Zamknij
REKLAMA

Grill ceramiczny Kamado – nowa odmiana grillowania

12:01, 04.05.2022 | Materiał partnera

Czas wyrwać się ze starych sposobów i spróbować nowych rzeczy. Grille Kamado to wyjątkowa opcja do następnego planu posiłków lub przyjęcia na specjalną okazję. Jeśli szukasz czegoś innego niż tradycyjne grille na węgiel drzewny, może to być właśnie to, czego potrzebujesz, aby urozmaicić letnie wieczory. Słowo kamado pochodzi od chińskiego słowa „Kamado”, które z kolei oznacza piec bogów. Historia kamado sięga XII wieku, kiedy to było używane jako tradycyjne naczynie do gotowania w Japonii. Starożytna wersja była wykonana z gliny i drewna, ale nowoczesna wersja jest wykonana z ceramiki. Grille Kamado to ceramiczne grille w kształcie jajka, które można stosować z węglem drzewnym lub drewnem. Kształt grilla sprawia, że ich wnętrza bardzo skutecznie utrzymują ciepło i dym, nadając potrawom, które na nich gotujesz, pysznego zadymienia. Świetnie nadają się również do długotrwałych doświadczeń kulinarnych, takich jak powolne grillowanie.

Zalety używania grilla Kamado 

  • Wszechstronność. Grill Kamado to ceramiczne urządzenie do gotowania, które umożliwia gotowanie potraw z dużą wszechstronnością. Grilla Kamado można używać do wędzenia, grillowania i pieczenia. Temperaturę można regulować od 90 stopni Celsjusza do nawet 400 stopni Celsjusza. Kiedy porównasz to z temperaturą piekarnika, która wynosi tylko około 220 stopni Celsjusza, zdasz sobie sprawę, jak wszechstronny jest grill Kamado. Niektóre grille Kamado ze sklepu www.kamadoclub.pl są nawet wyposażone w akcesoria, takie jak kamienie do pizzy, które pozwalają na zrobienie domowej pizzy na swoim podwórku!
  • Wydajne i opłacalne. Oznacza to, że mogą zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, jednocześnie produkując żywność wysokiej jakości. Ponadto materiał ceramiczny działa jak izolacja, dzięki czemu paliwo będzie spalać się wolniej i bardziej równomiernie niż inne rodzaje grilli. Oznacza to, że Twoje jedzenie nie wyschnie ani nie przygrzeje się, ponieważ na samym grillu nie ma żadnych gorących miejsc, w których temperatura wzrasta zbyt długo przez długi czas.
  • Przenośny. Większość grilli Kamado nie jest zbyt duża, zwłaszcza w porównaniu z innymi opcjami gotowania na świeżym powietrzu. Możesz nawet znaleźć także takie, które są wystarczająco małe, aby zmieścić się w Twoim samochodzie na wycieczki na kemping.
  • Wyjątkowy smak potraw. Ponieważ ceramiczne ścianki grilla tworzą hermetyczne uszczelnienie, Twoje jedzenie będzie smakować lepiej, ponieważ podczas grilowania następuje mniejsza utrata wilgoci.

Marka Kamado Joe jest ulubieńcem szefów kuchni i domowych kucharzy

Marka Kamado Joe jest ulubioną marką szefów kuchni i domowych kucharzy od czasu jej wprowadzenia w 1994 roku. Doceniana jest za jakość i design, który sprawia, że jest łatwy w użyciu i czyszczeniu. Ceramika nie rdzewieje tak jak metal, więc nie ma potrzeby ciągłej konserwacji podczas korzystania z tego grilla na zewnątrz. Możesz łatwo usunąć wszelkie pozostałości z grillowania, wycierając wnętrze wilgotną ściereczką po każdym użyciu. 

Jaki jest obecnie najlepszy grill Kamando? 

Kamado Joe Classic II jest obecnie najwyżej ocenianym ceramicznym zestawem grillowym na rynku, ponieważ ma najlepsze funkcje dostępne w najlepszej cenie. Classic II jest wyposażony w 18-calową kopułę wykonaną z ceramiki, która jest pokryta czerwoną glazurą dla dodatkowego utrzymywania ciepła. Ma również dwie warstwy izolacji, aby utrzymać ciepło podczas gotowania lub wędzenia ulubionych mięs, ryb i warzyw. Grill jest wyposażony w wielopozycyjny system rusztów, dzięki czemu można gotować na bezpośrednim ogniu z jednej strony, pośrednim ogniu z drugiej strony lub na obu na raz, jeśli chcesz. Ta funkcja ułatwia jednoczesne przygotowywanie wielu potraw bez konieczności zdejmowania pokrywki z grilla. Jest również wyposażony w dwa kółka na każdą pogodę, które ułatwiają przenoszenie grilla z jednego miejsca do drugiego.

Podsumowując Kamado Joe istnieje już od ponad 20 lat.Ich produkty są wysokiej jakości i trwałe, co oznacza, że nie ulegną zniszczeniu, jeśli będą odpowiednio konserwowane, co oznacza mniej pieniędzy wydanych na ich naprawę. Kamado Joe ma do wyboru wiele różnych grilli, dzięki czemu możesz znaleźć idealny dla swoich potrzeb.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%