Zamknij
REKLAMA

Drogeria internetowa - jak wybrać tę godną zaufania?

18:16, 07.07.2021 | Materiał partnera

Zakupy przez internet to dziś codzienność dla wielu osób. W sieci chętnie kupujemy nie tylko te przedmioty, które trudno jest znaleźć w sprzedaży stacjonarnej. Dziś online zamawiamy nawet żywność i ubrania. Kosmetyki i produkty higieniczne to także spora część zakupów internetowych. Jak wybrać drogerię online godną zaufania?

Jak bezpiecznie kupować w sieci?

Wiele osób ma nieco obaw przed kupowaniem w sieci. Boją się, że stracą środki finansowe i przypadkiem udostępnią wgląd do swojego konta osobom niepożądanym. Kolejna obawa dotyczy tego, czy zamówione produkty okażą się oryginalne i dobrej jakości. Dziś zabezpieczeń transakcji jest sporo, dlatego ryzyko utraty pieniędzy przy płatności praktycznie nie istnieje - chyba, że zakupów dokonasz na podejrzanej stronie. 

Jeśli jednak wybierasz sprawdzony sklep, nie ma powodów do obaw!

Czym kierować się przy wyborze drogerii internetowej?

Najczęściej popełnianym błędem jest uleganie niskim cenom. Produkt, który w innych miejscach kosztuje np. 200 zł, w innym jest do kupienia za 100? Być może producent wyprzedaje końcówkę serii i stąd taka promocja, jednak jeśli cena jest podejrzanie niska tylko w jednym miejscu - niech zapali Ci się lampka ostrzegawcza. To może być fałszywy sklep lub produkt nie jest oryginalny. 

Zanim po raz pierwszy zrobisz zakupy w drogerii internetowej, przejrzyj dokładnie stronę. Sprawdź, czy podany jest adres siedziby, numer kontaktowy i dane z KRS. Istotne są również opinie (jeśli taka sekcja istnieje na stronie). Jeśli wyglądają na pisane przez boty czy łamaną polszczyzną, zachowaj czujność! Dla pewności poszukaj jeszcze opinii na temat danego sklepu w wyszukiwarce.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dla bezpieczeństwa sprawdź również, czy drogeria ma swoją stronę na portalach społecznościowych. Nie jest to oczywiście żaden obowiązek, by taką posiadać, jednak w pewnym stopniu pozwoli to nabrać podejrzeń lub rozwiać wątpliwości co do tego, czy sklep jest godny zaufania. Zobaczysz, czy strona jest aktywna, jak wygląda komunikacja ze strony drogerii oraz czy nie pojawiają się tam opinie niezadowolonych lub oszukanych klientów. 

Nie daj się skusić również na klikanie w żadne linki otrzymywane w wiadomości zwrotnej, nie podawaj również żadnych haseł - takie sytuacje mogą nosić znamiona wyłudzenia!

Nie musisz obawiać się zakupów w sieci. Jeśli tylko zachowasz czujność i będziesz zwracać uwagę na sygnały ostrzegawcze, nic złego nie powinno się wydarzyć.

Sprawdź bogatą ofertę kosmetyków w drogerii eZebra.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%