Dominacja KF Stal Mielec na Podkarpaciu! Zagrają o 1 ligę!

21:58, 15.02.2020 P.C Aktualizacja: 09:20, 17.02.2020

Wysokim zwycięstwem mielczan zakończył się mecz na szczycie 2 ligi podkarpackiej PZPN w futsalu. Stal potwierdziła swój prymat w całym sezonie.

Futsal, 2 liga PZPN
KF Stal Mielec - Góral Tryńcza 6:1 (4:1)

6:1 - 60 min - Mateusz Dopart

KF Stal: 2. Rafał Piszczek - 3. Mateusz Dopart, 7. Tomasz Skowron ©, 8. Kacper Wątróbski, 20. Łukasz Skowron oraz 1. Patryk Walczak, 12. Damian Szewc, 5. Patryk Tetlak, 21. Maciej Ryba.

Góral: 1. Damian Płocica - 11. Karol Wilk, 8. Adam Serwon, 23. Kamil Miśko, 10. Dawid Bawor oraz 20. Rafał Jagodziński, 4. Robert Klufas, 14. Dawid Giermata, 9. Mikołaj Płudowski.

Czerwona kartka: 23 min - Damian Płocica, za faul
Widzów: 120

SKRÓT WIDEO:

Goście z Tryńczy zaprezentowali się w Mielcu z dwoma piłkarzami, którzy mają w swoim CV grę dla FKS Stal Mielec: Mikołajem Płudowskim i Dawidem Giermatą. Przyjechali zdecydowanie zainteresowali zwycięstwem i walką o wygranie całego sezonu 2 ligi podkarpackiej. Szersza kadra pozwalała im też na częstsze zmiany. Góralowi zabrakło jednak pomysłu na sfinalizowanie swoich ofensywnych akcji.

Stal szybko wyszła na prowadzenie, niezdecydowanie przyjezdnych wykorzystał Dopart i z bliska wpakował piłkę do siatki. Po chwili swoje pierwsze trafienie w tym meczu dorzucił Tomasz Skowron i Stal kontrolowała mecz. Wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy to tylko kwestia czasu. Trafili tymczasem przyjezdni, co mogło zwiastować duże emocje. Te szybko zniwelowali Stalowcy dokładając dwie bramki jeszcze przed przerwą.

Momentem, który zmienił oblicze meczu był faul bramkarza z Tryńczy, który powalił mijającego go piłkarza z Mielca. Zobaczył czerwoną kartkę już w 23. minucie zawodów, od tego momentu goście grali z lotnym golkiperem i próbowali zamykać mielczan przed swoją bramką. To Stali odpowiadało.

Biało-Niebiescy mocno skupili się na defensywie i obronie wysokiej przewagi, a gdy tylko mogli szukali strzałów z dystansu na pustą bramkę Górala. Dwukrotnie trafili. Mogli wygrać więcej, bo prowadząc 5:1 zmarnowali dwie świetne sytuacje. Wówczas i goście przedarli się przez już rozluźnioną mielecką defensywę, ale po raz kolejny nie wiedzieli jak wykończyć swoją akcję.

W meczu świetnie zaprezentował się golkiper mielczan Rafał Piszczek. Obronił rzut karny w 2 połowie meczu i zdobył gola kopiąc piłkę przez całe boisko.

Zespół Klubu Futsalu Stal Mielec wygrał rozgrywki 2 ligi podkarpackiej PZPN już na jedną kolejkę przed końcem sezonu. Ostatni wyjazd na mecz z KS Futsal Zaczernie nie ma już wpływu na losy Stalowców.

Mielczanie staną przed szansą awansu do 1 ligi futsalu. O tym zadecyduje baraż. Nie ma jeszcze szczegółów dotyczących obsady barażu i terminów jego rozegrania.