Emocje, kontrowersje i dziewięć goli [TYLKO W HEJ.MIELEC.PL]

21:05, 12.11.2022 Aktualizacja: 21:30, 19.11.2022

Futsalowa 2 liga PZPN wróciła do Mielca z wielkim hukiem. Faworyt rozgrywek z Buska potrzebował sędziowskiej kontrowersji, by pokonać grającą niemal wyłącznie juniorami KF Stal.

[FOTORELACJA]9680[/FOTORELACJA]

Futsal, 2 liga PZPN
KF STAL MIELEC – BSF BUSKO-ZDRÓJ 4:5 (4:2)

4:5 – 37 min – 18. Arkadiusz Lekki

KF STAL: 12. Jakub Kowalczuk – 99. Jakub Stec, 9. Bartłomiej Miazga, 90. Patryk Tetlak, 8. Kamil Miśko © oraz 87. Stanley Skimina – 32. Paweł Lewandowski, 11. Kacper Misiak, 22. Kacper Cyganowski, 35. Jakub Lorenc.
Trenerzy: Jacek Cyganowski i Tomasz Skowron

BSF: 87. Jakub Wałach – 18. Arkadiusz Lekki, 9. Maciej Śliski, 21. Marcin Taler, 44. Dominik Szymkiewicz oraz 1. Mikołaj Siek – 2. Patryk Kowalczyk, 11. Rafał Witkowski, 16. Mateusz Zoch ©, 27. Albert Lasia, 45. Aleksander Szumilas.
Trener: Maciej Śliski

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

Młody zespół Stali zaskoczył doświadczoną ekipę z Buska, która liczy na awans do 1 ligi. Mielczanie wyglądali lepiej pod względem fizycznym, szybkościowym, mieli też swój pomysł na ten mecz i do przerwy prowadzili zasłużenie.

Goście jednak krótko po zmianie stron złapali kontakt ze Stalą po szybkiej akcji. To pierwsza duża kontrowersja tego meczu. Chwilę wcześniej jeden z mielczan został powalony w polu karnym przez bramkarza gości. Zawodnik Stali starał się doskoczyć do dalekiego podania, bramkarz go wywrócił. Sędziowie najpierw wskazali na rzut karny, ale po rozmowie z tej decyzji wycofali się. VAR-u naturalnie na tym poziomie nie ma. Mogło być 5:2 dla Stali, chwilę później zrobiło się tylko 4:3.

Gol kontaktowy napędził BSF, które zaczęło dominować, ale wyrównało dopiero na sześć minut przed końcem gry. Dosyć szybko obie drużyny zanotowały po pięć fauli i okazało się, że decydujące o losach meczu mogą być przedłużone rzuty karne. Pierwsze takie okazje BSF i Stal zmarnowały.

Ale przyszła 37 minuta. Jeden z młodych zawodników Stali zablokował próbę akcji rywala i wybił piłkę spod jego nóg na aut. Arbiter uznał, że najpierw trafił w jego nogi i ku zaskoczeniu większości zgromadzonych w hali sportowej SP11, gdzie odbywał się w sobotni wieczór ten mecz, wskazał kolejny faul i kolejny przedłużony rzut karny. Tym razem piłka do siatki wpadła i faworyt z Buska wreszcie prowadził.

Ostatnie sekundy były nerwowe i emocjonujące. Stalowcy wycofali bramkarza, zamknęli BSF praktycznie w polu karnym, oddali kilka strzałów, ale piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

Dla Stali był to drugi mecz tego sezonu, drugi z zespołem uznawanym za faworyta do awansu. Dwa tygodnie temu mielczanie ulegli na wyjeździe Caffaro Kazimierza Wielka, które obecnie prowadzi w tabeli.

Za tydzień Stalowcy zagrają z FKS Południe Łańcut. Mecz planowany jest w Mielcu.