PGE FKS STAL MIELEC - LEGIA WARSZAWA. Mistrz Polski nie podbił Mielca [FOTO, WIDEO]

11:45, 09.05.2021 P.C Aktualizacja: 12:10, 10.05.2021

Mielecka Stal zimą w Warszawie wygrała 3:2. Kolejna wygrana z Mistrzem Polski oznaczałaby utrzymanie Stalowców w ekstraklasie. Zwycięstwa nie ma, ale jest cenny punkt.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
PGE FKS Stal Mielec - LEGIA WARSZAWA 0:0

[FOTORELACJA]8600[/FOTORELACJA]

Stal: 13. Rafał Strączek - 96. Robert Dadok, 32. Jonathan de Amo, 5. Mateusz Żyro, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 7. Maciej Domański (82, 9. Andreja Prokić), 21. Mateusz Matras (82, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski), 20. Grzegorz Tomasiewicz - 17. Petteri Forsell (76, 10. Mateusz Mak), 99. Łukasz Zjawiński (60, 92. Aleksandar Kolev).

Legia: 35. Cezary Miszta - 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 3. Mateusz Hołownia - 2. Josip Juranović, 99. Bartosz Slisz, 8. Walerian Gwilia (55, 30. Kacper Kostorz), 67. Bartosz Kapustka (81, 20. Ernest Muçi), 24. André Martins, 25. Filip Mladenović - 21. Rafael Lopes (87, 17. Mateusz Cholewiak).

Żółte kartki: de Amo, Kolev, Tomasiewicz - Hołownia, Mladenović, Slisz.

Sędzia Główny: Łukasz Kuźma
Sędziowie asystenci: Adam Kupsik, Marek Arys
Sędzia techniczny: Mariusz Złotek
Sędziowie VAR: Tomasz Musiał, Jarosław Przybył

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Przez pierwsze 18 minut nic ciekawego na mieleckiej murawie nie wydarzyło się. Legia atakowała, ale nie oddawała strzałów. Gdy zerwała się Stal to miała w kilkanaście sekund dwie okazje bramkowe, Miszta broniący bramki Legionistów odbił mierzony strzał głową Domańskiego.

Kilka minut później niecelny strzał zanotował Żyro, ale w polu karnym Legii faulowany był Perez, sędziowie jednak uznali, że karny mielczanom nie należy się. Legia odpowiedziała ekspresowo składną akcja i zablokowanym strzałem.

W 32 minucie na bramkę Legii z rzutu wolnego uderzał Forsell, ale Miszta zdołał celną próbę zbić do boku boiska. Legia skontrowała Stal po przechwycie w środku boiska w 40 minucie, ale piłkarz gości oddał strzał „na notę”, którym Strączka nie zatrudnił.

Najgroźniej pod mielecką bramką Legioniści zachowali się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Świetnie rozmontowali szybkimi podaniami defensywę, ale Flis zdołał wyprzedzić napastnika nim oddał strzał. Na zmianie stron tablica wyników wskazywała remis 0:0.

Tuż po wznowieniu gry Legia popisała się świetną szybką akcją, Mladenović jednak nie trafił do pustej bramki. Odpowiedź mielczan? Strzał z dystansu Forsella minimalnie był niecelny, a zaskoczył Miszte.

Długo w drugiej połowie nic się nie działo godnego uwagi, Legia przeważała, ale znów nic z tego nie wynikało. W 62 minucie Forsell przejął piłkę, Stal wymieniła kilka podań, ale Domański sprzed pola karnego do siatki nie trafił.

Legia pokazała kilka ciekawych zagrań, ale Stalowcy łapali gości na spalonych. W 77 minucie mielczanie zdołali odgryźć się swoją próbą ofensywną, strzał Tomasiewicza pewnie złapał Miszta.

W 80 minucie wreszcie gościom udało się uciec mieleckiej defensywie, w bramce fantastycznie zachował się jednak Strączek! Obronił kapitalnie strzał z kilku metrów.

Najciekawszą sytuacją końcówki meczu były przepychanki na środku boiska po faulu Koleva, Legioniści zaatakowali najmniejszego na placu Tomasiewicza. Goście do końca ćwiczyli oblężenie mieleckiej bramki, ale Stal trzymała się twardo w defensywie i zapisała na swoim koncie cenny punkt.

W ostatniej kolejce, która zdecyduje o losach utrzymania, Stali wystarczy remis we Wrocławiu przeciw Śląskowi. Podbeskidzie Bielsko-Biała, które zajmuje dzisiaj ostatnie spadkowe miejsce traci do mielczan trzy punkty, ale legitymuje się lepszym bilansem meczów bezpośrednich. Górale na Łazienkowskiej muszą wygrać i liczyć na porażkę Stalowców.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Legią Warszawa

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

33 6

myślę że układ meczy jest dla nas korzystny i pewnie będziemy przed Podbeskidziem ale ważniejsze jest uzupełnić braki dokumentów , wyregulować należności żeby nas nie spuścili z ligi za brak licencji a puki co piłkarze walczyć o zwycięstwa a zarząd o koncesję , do boju STAL powodzenia 13:01, 09.05.2021

3 13

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika 14:13, 09.05.2021

7 25

Przegrać!!!!Nie bedą sie pisiory panoszyć...Jak nasi wygrają wybory to bedą puchary!!!

9 5

Ko...a Gasior na szpicy wystawil lamage zjawinskiego ja ko...a oszaleje 17:44, 09.05.2021

kibolkibol

0 4

Ta..a ty myslisz ze Gąsiar tam rządzi i decyduje on jest tylko trenerem zeby byc...bo musi ktos byc... 20:30, 09.05.2021

tylko nie zjawinski!tylko nie zjawinski!

