Ponownie emocje w końcówce meczu futsalowców. Bez happy endu [FOTO]

19:55, 19.11.2022 ks Aktualizacja: 12:54, 20.11.2022

Po nieskutecznej pierwszej połowie i stracie trzech bramek w meczu z FKS Południe Łańcut zawodnicy KF Stal Mielec zaczęli odrabiać straty doprowadzając nawet do remisu. Ostatecznie jednak powtórzyli niekorzystny wynik sprzed tygodnia.

Futsal, 2 liga PZPN
KF STAL MIELEC - FKS POŁUDNIE ŁAŃCUT 4:5 (0:3)

4:5 - 38 min. - Paweł Piątek

KF Stal Mielec: 12. Jakub Kowalczuk, 8. Kamil Miśko, 22. Kacper Cyganowski, 99. Jakub Stec, 90. Mateusz Dopart, 87. Stanley Skimina, 11. Kacper Misiak, 7. Paweł Lewandowski, 35. Jakub Lorenc.

FKS Południe Łańcut: 1. Dawid Kaszuba, 20. Piotr Balaweder, 32. Bartłomiej Wawrzaszek, 80. Roman Ilnytskyi, 99. Eliasz Plocica, 97. Piotr Gnatek, 7. Patryk Sobuś, 9. Paweł Piątek, 10. Adrian Nowak, 11. Łukasz Gaweł, 25. Patryk Broda, 44. Sebastian Walicki, 98. Bartosz Pawlik.

Nie najlepiej dla mielczan rozpoczął się mecz czwartej kolejki futsalowej 2 ligi PZPN. Już po kilku minutach to goście wyszli na prowadzenie po przeprowadzeniu składnej akcji. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać - po bramce Patryka Brody strzelali jeszcze Patryk Sobuś i Piotr Balawender.

Dotkliwa strata sprawiła, że piłkarze KF Stali Mielec mieli mocno podcięte skrzydła. Nic nie zapowiadało wielkiego odrodzenia w tym meczu.

A jednak postawa gospodarzy wyraźnie zmieniła się po przerwie. Już pięć minut po rozpoczęciu drugiej części do bramki trafił Kuba Stec, a chwilę później pod bramkę rywali wybrał się Mateusz Dopart oddając równie skuteczny strzał. Coraz mocniej pachniało remisem. Kropkę nad i postawił Kacper Cyganowski wyrównując na 3:3.

Napędzeni gospodarze - wydawało się - odzyskali kontrolę nad meczem. Przydarzył się jednak błąd w obronie, który z zimną krwią wykorzystał Balawender. Ale i tę trudność udało się przełamać, bo zaledwie dwie minuty później tablica wyników ponownie wskazywała na remis - tym razem 4:4 - po drugiej bramce Kuby Steca.

Niestety mielczanie nie mogli długo cieszyć się z ponownego remisu, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wynik spotkania na 4:5 ustanowił Paweł Piątek z Łańcuta.