Zamknij
REKLAMA

Uczniowie pomogli mieleckiemu schronisku

16:38, 02.12.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Tradycją stało się, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej w ramach szkolnego wolontariatu przystępują do akcji zbierania suchej karmy dla psów i kotów ze schroniska.

Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona i przyjaciela całego świata zwierzęcego. Zdaniem Animalsów to najlepszy czas na to, by zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywają zwierzęta w życiu człowieka. Stąd pomysł w naszej szkole na zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie zebrali około 100 kg suchej karmy, która już po raz drugi została przekazana do mieleckiego schroniska. W poprzednich latach karma przekazywana była do przytuliska dla psów i kotów z azylu dębickiego.

Akcje tego typu integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Uczniowie uczestnicząc w nich wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za podjęte zadania.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone