Zamknij

Wielkanoc w mieleckich kościołach. Sprawdźcie szczegóły

12:18, 07.04.2020 M.B Aktualizacja: 13:39, 09.04.2020
Skomentuj

To będą wyjątkowe Święta Wielkanocne. Ze względu na epidemię koronawirusa Wielki Tydzień oraz Wielkanoc w mieleckich parafiach obchodzone będą zupełnie inaczej niż dotychczas. Duchowni są zgodni: należy zostać w domu i przeżywać święta w gronie najbliższych, a nabożeństwa obejrzeć dzięki transmisjom w internecie. Zebraliśmy ogłoszenia z mieleckich parafii.

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Od czwartku rozpoczynają się obchody Triduum Sacrum, a więc święte dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkie obrzędy będą się odbywały w kościele bez udziału wiernych. Zapraszamy jednak wszystkich do uczestniczenia w nich poprzez transmisję internetową. Na stronie naszej Parafii znajduje się szczegółowy plan nabożeństw. Bardzo prosimy zapoznać się z nim.

Ze względu na epidemię nie urządza się w kościele tradycyjnej Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Nie będzie również żadnych wspólnych nabożeństw i adoracji. W Wielki Piątek zamiast nawiedzenia Ciemnicy zachęcamy do odprawienia w domu tzw. Godziny Świętej lub do włączenia się w transmitowaną z naszego kościoła Godzinę Miłosierdzia. Prosimy również, by w Wielki Piątek w każdym domu wyeksponować Krzyż, np. ustawić go na stole, zapalić przy nim świece, może postawić kwiaty… Poprzez oddanie czci Krzyżowi Chrystusa możemy zyskać nawet odpust zupełny. Chciejmy również pamiętać o odprawieniu w Wielki Piątek rodzinnej Drogi krzyżowej.

W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, ani wody. Natomiast obrzęd błogosławieństwa pokarmów przed rodzinnym śniadaniem wielkanocnym można pobrać z naszej strony internetowej. OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃŚTWA POKARMÓW WIELKANOCNYCH MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ.

W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od 9.00 do 17.00. Zachowując zasady ostrożności (5 osób w kościele w odległości od siebie co najmniej 2 metry) można będzie oddać cześć Krzyżowi Chrystusa. Nie będzie można jednak ani ucałować Krzyża, ani dotknąć. Jedyną formą uczczenia jest uklęknięcie lub skłon.

Zachęcamy jednak, by adorować Krzyż, który mamy w domu.

Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Procesji rezurekcyjnej nie będzie ani w sobotę, ani w niedzielę. Na zakończenie liturgii w sobotę zabrzmią dzwony oznajmiając radość zmartwychwstania Pana Jezusa.

W niedzielę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte transmitowane w Internecie o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 14.30.

Zwracamy się z wielką prośbą i apelem do wszystkich naszych drogich Parafian: ZOSTAŃCIE W ŚWIĘTA W DOMU! Przeżyjcie te święta w wyjątkowo rodzinny sposób, nie odwiedzając nikogo. Dzielmy się życzeniami przez telefon czy Internet, ale nie ryzykujmy groźbą zarażenia koronawirusem.

Parafia nabożeństwa Wielkiego Tygodnia transmituje na Facebooku.

Parafia pw. Ducha Świętego

Wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia będą się odbywać bez udziału wiernych. Zachęcamy Was do łączności modlitewnej z odprawianą liturgią w parafii poprzez transmisje internetowe w serwisie YouTube.

Przygotowujemy jeszcze bardziej dynamiczną transmisję nabożeństw z kilku kamer.

Celebracje Wielkiego Tygodnia:

Do czwartku o godz. 20.30 odmawiamy w kościele różaniec o ustanie zarazy.

Od środy do soboty codziennie o godz. 9.00 będziemy odmawiać w kościele Jutrznię. Na stronie internetowej www.brewiarz.pl są dostępne teksty na poszczególne dni.

W Wielki Czwartek

- O godz. 9.00 Ciemna Jutrznia.

- O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek 

- O godz. 9.00 Ciemna Jutrznia.

- O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

  Odmawiać ją będziemy codziennie po wieczornej eucharystii.

- O godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej. Po liturgii Wielkopiątkowej odśpiewamy Gorzkie Żale.

- O godz. 2000 Droga Krzyżowa.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie ma żadnych dyspens.