18 4

Panie Gasior dlaczego wystawia pan w napadzie jednego z najgorszych pilkarzy stali zjawinskiego przeciez oslabia pan atak!!!! 17:52, 09.05.2021

GąsienicaGąsienica

9 22

Dutków wystarczyło tylko na remis. 19:32, 09.05.2021

KubicKubic

16 10

Brawo brawo zremisować z Legią szacun💪Ojrzy..... ucz się od trenera Gąsior..... 19:44, 09.05.2021

obser...torobser...tor

7 9

Co możesz wiedzieć na temat kto spadnie,... już dawno scenariusz rozpisany , a wy się podniecacie. Jeżeli chodzi o p. Ojrzyńskiego i jego poprzedników to tylko na wsi działacze-pseudo tak chamsko się zachowują. Tyle w temacie. 20:19, 09.05.2021

6 22

Coraz gorsza gra stali kolejny fatalny mecz coraz wieksze braki kondycyjne stal grala na remis bo zawodnikom nie zalezalo na tym zeby szybko rozegrac pilke.Teraz znowu trzeba liczyc na *%#)!& w Warszawie tzn.zeby podbeskidzie przegralo mecz taka postawa stali to kore....two i anty sportowa postawa.Na dzien dzisiejszy stal sie nie nadaje na extraklase stal gra coraz gozej trzeba naprawde dobrego trenera typu pafszun czy trener pokroju pogoni szczecin czy piasta glieice.Nalezy rowniez zwolnic trenera kapelana odpowiedzialnego za motoryke 20:05, 09.05.2021

4 8

Tak ..a ty myslisz ze Gąsiar tam rządzi i decyduje on jest tylko trenerem zeby byc...bo musi ktos byc... 20:30, 09.05.2021

XyzXyz

3 6

Biała skóra..... 20:45, 09.05.2021

KanKan

17 2

Dużo złośliwości powyżej a mało faktów. Kibicuję pozytywnie i wierzę, że spełnią się marzenia. 20:47, 09.05.2021

KibicKibic

3 9

To był tak zwany g*wno-postęp, co z tego, że 0-0 skoro i tak to równość między stalą, a takim klubikiem. 20:53, 09.05.2021

hahahaha

0 0

może kibicuj dalej w swojej wiosce a nie Stali 10:47, 11.05.2021

zenekzenek

13 2

Znam trochę pana Gąsiora i wiem dobrze, że nie jest marionetką i ma swoje zdanie.
Oczywiście wiek robi swoje i pan Włodek jest bardziej wyważony, rzekłbym wypowiada się jak dyplomata.
Jego kolega z Mielca, z tzw. działek - Henryk Kasperczak był zawsze wyważony, stonowany i potrafił zarządzać szatnią nawet w afrykańskich reprezentacjach, zróżnicowanych kulturowo. 21:24, 09.05.2021

LimboLimbo

3 10

Trenerem powinien byc Lato wiatrak boiskowy i Smuda jak się uda a trzecim pijak wierutny Strejlau podanie krosowe trzech dartanianow 00:17, 10.05.2021

wacwac

6 0

Moi kochani, chciałbym być, a myślę nie tylko ja, takim wiatrakiem jak pan Lato, który zapisał się w historii polskiej piłki, jest znany i rozpoznawalny na świecie....Oj chciałbym... Zmarli stalowcy, ś.p pan Kukla i pan Kośiński też mają zapisali swe wielkie miejsce w historii Mielca, niezależnie od wpisów niektórych frustratów....
Pan Kukla grał w reprezentacji Polski, łapał na mistrzostwach świata - to dla przypomnienia - czego każdemu młodemu chłopakowi z SMS życzę... 07:53, 10.05.2021

Lolek 45Lolek 45

2 0

Zapomniałeś o Bogusiu Cyganie 16:28, 10.05.2021

oxox

3 5

Tomasiewicz prowokator wiecej złego robi niz dobrego,nie zdziwie sie jak legia pusci mecz podbeskidziu 08:31, 10.05.2021

wierny kibicwierny kibic

4 0

Szacunek dla piłkarzy i trenera , Byłem pewny ze przegrają mecz , a tu proszę jak nas zaskoczyli piłkarze , to i tak duzo zrobili , że nie przegrali i nie wtopili bramek jak z wisła w topili 6 bramek . brawo jednak poprawa jest i liczę na Was chlopaki że będzie jeszcze lepiej.!!! 09:15, 10.05.2021

Tommy 34Tommy 34

2 1

Jescze wszystko możliwe i można się rozczarować .Trzeba zdobyć punkty we Wrocławiu i liczyć na siebie. 16:25, 10.05.2021

KibicKibic

1 4

Tomasiewicz nic nie daje Stali tylko chaos więc może odejść 18:58, 10.05.2021

??????

2 0

Jaki z ciebie kibic, jeżeli tak piszesz?To znaczy, że w ogóle nie znasz się na piłce, albo nie ogládasz jak gra Grzegorz Tomasiewicz. Obok Strączka i Getingera, to jeden z trzech najlepszych , najsolidniejszych zawodników. Ale zaczyna być traktowany jak poprzedni trenerzy i nie dziwię się,jak odejdzie i lepszy klub z otwartymi rękami Go przyjmie i doceni. Tutaj nie szanuje i nie docenia się nikogo. 00:16, 11.05.2021