Stal II Mielec liderem 4 ligi podkarpackiej [FOTO]

11:22, 05.09.2019 P.C Aktualizacja: 11:23, 05.09.2019

W zaległym meczu 4 ligi piłkarskiej rezerwy Stali pewnie pokonały Izolatora Boguchwała.

Piłka nożna, 4 liga podkarpacka
STAL II MIELEC - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 2:0 (2:0)

1:0 - 37 min. - Davi
2:0 - 44 min. - Kramarz

Stal II Mielec: Primel - Załucki, Kozłowski, Mazur, Bakowski (77' Mazur), Sobczyk, Kramarz (77' Czop), Kiełbasa (77' Chmielowiec), Kron (80' Skrzyniak), Bajorek (46' Skiba) - Davi (80' Sztuka)

Czerwona kartka: Michał Szularz - 34 min. - bramkarz Izolatora, za obronę ręką poza polem karnym

Zespół mieleckich rezerw tym razem zagrał w niemal młodzieżowym składzie. Wystarczyło to by pokonać Izolatora, przed sezonem wskazywanego jako jednego z faworytów rozgrywek. Początek spotkania był wyrównany, ale z czasem to Stal zaczęła przeważać i stwarzać sobie sytuacje.

W 34 minucie boisko musiał opuścić bramkarz gości. Zatrzymał ręką piłkę lecącą do bramki, zrobił to poza polem karnym. Bezpośredni rzut wolny po tym zagraniu na gola zamienił Davi, a wynik spotkania jeszcze przed przerwą ustalił precyzyjnym strzałem Kramarz.

Po przerwie Stalowcy spokojnie kontrolowali przebieg meczu i zapisali trzy ważne punkty, które sprawiły, że objęli prowadzenie w tabeli 4 ligi podkarpackiej.

Po sześciu kolejkach Stal II Mielec ma na swoim koncie 16 punktów za 5 zwycięstw i remis. Mielczanie zdobyli już 19 bramek, stracili tylko 4. Na drugim miejscu znajduje się Korona Rzeszów, która również ma 16 punktów, ale gorszy bilans bramkowy.

W sobotę w Rzeszowie dojdzie do meczu Korona - Stal II, który może wskazać samodzielnego lidera 4 ligi.

Mecz Stal II - Izolator rozegrany został 4 września jako spotkanie zaległe, przeniesione ze względu na Dni Mielca.