Zwycięska passa siatkarek trwa [DUŻO ZDJĘĆ]

19:29, 16.10.2021 P.C Aktualizacja: 13:38, 19.10.2021
Skomentuj ITA TOOLS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk ITA TOOLS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk

Siatkarki Stali wyśmienicie rozpoczęły nowy sezon. Znów zeszły z parkietu po wysokim zwycięstwie.

Siatkówka, 1 liga kobiet
ITA TOOLS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk
3:0 (25:22, 25:19, 25:18)

[FOTORELACJA]8908[/FOTORELACJA]

MVP meczu: Julita Molenda (Stal)

ITA TOOL Stal: 6. Julita Molenda, 7. Katarzyna Bryda, 12. Katarzyna Urbanowicz, 11. Dominika Mras, 14. Wioletta Lach, 16. Sandra Szczygioł © oraz 2. Olga Samul (l), 15. Karolina Pancewicz (l), 5. Paulina Stroiwąs, 8. Aleksandra Hochołowska, 10. Emilia Kuźniar, 13. Rozalia Hnatyszyn, 17. Adrianna  Muszyńska
Trener: Przemysław Michalczyk

SMS PZPS Szczyrk: 8. Oliwia Pietrzak, 9. Pola Janicka, 13. Magdalena Stamborska ©, 27. Julia Lenik, 31. Natalia Kecher, 32. Karolina Staniszewska oraz 5. Wiktoria Zagumny, 10. Klaudia Łydych (l), 11. Rozalia Moszyńska, 12. Patrycja Łagida, 15. Justyna Jankowska, 18. Maria Spławska.
Trener: Wiesław Popik

Gdy Sandra Szczygioł skończyła swój atak na skrzydle Stal prowadziła w pierwszym secie 4:0. Młode, wysokie siatkarki ze Szczyrku jednak nie zamierzały łatwo partii oddać. As serwisowy Karoliny Staniszewskiej oznaczał przewagę 8:6 Stali i mógł zwiastować wyrównany mecz.

Emocje w pierwszym secie mieliśmy jeszcze przy stanie 19:17, gdy Szczyrk popisał się dwukrotnie efektownym blokiem. Później górę wzięło doświadczenie Stali i po ataku po przekątnej Szczygioł mielczanki prowadziły w meczu 1:0.

Druga partia większej historii nie miała. As Julity Molendy wyprowadził Stal na przewagę 10:4, ekspresowo zrobiło się 18:7 i można było szykować się na seta numer trzy.

Podopieczne trenera Wiesława Popika, niegdyś szkoleniowca Stali Mielec w LSK, podjęły się próby zatrzymania faworyzowanej Stali. Trzymały się dzielnie do remisu 10:10. Na tyle dzisiaj ten zespół było stać. Mielczanki spokojnie odskoczyły na 16:12 i 20:13. Stało się jasne, że ITA TOOLS Stal wygra swój czwarty mecz 3:0.

Mielczanki jednak nie są liderkami w 1 lidze. Na czele tabeli znajduje się Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która również wygrała cztery mecze bez straty seta i legitymuje się lepszym bilansem małych punktów.

Za tydzień tarnowianki podejmą mielecką Stal.