Zamknij
REKLAMA

Piękne brwi - co zrobić, aby osiągnąć zachwycający efekt?

19:47, 18.11.2021 | Materiał partnera

Brwi stanowią bardzo ważny element ludzkiej twarzy, który ma ogromny wpływ na jej ogólny wygląd. W zależności od tego czy brwi są gęste czy cienkie, a także jaki mają kształt oraz kolor, ta sama osoba może wyglądać bardziej lub mniej korzystnie. Z reguły zależy nam na tym, aby delikatnie podkreślać naturalną urodę, dlatego też chętnie wykorzystujemy różne sposoby na to, żeby dodać sobie atrakcyjności. Utrzymując brwi w dobrej kondycji poprzez regularną i dobraną indywidualnie do potrzeb pielęgnację, jesteśmy w stanie zapewnić sobie gwarancję nienagannego wyglądu niezależnie od warunków. Jaki jest zatem sekret pięknych i zadbanych brwi?

Domowa pielęgnacja brwi

Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane samodzielnie w domu są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nasze brwi potrzebują regeneracji i odbudowy, np. po nieprawidłowo przeprowadzonej regulacji lub w przypadku, kiedy chcemy zagęścić cienkie brwi. Fundamentalną kwestią jest oczywiście prawidłowo zbilansowana i bogata w witaminy oraz składniki odżywcze dieta. Jeżeli chodzi natomiast o kuracje zewnętrzne, wyróżnia się kilka najpopularniejszych oraz najczęściej stosowanych metod na poprawę ogólnego stanu brwi. W procesie odbudowy brwi dobrze sprawdzą się dostępne w drogeriach, a nieraz także w aptekach, specjalne odżywki do brwi. Ponadto, pozytywny wpływ na brwi wykazują zioła, takie jak pokrzywa, a także zielona herbata, z których naparów warto przygotowywać okłady. Przez wzgląd na dużą zawartość witamin oraz m.in. miedzi i żelaza, hamują one wypadanie włosków oraz poprawiają ich stan. Kolejnym sposobem na piękne brwi jest ich olejowanie, do którego polecany jest w szczególności olejek rycynowy, który odpowiada za stymulację wzrostu włosków. Olej rycynowy jest więc głównym sprzymierzeńcem, jeżeli chodzi o zagęszczanie brwi. Jako zamienniki wykorzystuje się też oleje kokosowy i migdałowy, a niekiedy też wazelinę, która słynie ze swoich właściwości nawilżających. Od czasu do czasu warto dodatkowo wykonać peeling brwi, gdyż usuwa on martwy naskórek, jednocześnie stymulując porost włosków.

Jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy?

Według Proskin ze Starogardu dobierając kształt brwi do kształtu twarzy należy kierować się następującymi zasadami:

  • twarz okrągła = brwi trójkątne 
  • twarz owalna = brwi o dowolnym kształcie, delikatne, niezbyt wyraziste
  • twarz podłużna = brwi proste i wyraźne
  • twarz trójkątna = brwi o zbliżonych do siebie początkach i lekko uniesionych końcach (tzw. jaskółka)
  • twarz kwadratowa = brwi delikatnie łukowate, bez ostrych załamań

Tajniki regulacji

Aby prawidłowo wyregulować brwi, przed samym zabiegiem należy delikatnie zaznaczyć (np. przy pomocy kredki do brwi) pożądany przez nas kształt. Następnie, posługując się pęsetą, wystarczy usunąć włoski, które znajdują się poza wyznaczonym wcześniej obrysem. Ewentualne podrażnienia powstałe po depilacji zniwelować można przykładając do skóry kostkę lodu owiniętą w szmatkę albo stosując miejscowo maść cynkową.

Oparto na: https://proskin-kosmetologia.pl/

Makijaż permanentny brwi

Niektóre panie decydują się na wykonanie permanentnego makijażu brwi. Jest to metoda stosunkowo popularna, a także w pełni bezpieczna. Metoda permanentnego makijażu polega na wprowadzeniu pod skórę niewielkiej ilości pigmentu, jednakże głębokość jest dużo mniejsza niż w przypadku klasycznego tatuażu. Taki makijaż nie jest bowiem makijażem trwałym, z uwagi na fakt, iż z wiekiem rysy twarzy ulegają delikatnym zmianom oraz w naturalny sposób postępuje proces starzenia się skóry. Brwi wykonane metodą permanentną powinno się zatem odświeżać co 1-1,5 roku. Wybór takiej opcji wiąże się przede wszystkim z ogromną wygodą i pozbyciem się konieczności codziennego malowania brwi lub stosowania henny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%