W Wielką Sobotę

- Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu błogosławieństwa powinien dokonać ojciec rodziny.

- Celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.

Przypominamy, że nasza świątynia poza czasem sprawowania liturgii pozostaje otwarta. Mamy świadomość tego, że wielu z nas będzie chciało w dniach Świętego Triduum Paschalnego nawiedzić kościół. W trosce o dobro nas wszystkich prosimy o bezwzględne zachowanie przepisu o obecności pięciu osób w świątyni. /jest to monitorowane i grożą wysokie kary/. Być może w Wielkanoc zostanie podniesiony limit uczestników liturgii. Szczegóły zostaną podane w mediach.

Niedziela Wielkanocna oraz Poniedzialek Wielkanocny - Msze święte wg stałego grafiku. W Wielkanoc nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Rozpoczynamy wyjątkowe, bo naznaczone pandemią obchody Wielkiego Tygodnia. Ks. Biskup wzywa wszystkich wiernych do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebrowaniu Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów (liturgia Triduum paschalnego będzie bez udziału wiernych).

Nabożeństwa w Dni Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 – pamiętajmy w ten dzień o poście ścisłym – trzy posiłki (od 18-60 roku życia) oraz poście od mięsa (od 14 roku życia). W Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z udziału w tych nabożeństwach poprzez bezpośrednie transmisje internetowe z naszej świątyni („YouTube” – Mielec MBNP). Transmitowane wszystkie Msze św., o godz. 16.00 będą transmitowane Gorzkie Żale, a w Wielki Piątek o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa. Ponadto w dni powszednie będzie transmisja Mszy św. o godz. 8.00, a wieczorem o godz. 20.30 Różaniec. Transmisja z obrzędów Ciemnej Jutrzni w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00.

Przez wszystkie dni kościół będzie otwarty, aby dać możliwość indywidualnej modlitwy (pamiętajmy o obecności max. 5 osób w świątyni). W tym roku nie urządzamy w świątyniach Ciemnic i Grobów Pańskich. Informacje odnośnie przeżywania Niedzieli Wielkanocnej zamieścimy na stronie parafialnej i w gablotach.

Przypominamy, że odnośnie spowiedzi prosimy wcześniej kontaktować się telefonicznie. Zarazem przypominamy o możliwości wzbudzenia sobie żalu doskonałego połączonego ze szczerą wolą wyspowiadania się jak tylko to już będzie możliwe oraz byśmy korzystali z komunii św. duchowej.

Biskup zachęca wszystkich wiernych, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyć rodzinne nabożeństwo pojednania (przygotowany rytuał będzie na parafialnej stornie internetowej).

W tym roku nie będzie obrzędu błogosławienia pokarmów w kościołach (jak również w innych miejscach publicznych). Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnej „święconki” i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa w domach, w gronie rodzinnym przed śniadaniem wielkanocnym (obrzęd znajduje się na stornie internetowej).

Zachęcamy, aby każdego dnia łączyć się z nami w modlitwie różańcowej o godz. 20.30, jak również znajdźmy czas na osobiste odprawienie dziś Gorzkich Żali, a w Wielki Piątek Drogi Krzyżowej.

WIELKI CZWARTEK

Transmisja Ciemnej Jutrzni o 8.00.

Transmisja Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00.

Nie będzie zwyczajowego nawiedzenia „ciemnicy”, jednak prosimy, by w gronie rodzinnym odprawić tzw. „godzinę świętą”, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu.

WIELKI PIĄTEK

Transmisja Ciemnej Jutrzni o 8.00.

Transmisja Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 15.00.

Transmisja Liturgii Męki Pańskiej o 18.00.

Zachęcamy, by w swoich domach wyeksponować wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża.

Obowiązuje post ścisły (osoby w wieku pomiędzy 18. a 60. rokiem życia spożywają tylko trzy posiłki, w tym jeden do syta, ponadto wierni od 14. roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych).

WIELKA SOBOTA

Transmisja Ciemnej Jutrzni o 8.00.

Nie będzie obrzędu błogosławienia pokarmów i wody święconej. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym.

Nie będzie również czuwania przy grobie pańskim.

WIGILIA PASCHALNA

Transmisja obrzędów Wigilii Paschalnej o 20.00.

Tych, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

Nie odbędzie się procesja rezurekcyjna.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Transmisja Mszy św. o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00.

Bazylika Świętego Mateusza

W obecnej sytuacji w parafiach nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Prosimy wiec abyśmy uczynili żal doskonały – o którym możemy przeczytać na stronie parafialnej, połączony ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, a tylko w nagłych przypadkach, prosimy o telefoniczny kontakt z kapłanem pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej, facebookowej oraz znajdującym się na drzwiach Bazyliki. Prosimy aby zachować wszelkie środki ostrożności.

Prosimy wszystkich parafian, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyli rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o przygotowany rytuał – udostępniony w mediach elektronicznych. W kontekście utrudnionego dostępu do sakramentu pokuty i pojednania, ta wspólna modlitwa pokutna, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Informujemy że Liturgia całego Triduum Paschalnego będzie sprawowana bez udziału wiernych Świeckich – w tym względzie nie będzie żadnych wyjątków. Prosimy o pozostanie w domach i modlitwę w gronie rodzinnym.

Porządek liturgii będzie następujący:

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 8.00 Ciemna Jutrznia czyli wspólna Liturgia Godzin. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy prze łącza internetowe. 

Wielki Czwartek dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Godzinki o Męce Pańskiej oraz adoracja poprzez media społecznościowe potrwa do godz. 21.00. Z racji panującej epidemii nie udamy się do chorych z Komunią Świętą.

Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Nie sprawuje się Eucharystii. Od godz. 00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy poprzez media społecznościowe. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w Bazylice: o godz. 9.00 i 15.00. Prosimy wszystkich wiernych, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych transmitowanych przez naszą parafię oraz do modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej.

Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i odśpiewane zostaną Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie poprzez media społecznościowe potrwa do godz. 23.00. W ramach tej adoracji  rozpocznie się dziewięciodniowa Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega na trzykrotnym posiłku w ciągu dnia, w tym raz do sytości  i całkowitym powstrzymaniu się od wszelkich pokarmów mięsnych oraz abstynencji alkoholowej. Powstrzymajmy się również od spożywania pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę, aż do Mszy Wigilii Paschalnej.

Wielka Sobota dzień zadumy nad śmiercią Chrystusa. Cały dzień trwać będzie adoracja Pana Jezusa w Grobie poprzez media społecznościowe. Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych w kościele. Dlatego zachęcamy aby skorzystać z materiałów zamieszczonych w mediach elektronicznych i przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego aby to Ojciec czy Matka poprowadzili wspólną modlitwę jednocząc wokół siebie wszystkich domowników i dokonali poświęcenia pokarmów. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpocznie się o 20.00. Wszystkich parafian, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia. Ponieważ w tym roku nie ma możliwości zorganizowania procesji rezurekcyjnej, dlatego na zakończenie Wigilii Paschalnej uruchomimy dzwony przypominające o niezwykłości tej Wielkiej Nocy i odprawimy przygotowany specjalny obrzęd ogłoszenia zmartwychwstania Chrystusa. Będzie to dla nas znakiem, że pomimo trudnej sytuacji jesteśmy wezwani do wielkanocnej radości.

Przypominamy, że Kościół w tych dniach udziela Komunii św. wyłącznie podczas celebracji liturgicznych oraz osobom umierającym. Dlatego zapraszamy wszystkich pozostających w domach do komunii duchowej. W ten sposób jeszcze mocniej uświadomimy sobie, że Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie jest dla nas wyjątkowym i niezasłużonym darem.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie: w sobotę o godz. 15.00, w niedzielę zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek o 17.30.

Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą sprawowane według tradycyjnego porządku, i wszystkie będą transmitowane, z tym wyjątkiem że nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00.

Parafia pw. Świętego Marka Ewangelisty

Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża z 31 marca 2020 r. rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00 bez udziału wiernych świeckich, jedynie z udziałem księży i sióstr zakonnych. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Rozpoczęcie Liturgii Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i zakończenie Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę oznajmią dzwony z wieży naszego kościoła. Nie będzie żadnych adoracji i poświęcenia pokarmów.  Przeżywajmy w gronie rodziny te wielkie tajemnice naszego zbawienia w łączności modlitewnej z księżmi i siostrami celebrującymi obrzędy Wielkiego Tygodnia w kościele parafialnym. Korzystajmy z przygotowanego na te dni Rytuału Rodzinnego umieszczonego na stronie internetowej diecezja.tarnow.pl

W ciągu tygodnia dla tych, którzy chcą, istnieje możliwość indywidualnej spowiedzi w kościele od poniedziałku do środy od g. 17.00 do 18.00, w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też o wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.

[ZT]56059[/ZT]

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(45)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Antypisior1Antypisior1

2 3

Aleś *%#)!& Antypisior 13:41, 07.04.2020


!!!!!!

8 3

Przyjdzie kiedyś i na Ciebie czas to raczki do modlitwy złożysz. 13:43, 07.04.2020


MiszczMiszcz

2 4

Brawo Antypisior! Są jeszcze inteligentni na tym świecie :) zakazać w 100% 14:05, 07.04.2020


..

0 0

Ty oświecony? Przeczytałeś chociaż treść newsa? 16:48, 07.04.2020


reo

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


He he He he

6 3

Chcesz zobaczyć idiote to chyba masz lusterko w domu🤣 18:30, 07.04.2020


AntypisiorAntypisior

0 5

Klawy masz racje w lusterku jest twój stary 18:38, 07.04.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


He he He he

2 4

Jak czytam takich uposledzonych jak ty to moja wiara się poglebia. Dzieki👍Bóg jest moją miłością 20:00, 07.04.2020


AntypisiorAntypisior

2 1

Spoko he he ja też służę pomocą pogłębiając twój idiotyzm :) 21:46, 07.04.2020


AkoAko

14 16

Otwarte Kościoły w Wieloka Sobotę to jest wbrew decyzji Biskupa który wyraźnie powiedział ze maja być zamknięte! Narażacie ludzi będą kolejki będą tłumy ....zachęcanie do zostania w domu jednocześnie zostawiając drzwi otwarte !jedna zarażony osoba może zostawić w powietrzu zarazki utrzymujące się długi czas którymi mogą się zarazić setki ludzi ! Proboszczowie narażają ludzi na chorobę i cierpienia ... 14:16, 07.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

4 11

Biskup sriskup. Nie zamykać tylko burzyć. 14:17, 07.04.2020


EdekEdek

4 3

W sklepie też zarażają A tu się mów I żeby było 5 osób czytaj że zrozumieniem 19:40, 07.04.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


He he He he

5 0

I to cie boli uwierz mi że ci naprawde wspolczuje 18:34, 07.04.2020


DXDX

27 8

Smutne czasy...
Ludzi nawróćcie się póki macie czas 😥 14:57, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

matismatis

20 2

Śmierć przyjdzie po nas wszystkich... memento mori 15:01, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichcioMichcio

30 6

Ile bluźnierczego jadu i nienawiści wylewa się z niektórych komentarzy...
Niby "oświeceni" a w głowie i sercu ciemność, pustka 😥😥😥

15:03, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

felekfelek

2 1

zgadza się. tak jedni jak i drudzy. po prostu aż i tylko człowiek. 22:38, 07.04.2020


maramara

32 6

Żal czytać komentarze... tyle nienawiści że szkoda czytać 15:08, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

2 7

NIe myl nienawiści z prawdą. 23:08, 07.04.2020


SzatanSzatan

14 3

Cwaniaczki z komentarzy widzę dalej bluźnią... hihihi
bardzo dobrze... czekam na Was z niecierpliwością 🔥🔥🔥 15:10, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stalin Stalin

7 12

A co szatan za mało wysłałeś agentów do seminariów wraz z komuchami i masonami? 😡😡😡 15:11, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda1Prawda1

10 6

Na świecie nie ma nawet 100 ludzi którzy prawdziwie nienawidzą Kościoła,
za to są tysiące którzy nienawidzą swego błędnego obrazu Kościoła. 15:13, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Antypisior Antypisior

4 6

Jedyne co można powiedzieć na taki komentarz to gratuluje głupoty. 18:40, 07.04.2020


BoboBobo

25 6

Przecież wszystkie uroczystości będą przez Internet to po co te *%#)!& komentarze?????? Nikt wam nie karze obchodzić świat robcie dalej remonty i końca patrzcie ja i moja rodzina dziękujemy bardzo księżom za możliwość uczestnictwa w tak ważnych dniach chociaż przez Internet a cała reszta odbędzie się w naszych sercach. Dziekujemy 16:39, 07.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RysiekRysiek

8 3

Święte słowa!!!! 17:17, 07.04.2020


AntypisiorAntypisior

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Wesołego AllelujaWesołego Alleluja

8 3

Najważniejsze rzeczy w dzisiejszych czasach to....??? za Wirtualną Polską z dzisiaj: "Rząd chce wkrótce wprowadzić rozporządzenie, na mocy którego rozszerzeniu ulegnie zakres warunków udzielania świadczeń opieki zdrowotnej najważniejszym osobom w państwie. Według projektu pomoc medyczna będzie w rozszerzonej formule udzielana VIP-om oraz ich rodzinom, "bez skierowania"." 16:39, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

4 2

A to Kaczyński dał minusa? :D 18:46, 07.04.2020


......

16 5

Ah te komentarze, nic nowego od wieków :) Kościół nie może być inny od Chrystusa! Musi być znienawidzony i pogardzany. Za piękne wartości, wiarę się cierpi, tylko plewy nic kosztują wysiłku. Dobre wartości same się bronią, za złymi trzeba krzyczeć i obrażać. Obrażanie za wiare czy poglądy to jedyny argument "nieześredniowiecza". Zawsze tak było, że ludzie idą z duchem czasu, Koscioł jednak idzie tylko z Duchem Świętym. Wierność to coś niezmiennego. Pogaństwo, które znowu przychodzi to nic nowego. Już było, i najlepsze jest to, że przed ŚREDNIOWIECZEM :) 19:10, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vivevive

16 3

Szanowna Redakcjo Hej Mielec.
Wrażam niniejszym swoją wdzięczność za popularyzację naszego katolickiego życia w tym trudnym dla nas czasie a jednocześnie ciekawym, budzącym nadzieję na przyszłość.
Jako osoba starsza, mająca dostęp do internetu mogę za Państwa pośrednictwem dowiedzieć się w jakich godzinach, w których parafiach będzie i jest transmisja mszy świętych. To dla mnie osoby wierzącej i mającej nadzieję jest niezmiernie ważne, by mieć kontakt jedyny za pośrednictwem internetu z moim Kościołem, by wspólnie z innymi uczestniczyć w nabożeństwach.
Dzięki mądrym ludziom, którzy wynaleźli przestrzeń komunikacji internetowej, możemy mieć dostęp do tej istotnej, wyjątkowej komunikacji.
życzę Państwu pomyślności i radosnych świąt Wielkanocnych, mimo wszystko.
19:48, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

He he He he

18 5

Wiarę wybrałem sam rząd wybralem sam. Kocham ten kraj. A wy jak macie ochotę się nienawidzić to wasz problem. Zdrowia idę się pomodlic❤️ 20:13, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PisiorPisior

5 3

I jak zwykle wszystkiemu winni księża... 21:11, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


anateoranateor

20 1

Wszystkim życzę dobrych Świąt ,
Radości Zmartwychwstania ,
Zdrowia i Opieki Bożej . Szczęść Boże ! 21:59, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

człowiekczłowiek

8 2

Błogosławcie tym , którzy was przeklinają i mówią wszystko co złe na was...
Pozdrawiam 22:02, 07.04.2020


mieleckimielecki

2 4

a w parafi ksiaznice bedzie swiecenie pokrmow 22:11, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..,..,

6 0

Czemu kłamiesz !!!! 08:51, 08.04.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do: AntypisiorDo: Antypisior

7 3

Ile ci płacą czlowieku za te twoje wpisy!!!!
Zastanów się co piszesz i o czym! 08:17, 08.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alibbabaalibbaba

2 4

Jedno tylko . Dla czego księża i media nie uświadamiają ludzi żeby przestali urządzać wędrówki po cmentarzach ! Tam teraz jest gówne miejsce spacerów ! Wszystkie beamy do cmentarzy powinny być zamknięte i tylko otwierane w momencie pogrzebu ! Ludzi więcej na cmentarzu niż w kościele ? Co się dzieje ? 12:08, 08.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

4 0

A ty co tam robiłeś!!!!! 16:39, 08.04.2020


rickiricki

6 0

Dla niektórych święta to tylko umycie okien , nocne trzepanie dywanów do tego jeszcze kilogramy żarła , które potem wyląduje w śmietniku."Niech sąsiedzi widzą , że mnie stać , a co ." 20:00, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%