Zamknij
REKLAMA

Szybki kurs angielskiego online. Czy w kwartał można opanować język obcy?

09:06, 29.03.2021 | Materiał partnera

Jak szybko można nauczyć się języka angielskiego, by swobodnie się nim posługiwać w życiu prywatnym oraz zawodowym? Czy kwartał to wystarczający czas, by opanować język na tyle, aby płynnie porozmawiać po angielsku z osobą, która od urodzenia używa języka angielskiego w komunikacji? Jak się uczyć, by osiągać takie efekty? Rozwiązaniem może okazać się kurs języka angielskiego online, czyli dopasowane do naszych oczekiwań zajęcia. Szybki kurs angielskiego online pozwoli nam cieszyć się wynikami już po kilku tygodniach pracy. 

Nauka angielskiego online – jaką szkołę wybrać?

Aby osiągnąć szybkie efekty nauki, musimy trzymać się trzech zasad. Po pierwsze, wybrać dobrą szkołę języka angielskiego online, po drugie, uczyć się intensywnie i systematycznie, a po trzecie, skorzystać z dodatkowych pomocy, na przykład aplikacji, które pozwolą nam na łatwe i szybkie powtórzenie materiału, nawet jeśli w danym dniu czy tygodniu nie możemy uczyć się online z ulubionym lektorem. Jeśli chodzi o zdalną naukę języka angielskiego, to dobrym wyborem będzie Tutlo. Szkoła ta oferuje lekcje języka angielskiego w sieci, które stworzone zostały z myślą o szybkim i intensywnym uczeniu się pozwalającym osiągać efekty w maksymalnie krótkim czasie. 

Co wyróżnia Tutlo na tle konkurencji? Przede wszystkim swoboda uczenia się. Zajęcia w tej szkole odbywają się od wczesnych godzin rannych i trwają do późnego wieczora, a to daje możliwość łatwego dopasowania ich do naszego planu dnia. Kolejna sprawa to to, że Tutlo jest szkołą online, więc nie musimy dojeżdżać na zajęcia. Po prostu bierzemy laptopa na kolana, do ręki kubek z herbatą, siadamy w ukochanym fotelu i możemy rozpocząć zajęcia. 

Jak uczyć się, aby szybko przyswoić język angielski?

Pierwszy krok to sprawdzenie naszego poziomu zaawansowania. Na stronie każdej szkoły powinien znaleźć się krótki test, który pokaże nam, czy musimy zacząć od podstaw, czy może jesteśmy już na wyższym poziomie zaawansowania. Kolejna sprawa to decyzja, czy będziemy uczyć się sami, czy może skorzystamy z pomocy lektora online? Oczywiście dzięki samodzielnej pracy też będziemy robić postępy, nie mamy wtedy jednak gwarancji, że osiągniemy wszystko to, co możemy osiągnąć pod okiem indywidualnego nauczyciela. Szkoły językowe pozwalają nam wybrać, z którym lektorem będziemy się uczyć. No i ostatnia, bardzo ważna rzecz to wspomniana systematyczność. Łatwiej pilnować się i przykładać do zajęć, kiedy wiemy, że zostały już opłacone. Gdy uczymy się samodzielnie, mamy złudzenie, że nic nie tracimy, odpuszczając sobie dzień nauki. Intensywność nauki to także nasz pomocnik w szybkim opanowaniu języka.

Wspomniane zajęcia online to oczywiście pierwszy, bardzo ważny krok. By uzyskać wymarzone efekty, musimy skorzystać jeszcze z kilku innych metod. Połączenie wszystkie pozwoli nam łatwo przyswajać kolejne słowa i materiał. Najlepsze rozwiązania to:

–    Lista słów ważnych – ma ona zawierać słowa, które musimy poznać, by wiedzieć, co do nas mówią rozmówcy lub by zrozumieć tekst czytany. Nie mówimy o zrozumieniu treści w 100%, na początek może to być 50% czy 75%. Tyle wystarczy nam, aby zrozumieć znaczenie z kontekstu. Listę słów możemy podzielić na sformułowania ważne i bardzo ważne, ciekawe zwroty, słowa przydatne. Warto ją też stale poszerzać.

–    Czytanie na głos – w wolnych chwilach warto poczytać książki czy też artykuły po angielsku, by ćwiczyć właściwą wymowę języka obcego. Warto to robić szczególnie ze względu na dźwięki, które w języku polskim nie występują.

–    Korzystanie z aplikacji – aplikacje to świetne narzędzie do zabaw i gier, które pomoże nam powtórzyć gramatykę czy poznać nowe wyrazy. Mowa tu nie tylko o aplikacjach językowych, ale także o takich jak Wordament, czyli słowna łamigłówka.

Połączenie nauki online pod okiem lektora z systematycznością i aktywnymi powtórkami pozwoli nam osiągnąć sukcesy szybciej, niż możemy się tego spodziewać. Czy można więc nauczyć się angielskiego w kwartał? Można! Powodzenia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%