dbając o siebie każdego dnia. Poleca się odpowiednią ilość snu, dbanie o chwile relaksu i rozładowywanie stresu (przewlekły stres jest jedną z przyczyn siwienia włosów), swój korzystny wpływ ma również aktywność fizyczna (nie musi być wyczynowa, wystarczy regularnie się poruszać) itp. Eksperci polecają również delikatne masaże głowy. Warto spróbować, jeśli nie dla siwych włosów, to choćby dla stanu błogości i wyciszenia. Polecamy!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA