LEGIA WARSZAWA - PGE FKS STAL MIELEC. Stal znów wygrała w Warszawie! [FOTO, WIDEO, RELACJA]

21:32, 06.11.2021 PC Aktualizacja: 22:45, 07.11.2021

Znowu to zrobili! PGE FKS Stal Mielec wygrała z Legią w Warszawie! I zbliżyła się do czołówki ekstraklasy!

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
LEGIA WARSZAWA - PGE FKS STAL MIELEC
1:3 (1:2)

1:0
- 42 min - 4. Matuesz Wieteska
1:1 - 43 min - 11. Maksymilian Sitek
1:2 - 45+1 min - 99. Fabian Piasecki
1:3 - 81 min - 5. Mateusz Żyro

[FOTORELACJA]8956[/FOTORELACJA]

Transmisja TV na platformie Canal +.

LEGIA: 31. Cezary Miszta – 5. Yuri Ribeiro (61' 16. Jurgen Celhaka), 4. Matuesz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović – 8. Andre Martins (61' 20. Ernest Muci), 99. Bartosz Slisz, 27. Josue Pesqueira (74' 7. Lirim Kastrati), 82. Luquinhas – 11. Mahir Emreli (74' 22. Kacper Skibicki), 9. Tomas Pekhart.

REZERWOWI: 59. Kacper Tobiasz, 29. Lindsay Rose, 14. Ihor Kharatin, 6. Mattias Johansson, 21. Rafael Lopes.

Trener: Marek Gołębiewski.

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 5. Mateusz Żyro – 23. Krystian Getinger, 32. Jonatan de Amo Perez – 18. Dawid Kort (69' 14. Kamil Kościelny), 20. Grzegorz Tomasiewicz (85' 4. Bozhidar Chorbadzhiyski), 10. Mateusz Mak (64' 45. Konrad Wrzesiński), 11. Maksymilian Sitek (85' 17. Wiktor Kłos) – 99. Fabian Piasecki.

REZERWOWI: 29. Damian Primel, 2. Albin Granlund, 8. Maciej Urbańczyk, 22. Koki Hinokio, 77. Adrian Szczutowski.

Trener Adam Majewski.

Żółte kartki: Ribeiro, Emreli, Mladenović (Legia) - Flis, Chorbadzhiyski (Stal)

Sędzia: Piotr Lasyk z Bytomia (asystenci: Adam Kupsik, Krzysztof Myrmus; techniczny: Paweł Dziopak; VAR: Damian Sylwestrzak, Marcin Borkowski).

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Pierwszy strzał w meczu oddała Stal, z rzutu wolnego. Legia jednak ekspresowo wyprowadziła bardzo groźną akcję i zatrudniła Strączka. Mielecki bramkarz wygrał sytuację sam na sam w 3 minucie.

Pierwsze 25 minut to olbrzymia przewaga gospodarzy z nielicznymi i niegroźnymi wypadami Stali. Trzeba też jednak przyznać, że Legionistom brakowało dobrych strzałów na mielecką bramkę.

Stal zaliczyła mały dramat w 42 minucie. Żółtą kartkę za faul zobaczył Flis, a to oznacza jego pauzę w kolejnym meczu. Po tej sytuacji gospodarze dośrodkowali w pole karne Stali, gdzie defensorzy zgubili Wieteskę i ten strzałem głową wyprowadził Legię na prowadzenie.

WIDEO - GOL WIETESKI NA 1:0

Ale na przerwie już wygrywała Stal! Mielczanie odpowiedzieli ekspresowo. Rozklepali Legię, Piasecki wyłożył do Sitka niemal przed pustą bramkę i po kilkudziesięciu sekundach był remis! Minęły dwie minuty, Stal znów atakowała. Piasecki indywidualnie ograł obrońców i strzałem w dalszy róg pokonał Misztę! Na przerwie 2:1 dla Stali!

WIDEO - GOL PIASECKIEGO NA 1:2

W drugiej połowie Stal była odważniejsza, ale nadal przeważała podenerwowana Legia. Do 60 minuty najgroźniejszy strzał oddał Pekhart głową, obok słupka.

Na 10 minut przed końcem gry znów błysnął Piasecki, Miszta wypuścił jego strzał z ostrego kąta, na rzut różny. Dośrodkował Getinger, a Żyro – wychowanek Legii – spokojnie wpakował piłkę do siatki! 3:1 dla Stali!

WIDEO - GOL ŻYRY NA 1:3

Prowadzenie 3:1 załamało Legię. Niby atakowała, ale była bezsilna. Stal spokojnie dowiozła drugie swoje zwycięstwo z rzędu z Legią w Warszawie!

PO MECZU POWIEDZIELI

Adam Majewski, trener PGE FKS STAL MIELEC

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, szacunek dla zawodników za realizację założeń. Nastawiliśmy się na grę z kontrataku, wyglądało to lepiej jak z Lechem Poznań. Na początku zostaliśmy stłamszeni, ale zareagowaliśmy w idealny sposób. Później było wiadomo, że albo Legia się podniesie, albo my strzelimy trzecią bramkę. Stal wygrała tu drugi mecz z rzędu, więc można powiedzieć, że nie jest to przypadek.
Wszyscy mówili: jak nie kiedy, to teraz. Jechaliśmy z wiarą, że możemy wygrać. Rozmawialiśmy jednak o tym tylko między sobą, potwierdziliśmy to na boisku. Tak naprawdę nikt na nas nie liczył.

Marek Gołębiewski, trener LEGII WARSZAWA

Przepraszam wszystkich kibiców za to co dzisiaj musieli oglądać.
Stal niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, że dobrze grają z kontry i mają groźny stały fragment. Dwie bramki straciliśmy z kontry, trzecią ze stałego fragmentu.
My nie zrobiliśmy nawet pół kroku do przodu. Trzeba podjąć szereg działań, by Legia wydźwignęła się z dołka.
Ja ze sztabem zrobiliśmy wszystko, co trener może zrobić. Chcieliśmy podbudować chłopaków mentalnie, zmieniliśmy zestawienie. Wpuszczałem zawodników, którzy mogą odmienić losy spotkania. Jak widać efekt tego jest żaden. To trudne chwile dla naszego klubu. Zagraliśmy dzisiaj padakę i jedyne, co mogę zrobić sensownego to przeprosić kibiców. Oni pokazali się z ekstraklasowej strony, my nie.
Mam diagnozę co do tego, co się dzieje, ale jestem bardzo zdenerwowany i nie chcę o tym mówić. Atmosfera jest grobowa, w szatni nikt się nie odzywa, jest tragicznie, cisza.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Legią Warszawa

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

4 79

Mija 15 minuta stal nie istnieje gra zle wolno slamazarnie a najgorzej gra piasecki zero agresji w jego grze gra jak kobieta wyglada ze dojdzie do pogromu stali 5-0 dla legi.Stal gra jak kobiety to nie jest meska gra mielczan 18:21, 07.11.2021

No jak teraz ci w gębie.
Powinieneś teraz odczekać swoje farmazony.
20:08, 07.11.2021

HhHh

1 0

Wyjdz i pokaż chłopakom jak się gra. Kozak w necie p izda w świecie 14:44, 08.11.2021

LimbusLimbus

3 58

Będzie 5 2 dla Legi 18:25, 07.11.2021

ABEPEABEPE

10 1

Twoje słowa tyle warte co zeszłoroczny śnieg , którego nie było. 19:59, 07.11.2021

Stal steka i sapieStal steka i sapie

3 49

35 minuta stal sie broni cala druzyna praktycznie nie istnieje druzyna nienadaza za akcjami legi wychodzi zla motoryka i brak kondycji mielczan bramka wisi w powietrzu dla legi bardzo zle wybieganie piaseckiego stal potrzebuje jeszcze 2-ch graczy typu SITEK 18:41, 07.11.2021

RudyRudy

5 1

Mówisz o sobie siedząc na kiblu.
Posrany kibic. 20:14, 07.11.2021

WidzWidz

2 51

Tomasiewicz najlichrzy zawodnik w Stali. Zakała boiska. Przez niego mogą z Legią przevrać jest60 minuta 18:54, 07.11.2021

3 2

Taki z Ciebie kibic jak z koziej d..y trabka. Sam jestes burak bo buraki kibicuja nieudacznikom, nawet zarzad klubu to nieudaczniki bo sepia kase od ludzi. Jaki zarzad takie i kibice i piłkarze tzn kopacze skorzanego flaka. 22:16, 07.11.2021

Pozdrowienia Pozdrowienia

46 1

dla hejterów Stali!!! Nie oglądajcie i nie chodźcie na mecze!!! 19:34, 07.11.2021

6 1

i o to chodzi, nie chodź na mecze, oglądaj co chcesz i odwal się od Stali!!! Komentuj master szef a od Stali odczep się :-)))) 20:36, 07.11.2021

HsHs

2 0

Pewnie biegną do łazienki widząc w tv gessler 07:15, 08.11.2021

BrawooooooBrawoooooo

42 0

Stal się wku**iła jak jej spadkowicz bramkę zapakował i w dwie minuty sprowadziła go na ziemię. 19:37, 07.11.2021

HAKUMA MATATAHAKUMA MATATA

34 1

BRAWO STAL - PANY ! 19:41, 07.11.2021

xyzxyz

4 7

Juz dawno pisałem ,że trzeba grać tiki taką. Ciesze się ,że w końcu ktoś wziął sobie do serca moje rady chociaż jeszcze nie do końca. Kiedy zaczniecie słuchać się to lanie Legia bedzie miała codziennie. Nie chce żadnej rekompensaty powiedzmy ,że to jest mój udział przy utrzymaniu się Stali w Ekstraklasie. 19:43, 07.11.2021

MielecpanyMielecpany

45 0

Dla tych chwil warto żyć Stal Mielec - Legia Warszawa 3-1. Dziękujemy _ Pozdrawiamy ( Stal MIELEC )👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍 19:43, 07.11.2021

35 3

I wy chcecie żeby piłki nie było w tym mieście? Dla takich emocji i rozrywki w tym mieście gdzie nic się nie dzieje warto warto! 19:55, 07.11.2021

35 5

Brawo wspaniała promocja miasta.Co na to prezydent może złoży gratulacje i pomoże klubowi 19:58, 07.11.2021

................

2 4

A co to za promocja?
07:01, 08.11.2021

GrześGrześ

26 1

Krytykom Stali mówimy stanowcze NIE parafrazując cytat z "Misia", nie mieli przewagi, grali na początku bojaźliwie, obie drużyny mają swoje problemy, boisko weryfikuje komu się bardziej chce, a liczy się tylko to co wpada do siatki, Stal 3 Legia 1, i to nie tak, że Legia przegrała, po prostu Stal wygrała zasłużenie bo zagrała skutecznie

11 14

Daj że swoich a nie miasto aby dawało, chyba że chcesz to spłacać 20:14, 07.11.2021

ZXZX

17 3

15 milionów złotych z kasy miasta dla MKS GDZIE AUTOBUSY JEZDZA PUSTE I JESZCZE Dekoracje za prawie milion złotych NA ŚWIETA JAK BY SIE NIE DAŁO ZAŁOZYC ZESZŁOROCZNYCH A TU TROCHE KASY NIEDA SIE POZYCZYC 20:40, 07.11.2021

TaTa

3 4

Dlaczego? Jak jest taki madry zarzad to niech kombinuje, sponsorow tez maja. I tak z podatków moich jest caly pzpn. Nie ma na badania, na nfz co jest potrzebne a dac kopaczy?!! Zalosny jestes!!!! Za te 5 mln to jest 10 karetek ktore uratują komus zycie, a pilka to moze jedynie wkur... 22:22, 07.11.2021

0 1

dlaczego mnie hejtujesz , nie moge byc dumny ze swojego pochodzenia? 20:51, 07.11.2021

Kilka wniosków :
1. Absolutnie kluczowym i genialnym posunięciem było wypożyczenie Piaseckiego. Ten, kto do tego doprowadził (przypuszczam, że Klimek), już zapisał się złotymi zgłoskami w historii Stali. Piasecki zmienił oblicze tej drużyny, zaczęła grać ofensywnie, strzelać bramki, wielu zawodników uwierzyło w siebie i zaczęło grać lepiej : Mak, Sitek (tu trzeba też pokłonić się trenerowi, który zmienił na korzyść pozycję Sitka na boisku, przesuwając go do przodu) - dziś wygrał on wespół z Piaseckim mecz dla Stali, wcześniej ich współpraca też przynosiła gole.
2. Kolejna zasługa Klimka, to zatrudnienie Majewskiego po rezygnacji Gąsiora tuż przed sezonem. Sprawdza się, choć wielu krytykowało go za brak osiągnięć ze Stomilem i brak doświadczenia ekstraklasowego. Stawia na właściwych zawodników, obiera odpowiednią taktykę, dokonuje właściwych korekt ustawienia (wspomniany Sitek), trzyma dyscyplinę i ma posłuch i charyzmę w drużynie.
3. Drużyna wynikami udowadnia, że warto, by miasto pożyczyło jej te 5 mln. Gdy powygasają nietrafione kontrakty zawarte przez Jaskota, klub odetchnie finansowo i będzie w stanie pospłacać długi i dalej funkcjonować już normalnie. Gdy nie będzie długów, a wyniki będą tak dobre, jak obecnie, to i łatwiej będzie o następnych sponsorów.
4. Skoro o problemach finansowych, to zastanawia mnie jedno : jest akcja zrzutka na Stal, są nazwiska tych, którzy wpłacili najwięcej (Poręba, ludzie z USA) i jakoś nie widzę tam nazwiska Grzegorz Lato... Jak człowiek, który w tym klubie wyrósł na piłkarza światowego formatu, może nie poczuwać się w ogóle do ratowania Stali..? Przecież stać go.
5. Trwa dyskusja, czy ratując finanse klubu nie należy sprzedać zimą Strączka, bo to ostatnia okazja, żeby na nim zarobić. Wiem, że to kuszące, ale przestrzegam. Bo dobry bramkarz to skarb, zwłaszcza dla drużyny, która wciąż przecież (przynajmniej teoretycznie) walczy o utrzymanie. Bo niech nas nie myli pozycja w tabeli : 9 pkt nad strefą spadkową to byłoby dużo, ale na 5-6 meczów przed końcem sezonu, a nie na 20 kolejek...) 23:14, 07.11.2021

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

0 0

Dziś dodałbym jeszcze dwa punkty :
6. Nie popadajmy w hurraoptymizm - mieliśmy z Legią dużo szczęścia, bo udały się dwie natychmiastowe szybkie kontry. Gdyby dowieźli to 1 : 0 do przerwy, to w przerwie pogadaliby, poukładaliby się, nabrali pewności siebie i prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie im zaszkodzić w drugiej połowie. A ponieważ są w dołku psychicznym, to te dwie nasze bramki w 3 minuty to było coś, po czym nie mogli się łatwo podnieść. W drugiej połowie Emreli sam na sam walnął w trybuny, Pekhart strzelił głową obok słupka, resztę wybronił Strączek i dopiero wtedy, gdy dobił ich Żyro, było wiadomo, że na pewno ten mecz przegrają. Ale wcześniej wszystko było możliwe.
7. - Bartek Nowak, i co Ty na to...? 01:32, 09.11.2021

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

16 1

Brawo,brawo,brawo, tradycji jak z dawnych lat stało się za dość ! 07:23, 08.11.2021

Blue fishBlue fish

14 1

STAL MIELEC---PANY kibice z Saint Vincent gratuluja zwycięstwa .---psy szczekają ,karawana jedzie dalej. 07:29, 08.11.2021

DanusiaDanusia

14 1

Szacunek dla chłopaków ze Stali... Legia nie ma bramkarza... 07:55, 08.11.2021

PolakmałyPolakmały

5 1

Mlode wilki popis dali legionistow w mig schrupali. W duchu Laty i Szarmacha napędzili Legii stracha. Skad w tych wilkach taki duch?? W Mielcu jest HETMANÓW DWÓCH!! 14:30, 08.11.2021

MarekSwMarekSw

2 2

Stal Mielec mistrzem świata. 15:08, 08.11.2021

KanKan

0 0

Brawo bramkarz. Jeszcze trochę wiecej odwagi i zdecydowania na przedpolu. 16:00, 09.11.2021