Zamknij
REKLAMA

Zwiedzaj Gdańsk z roweru

10:59, 14.05.2019 | Materiał partnera

Trójmiasto słynie nie tylko z pięknych plaż, zatoki Gdańskiej i czystego powietrza. Charakterystycznym elementem trójmiejskiego krajobrazu są także znakomite trasy rowerowe. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny, na trójmiejskich ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Prawdziwy rowerowy szał można zaobserwować jednak latem. To właśnie wtedy, z uwagi na wzmożone korki, jednoślad staje się wygodnym i wbrew pozorom, całkiem szybkim środkiem transportu.

Znakomite trasy rowerowe

Czy wiesz, że sieć tras rowerowych w samym Gdańsku liczy obecnie ponad 716 km, a w tym roku przybędzie ich nawet 25 km? W miejskim budżecie na wydzielone inwestycje rowerowe zaplanowano bowiem ponad 68,6 mln zł. Aby zachęcić mieszkańców i turystów do oglądania miasta z rowerowego siodełka, lokalni przewodnicy regularnie organizują bezpłatne rowerowe spacery.

źródło: https://www.veloking.pl/

W mieście i naturze

Przemieszczając się rowerem, z powodzeniem dojedziesz na gdańską Starówkę. Będziesz mógł podziwiać piękne kamienice, pomnik Neptuna, urokliwe wąskie uliczki i okolice Złotej Bramy. Wstąpisz też na kawę do słynnego Dworu Artusa i obejrzysz skarby Bałtyku - bursztyny. Dzięki rozbudowanemu systemowi dróg rowerowych dojedziesz również do pełnego zabytków Nowego Portu. Obejrzysz murale na Zaspie i industrialne przestrzeni stoczni Gdańskiej. Uwielbiasz przyrodę i wycieczki za miasto? Jednoślad zabierze Cię także na łono natury. Rowerowy szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zachwyci miłośników przyrody i kaszubskich krajobrazów. Ten oznaczony kolorem niebieskim jest najdłuższą trasą, wytyczoną pod kątem turystyki rowerowej w okolicach trójmiejskiej aglomeracji. Liczy aż 102,75 km i wiedzie przez Bieszczady Północy, czyli mocno pofałdowane tereny północnych Kaszub.

Jazda rowerem, a kondycja fizyczna

Przecież ja zupełnie nie mam kondycji, nie dam rady przejechać rowerem kilkudziesięciu kilometrów. Ja i rower? Ciężko mi wejść po schodach na 4 piętro, a co dopiero pedałować przez dwie godziny? Takie argumenty często da się słyszeć z ust osób, które rezygnują z roweru na rzecz aut czy komunikacji miejskiej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że trójmiejskie wypożyczalnie oprócz tradycyjnych jednośladów często oferują także rowery elektryczne. Takie pojazdy zasilanie silnikami eliminują konieczność samodzielnego pedałowania. Umożliwiają więc pokonywanie nawet dużych odległości łatwo, przyjemnie i bez większego wysiłku.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA