Zamknij

Rower elektryczny - idealny do poruszania się po mieście

17:28, 28.04.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 17:29, 28.04.2022

Ostatnio dużą popularnością cieszą się rowery elektryczne. Jakie są główne zalety i wady elektrycznych rowerów?

Zalety rowerów elektrycznych 

Zaletą elektrycznego roweru jest to, że daje więcej możliwości tym, którzy chcą uprawiać więcej sportu, ale coś ogranicza ich aktywność fizyczną. Dostosowując poziom wsparcia z silnika, użytkownicy rowerów elektrycznych mogą dostosować poziom trudności jazdy do swoich potrzeb w zakresie kondycji i zdrowia. Jest szczególnie korzystny dla osób cierpiących na bóle stawów, astmę wysiłkową, problemy z sercem lub płucami lub z nadwagą. Jedną z głównych niedogodności korzystania z roweru do codziennych dojazdów może być pocenie się i dyskomfort. Jednak tę samą trasę można przejechać elektrycznym rowerem, co wymaga niewielkiego wysiłku. Kolejną zaletą, jaką ma rower elektryczny jest to, że są one przyjazne dla środowiska, ponieważ zużywają mniej zasobów kopalnych. Kolejną zaletą roweru elektrycznego jest to, że może być również używany na długich dystansach.

Czym charakteryzuje się rower elektryczny?

Te rowery są świetne, zwłaszcza jeśli planujesz podróże na dystans dłuższy niż 30 kilometrów. Wyobraź sobie, przejechanie takiego dystansu na standardowym rowerze. Rowery elektryczne nie uwalniają do naszej atmosfery toksycznych gazów. W miastach wysoki poziom smogu i zanieczyszczenia powietrza często wynika z nadmiernego ruchu, samochodów i motocykli. Zastąpienie części z nich elektrycznymi rowerami poprawiłoby jakość życia i ogólny stan zdrowia miejscowej ludności.

Zaletą roweru elektrycznego jest to, że nie musisz się już przejmować korkami. Wiele osób w dużych miastach codziennie tkwi w korkach, gdy dojeżdżają do pracy. Dzięki większej liczbie elektrycznych rowerów i mniejszej liczbie samochodów ruch na naszych drogach będzie mniejszy. Ułatwi to nie tylko podróżowanie, ale także zmniejszy ilość szkodliwych gazów emitowanych do naszej atmosfery. Jeśli w mieście jest wydzielona ścieżka rowerowa, możesz szybko dostać się do metra miejskim rowerem elektrycznym. Możesz szybko ominąć korki lub pokonać trasę do pracy. Dlatego jak najszybciej zapoznaj się z ofertą sklepów, jeśli chodzi o rowery elektryczne - mocnerowery.pl/rowery-elektryczne-sklep.html

Jaki model sprawdzi się na miejskich ulicach?

Wybierając rower elektryczny, musisz zdecydować, o jego głównym zastosowaniu. Do jazdy do pracy i po parku odpowiedni jest model składany - wygodnie jest włożyć go do bagażnika. Jeśli chcesz jeździć leśnymi ścieżkami, przyjrzyj się bliżej rowerom górskim z amortyzacją. Na wieś często kupuje się modele z koszem na kierownicy i pojemnym bagażnikiem. Dla tych, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, a jednocześnie z łatwością pokonywać bezdroża trudnymi trasami, odpowiednie są mocne modele na dużych, szerokich kołach - fatbike'i elektryczne. Możesz też jeździć na rowerze elektrycznym z dziećmi. W tym celu zaprojektowano modele z wygodnym tylnym siedzeniem.

Do większości zadań - spacerów, jazdy po mieście i drogach wiejskich - wystarczy standardowy 350-watowy silnik elektryczny. Średnia moc silnika wynosi 500 watów, ale są też modele kilowatowe, a także modele dwusilnikowe, które zapewniają napęd na wszystkie koła na oba koła. Dzięki temu z łatwością pokonasz najtrudniejsze podejścia i wysokie pagórki z błotnistą glebą po deszczu.

Weź również pod uwagę napięcie robocze wytwarzane przez akumulator. Zależy od niego cały układ elektroniczny roweru. Optymalny wskaźnik to od 36 W lub od 48 W. Napięcie systemu wpływa na maksymalną prędkość i dynamikę przyspieszenia roweru. Im wyższe napięcie, tym lepiej.

Jak dbać o rower elektryczny?

Właściwa pielęgnacja roweru przedłuża jego żywotność. Stosując się do prostych zaleceń, zmniejszysz koszty utrzymania i zwiększysz bezpieczeństwo poruszania się na jednośladach.

Do każdego roweru elektrycznego dołączona jest instrukcja obsługi opisująca zasady jego pielęgnacji oraz materiały niezbędne do serwisowania urządzenia. Pamiętaj, że podczas długich podróży należy tymczasowo wyłączyć silnik elektryczny, co sprawi, że wydłuży się jego żywotność. Podczas jazdy w trakcie lub po deszczu woda nie powinna sięgać 1/3 koła, co pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia elementów elektrycznych. Nie naciskaj jednocześnie gazu, blokując koła, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia napędu. Przed wyjściem z domu sprawdź napięcie łańcuchów i szprych, ciśnienie w oponach, dokręcenie śrub i nakrętek. Szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe użytkowanie baterii. Nie dopuścić do przegrzania powierzchni akumulatora powyżej 55 ° C. Wzrost temperatury wskazuje na uszkodzenie ładowarki lub samego akumulatora.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%