Zamknij
REKLAMA

Jakie książki warto kupować w antykwariacie?

10:46, 14.08.2019 | materiały partnera

Antykwariat to miejsce, gdzie można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych pozycji książkowych w znacznie korzystniejszych cenach, niż w księgarniach. Przy okazji jednak nie wiąże się to z obniżką jakości książek, gdyż zazwyczaj są w niemal idealnym stanie. Sprawdź, jakie egzemplarze szczególnie opłaca się nabywać w antykwariacie.

5 rodzajów książek najchętniej kupowanych w antykwariatach

Książki do nauki

Nie da się ukryć, że dziś najwięcej kupujemy książek, które mają służyć nam jako poszerzenie jakiejś konkretnej wiedzy z różnych dziedzin. Najczęściej stawiamy na książki popularnonaukowe, podręczniki czy też poradniki napisane przez specjalistów z jakiejś branży, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Wtedy też poszukujemy książek w niskich cenach, np. właśnie w antykwariacie Tezeusz. W końcu standardowo cena takich egzemplarzy jest dość wysoka, więc warto poszukać, gdzie bardziej się opłaca jeszcze przed dokonaniem zakupu. Alternatywą są e-booki i audiobooki, które mają przystępniejszą formę.

Czasopisma i komiksy

Dziś nie brakuje kolekcjonerów komiksów lub magazynów czy czasopism, dlatego też, jeśli jesteś jednym z nich, to koniecznie musisz udać się lub znaleźć w sieci antykwariat. W końcu można znaleźć tam prawdziwe perełki w bardzo dobrym stanie i niskich cenach. Być może będzie tam akurat egzemplarz, którego brakuje ci w kolekcji. Często możliwe jest zakupienie czasopism sprzed kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat, co jest znakomitą gratką dla każdego pasjonata historii i konkretnej dziedziny.

Tania nauka języka obcego

Współcześnie znajomość języka obcego to podstawa. Jednak często kursy i prywatne lekcje to nie lada wydatek. Dlatego coraz więcej osób stawia na samodzielną naukę. W tym celu kupuje się książki, słucha nagrań i wyjeżdża za granicę. Doskonałym pomysłem, dzięki któremu będzie można sporo zaoszczędzić, jest nabycie podręczników, poradników oraz ćwiczeń do nauki właśnie w antykwariacie. Niezależnie od tego, czy wolisz uczyć się angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego czy chińskiego, na pewno znajdziesz coś dla siebie i to bardzo tanio. Tym bardziej że w księgarniach tego typu książki należą do jednych z najdroższych. Warto przeszukać ofertę, np. Tezeusza, aby znaleźć takie pozycje, które będą najlepsze i znacznie przyspieszą proces nauki.

Postaw na dobrą powieść

Pomimo malejących statystyk związanych z czytelnictwem nadal wiele osób lubi w wolnej chwili przeczytać ciekawą powieść. Bez problemu można znaleźć w symbolicznych cenach książki dla dzieci, młodzieży, obyczajowe czy kryminały lub fantasy. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego koniecznie warto postawić na nabywanie egzemplarzy papierowych właśnie z tzw. drugiej ręki.

Stań się posiadaczem antyków

Gdzie można znaleźć książki wydane przed 1950 r., jeśli nie w antykwariacie? Jeśli chcesz zasilić swoją domową biblioteczkę tymi wyjątkowymi książkami, to koniecznie musisz skorzystać z oferty dobrego antykwariatu. Lekko pożółkłe strony, zapach historii i nieoceniona wartość sentymentalna, to najważniejsze cechy wyróżniające antyki książkowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone