Zamknij
REKLAMA

Budowa tego kościoła trwa od 12 lat. Na jakim jest etapie? [ZDJĘCIA]

12:37, 27.06.2022 | ks
REKLAMA

Już w październiku w Woli Mieleckiej odbędzie się uroczyste poświęcenie budowanego od 12 lat kościoła. Choć nabożeństwa już się tam odbywają, proboszcz Zbigniew Smołkowicz przyznaje, że do zakończenia wszystkich prac wciąż jeszcze długa droga. 

[FOTORELACJA]9376[/FOTORELACJA]

- Można powiedzieć, że jesteśmy na etapie uposażania wnętrza. Mamy już najważniejsze rzeczy do sprawowania liturgii - jest ołtarz, jest wystrój wystrój głównej ściany ołtarza, ambonka, stacje Drogi Krzyżowej - mówi ks. Zbigniew Smołkowicz, proboszcz Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej.

- 9 października chcemy oddać kościół w tak zwanej dedykacji - to ofiarowanie tego miejsca na wyłączną służbę Bogu - dodaje.

Dzisiaj jednak kościół wciąż jest w trakcie budowy. Dopiero wspomniana dedykacja 8 października sprawi, że będzie to już w pełni budynek sakralny. - Na razie odprawiamy tutaj nabożeństwa ze względu na większą powierzchnię i obostrzenia związane z pandemią - przyznaje gospodarz parafii z Woli Mieleckiej.

- Oczywiście dużo nam jeszcze brakuje, bo nie ma ławek, powstaje obejście, a kiedyś budowana będzie jeszcze wieża. Cieszymy się jednak, że już od października będziemy mogli odprawiać msze święte w poświęconym kościele - dodaje ks. Smołkowicz.

W sierpniu tego roku minie 12 lat od kiedy rozpoczęła się budowa kościoła w Woli Mieleckiej. Również 12 lat liczy sobie tutejsza parafia. Na początku jej funkcjonowania wybudowano jednak kaplicę, by w niej odprawiać nabożeństwa. 12 lat temu było bowiem jasne, że budowa docelowej świątyni potrwa długo.

Co stanie się z kaplicą, gdy nowy kościół będzie już poświęcony? Już teraz w połowie tego budynku znajduje się plebania. Po poświęceniu nowego kościoła, część kaplicy zostanie przerobiona na mieszkanie dla jeszcze jednego księdza, a druga część zostanie salą katechetyczną, której dzisiaj w parafii brakuje.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%