Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

15:11, 19.11.2021 | Materiał partnera

Każdy z nas zapewne słyszał o zyskującym popularność gadżecie jakim jest oczyszczacz powietrza. W związku z pogarszającym się stanem powietrza, kurzem, pyłami, coraz więcej osób rozważa zakup takiego sprzętu. Przekonajmy się czy aby na pewno warto w te urządzenie inwestować swoje pieniądze.

Czym właściwie jest oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest niwelowanie zanieczyszczeń i poprawa jakości powietrza w pomieszczeniu. Podstawą jego funkcjonowania są wentylatory i filtry. Wentylatory pobierają powietrze i przepuszczają je przez zespół filtrów zatrzymujący zanieczyszczenia. W taki sposób na zewnątrz trafia jedynie czyste powietrze. Zazwyczaj w oczyszczaczach dostępnych na rynku stosuje się minimum 3 filtry: filtr wstępny, węglowy i HEPA. Aby urządzenie spełniało swoje funkcje 2 ostatnie filtry muszą być raz na jakiś czas wymieniane. W wielu modelach powietrze może również zostać poddane nawilżeniu i jonizacji.

Oczyszczacz powietrza a alergie

Alergie wziewne to dolegliwości, które dotyczą dużej części naszego społeczeństwa. Uczulenie na roztocza kurzu czy różne pyły wiąże się z wieloma uciążliwymi objawami. Oczyszczacz powietrza nie wyleczy alergii, ale za to usuwa alergeny i tym samym łagodzi dokuczliwe dolegliwości, takie jak  katar, suchy kaszel, łzawienie czy infekcje górnych dróg oddechowych. Odpowiednie filtry oczyszczą powietrze z kurzu, zarodników pleśni czy pyłków roślin. Technologia Plasmacluster obecna w oczyszczaczach marki Sharp zadba o zniwelowanie alergennych drobnoustrojów. Oczyszczacze powietrza są również polecane dla osób zmagających się z astmą.

Oczyszczacz powietrza - czy warto?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem przydatnym nie tylko dla alergików. Ten sprzęt sprawdzi się również w eliminowaniu kumulującego się w naszych domach smogu, dymu z kominów czy papierosów oraz nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo, funkcja nawilżania dba o prawidłową wilgotność powietrza, zaś jonizacja usuwa chorobotwórcze mikroorganizmy i neutralizuje alergeny. Regularne używanie oczyszczacza powietrza poprawia jakość snu, zwiększa naszą odporność, poziom koncentracji i energii. Czyste powietrze poprawia wydolność układu krążeniowo–oddechowego, niweluje migreny oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Oczyszczacz powietrza to nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim urządzenie dbające o nasz organizm. Jeśli rozważasz taki zakup, odwiedź sklep internetowy Przystanek Dom, gdzie masz zapewniony szeroki wybór wysokiej jakości oczyszczaczy powietrza, filtrów potrzebnych do ich prawidłowego działania oraz praktycznych sprzętów AGD.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%