Emocje w Trześni, wielkie problemy Stali II [FOTO]

16:10, 23.05.2022 PC Aktualizacja: 16:12, 23.05.2022

Czarni Trześń niespodziewanie postraszyli faworyta z Jarosławia i rozegrali ciekawy mecz. Stal II w rozgrywkach 4 ligi nie wygrała do miesiąca. W 5 lidze alarm, spaść może i połowa drużyn!

Za nami ciekawy weekend w regionalnych ligach piłkarskich. Czarni Trześń przegrali u siebie z JKS Jarosław 2:3, sam wynik niespodzianką nie jest, bo JKS plasuje się w ścisłej czołówce. Jednak zajmujący ostatnie miejsce w lidze Czarni skazywani byli na wysoką porażkę, JKS niedawno wygrał w Mielcu ze Stalą II aż 4:1.

Zespół z Trześni natomiast powalczył z jarosławianami, po golach Wojciecha Sobonia i Marka Wójciaka w 75. minucie złapał kontakt z wyżej notowanym rywalem i chciał koniecznie zremisować. Punktu nie ma, ale dobre wrażenie Czarni po sobie zostawili.

[FOTORELACJA]9293[/FOTORELACJA]

Trześnianie pogodzeni są od dawna ze spadkiem do 5 ligi, teraz widmo degradacji zaczęło grozić Stali II Mielec. Rezerwy z Solskiego długo grały w czołówce, jednak przegrały aż sześć ostatnich meczów. Ostatni raz Stal II wygrała 20 kwietnia. Od tego czasu zespół złożony głównie z juniorów przegrał kolejno z: KS Wiązownica 1:5, Izolatorem Boguchwała 2:4, Stalą Łańcut 1:6, JKS Jarosław 1:4, Karpatami Krosno 0:3.

W niedzielę Stal II uległa u siebie Głogovii Głogów Małopolski 1:3.

Co ciekawe, możliwy jest spadek nawet dziewięciu drużyn z 4 ligi podkarpackiej - w zależności od tego ile zespołów z Podkarpacia zostanie zdegradowanych z 3 ligi. Przy takim scenariuszu przewaga Stalowców nad strefą spadkową 4 ligi to dzisiaj tylko 1 punkt. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek.

W gronie zespołów zagrożonych spadkiem z 4 ligi jest dzisiaj aż sześć drużyn, które po degradacji mogą trafić do 5 ligi dębickiej. To znów może oznaczać lawinę spadków w tej klasie rozgrywkowej. Pojawiają się wyliczenia, czy spekulacje, że znajdująca się dzisiaj na pozycji numer 10 w 5 lidze drużyna Sparty Chorzelów musi drżeć o utrzymanie.