Zamknij
REKLAMA

Kredyt online – 6 najważniejszych faktów

11.22, 06.08.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 11.22, 06.08.2022

Kredyt online pozwoli Ci zaoszczędzić czas, bo cały proces – od wnioskowania poprzez podpisanie umowy aż do wypłaty środków załatwisz bez wychodzenia z domu! Wyjaśniamy, czym jest kredyt online, jak go dostać i czym różni się od pożyczki.

Czym jest kredyt online?

Kredyt online to produkt finansowy, który polega na pożyczeniu środków klientowi, a zobowiązanie (wraz z odsetkami i prowizją) spłaca się w miesięcznych ratach. Dzięki temu można szybko sfinansować większy wydatek, a zadłużenie spłacać wygodnie przed dłuższy czas, aby nie obciążyć zanadto domowego budżetu.

Kredyt online charakteryzuje się tym, że jest udzielany w pełni zdalnie, co oznacza, że aby go otrzymać, nie trzeba składać wizyty w placówce. Kredyty online pozwalają zaoszczędzić czas i naprawdę błyskawicznie otrzymać środki na konto, więc jest to prawdziwie szybka gotówka.

Jak dostać kredyt online?

Aby znaleźć ofertę kredytu online, najpierw musisz wybrać, gdzie chcesz go zaciągnąć.

Wniosek składa się za pomocą swojego komputera czy telefonu podłączonego do internetu.  Zazwyczaj wystarczy wypełnić tylko pola w internetowym wniosku o kredyt online, ale czasami zdarza się tak, że pracownik firmy finansowej zadzwoni do Ciebie doprecyzować niektóre informacje.

Tożsamość potwierdza się zdalnie (np. przelewem weryfikacyjnym), a we wniosku trzeba podać to, ile zarabiamy (musi to być stały i udokumentowany dochód).

O decyzji kredytowej zostaniesz poinformowany telefonicznie lub mailowo, a na adres mailowy otrzymasz także umowę, którą można podpisać jednym kliknięciem. Na tej podstawie wypłacane są środki wprost na Twoje konto bankowe i także przelewem spłaca się raty zgodnie z harmonogramem spłaty.

Czy kredyt online jest dla każdego?

Kredyty online są dla każdej osoby, która potrzebuje szybkiej gotówki na sfinansowanie swoich potrzeb i ceni sobie swój czas, którego nie chce marnować na wizycie w placówce. Taki produkt jest udzielany na dowolny cel, co oznacza, że nie musisz tłumaczyć nikomu, na co wydasz pożyczone pieniądze.

Warto pamiętać, że udzielenie kredytu online jest uwarunkowane otrzymaniem pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Instytucja finansowa więc zbada, czy Twoja pensja jest na tyle wysoka, że dasz radę terminowo spłacać raty oraz czy Twój budżet nie jest nadmiernie obciążony innymi zobowiązaniami lub zbyt dużą liczbą osób na utrzymaniu. W uzyskaniu kredytu online pomaga pozytywna historia kredytowa, natomiast poważne zaległości w spłacie kredytów czy pożyczek uniemożliwiają otrzymanie finansowania.

Kredyt online a pożyczka online

Główną różnicą pomiędzy kredytem online a pożyczką online jest to, że kredytów udzielają banki w oparciu o przepisy Prawa bankowego, natomiast pożyczek mogą również inne podmioty, bazując na Kodeksie cywilnym.

Dlatego po kredyty online trzeba udać się do banku, zaś po pożyczki online do firmy pożyczkowej. Często jednak te pojęcia stosowane są zamiennie.

Kolejną różnicą jest to, że pożyczki online zawsze udzielane są wyłącznie przez internet, bo pożyczkodawcy w większości nie mają placówek. Z kolei zdarza się, że banki reklamują swoje oferty jako kredyty online, ale w procesie wnioskowania okazuje się, że nowi klienci i tak muszą iść do oddziału potwierdzić swoją tożsamość i stacjonarnie podpisać umowę.

Przy kredycie online zazwyczaj mamy też do dyspozycji dłuższy okres spłaty (nawet 10 lat). Pożyczki online można maksymalnie zaciągnąć na 3-4 lata.

Oprócz tego mamy same podobieństwa:

  • dostępna kwota – można pożyczyć od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych,
  • dowolny cel – pożyczone środki możesz wydać, na co chcesz,
  • zdalny sposób potwierdzenia tożsamości.

Kredyt online – 6 faktów

Na koniec podsumujmy najważniejsze fakty o kredycie online!

  1. Można go wziąć bez wychodzenia z domu – wystarczy mieć pod ręką dowód osobisty oraz urządzenie z dostępem do internetu.
  2. Wniosek można złożyć o dowolnej porze i w dowolny dzień tygodnia – dzięki temu, że nie rozmawiamy z pracownikiem firmy finansowej, nie jesteśmy ograniczeni godzinami jego pracy.
  3. Jest dyskretny – ze względu na możliwość złożenia wniosku w domowym zaciszu nikt niepowołany nie dowie się o naszych planach.
  4. Jest bezpieczny – wykorzystując najnowsze technologie, kredytodawcy są w stanie dokładnie zweryfikować tożsamość, dzięki czemu wyłudzenie kredytu online na cudze dane jest prawie niemożliwe.
  5. Formalności są ograniczone do minimum – aby otrzymać finansowanie, wystarczy tylko uzupełnić wniosek, zweryfikować swoją tożsamość i poczekać na decyzję kredytową.
  6. Można go wydać na dowolny cel – nikt nie rozliczy Cię z tego, na co przeznaczysz środki, więc możesz go wydać zarówno na te obiektywnie niezbędne wydatki, jak remont mieszkania czy leczenie, ale również na wakacje czy kurs nowej umiejętności.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%