Dudek show! Futsalowa Stal zabójczo skuteczna! [FOTO]

23:41, 01.12.2018 P.C Aktualizacja: 23:42, 01.12.2018

W meczu 2 ligi podkarpackiej futsalu KF Stal Mielec wysoko pokonała Futsal Team Przeworsk. Trzy bramki zanotował Dudek.

FUTSAL, 2 LIGA
KLUB FUTSALU STAL MIELEC - FUTSAL TEAM PRZEWORSK 6:2 (4:1)

6:2 - 38 min. - Wątróbski

KF STAL: Ziobroń - T. Skowron, Dopart, Wątróbski, Ryba, Gudz, Dudek, Stypa.

Przed meczem miało miejsce uroczyste wręczenie pucharu dla mieleckiego zespołu za wygranie 2 ligi futsalu podkarpackiej w sezonie 2017/18.

Goście z Przeworska, w gronie których znalazł się były piłkarz FKS Stal Mielec z „trawiastej” 2 ligi Andriej Nykanowich, postanowili ustawić się do mielczan dosyć wysoko, liczyć na przechwyty. Stal to wykorzystała, a do tego była niezwykle skuteczna.  Efekt to szybka przewaga 3:1.

Jeszcze w pierwszej połowie trener gości zmienił swój plan taktyczny. Zaryzykował grę z wycofaniem bramkarza. Strzał do pustej bramki przyniósł Stali prowadzenie 4:1.

Obraz meczu nie zmienił się po przerwie. Najpierw dwukrotnie słupek obili mielczanie, później goście próbowali skorzystać z przewagi tworzonej poprzez wycofanie bramkarza i ataku pozycyjnego, ale nie potrafili poważniej zagrozić Stalowcom i bardzo zasłużenie przegrali.