Zamknij
REKLAMA

Dieta sirtfood - co to jest?

09:35, 18.11.2020 | Materiał partnera

Prawidłowa dieta to podstawa zdrowego życia. Nie bez powodu istnieje powiedzenie: "jesteś tym, co jesz". Dlatego warto zwracać uwagę na to, co dostarczasz swojemu organizmowi, tym bardziej że lekarze oraz dietetycy nazywają jelita drugim mózgiem organizmu i centrum odporności. I tutaj właśnie dochodzimy do ważnego tematu. Określenie dokładnego menu wcale nie jest takie proste, dlatego warto skorzystać z porad profesjonalnego dietetyka. Dlaczego warto to zrobić? Oto kilka wskazówek.

1.    Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka?
2.    Dieta sirtuinowa - co to jest?
3.    Jak zadbać o swój organizm?

Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka?

Na ustalenie dokładnego menu wpływa wiele czynników. Liczy się to, ile człowiek ma lat, jaką pracę wykonuje, czy cierpi na choroby przewlekłe lub czy profesjonalnie uprawia sport. Jadłospis zależy także od tego, czy ktoś chce przytyć, czy zrzucić nadprogramowe kilogramy. Kobiety w ciąży powinny mieć jeszcze inną dietę. Jak widać, jest wiele elementów, które wpływają na poprawne dobranie diety. Oczywiście można dobrać posiłki do własnych preferencji, jednak większość z nas nie ma świadomości, jak poprawnie skomponować potrawy. Wszystkie powyższe czynniki bierze pod uwagę dietetyk, posiadający kompleksową wiedzę na temat funkcjonowania organizmu człowieka. Dietetyk Jakub Piotrowski już od wielu lat zajmuje się opracowywaniem pełnego menu dla swoich pacjentów z uwzględnieniem historii przebytych chorób. Najcześciej stosuje podejście zwaną dietą sirtfood. NA czym ona polega?

Dieta sirtuinowa - co to jest?

Dieta sirtfood (https://www.dietetykwszczecinie.pl/diety/dieta-sirtuinowa-dieta-sirtfood-szczegoly.html) opiera się na białkach o nazwie Sir to specjalne enzymy, które pozwalają na regulowanie szybkości starzenia się, jakie cały czas zachodzą w ludzkim organizmie. Wpływają także na procesy naprawcze DNA, dzięki czemu nazywane są także eliksirem młodości. Takie elementy zawarte są w różnych produktach pochodzenia roślinnego. Najnowsze badania pokazały, że następujące produkty, to źródło białek: czerwone wino, truskawki, zielone warzywa liściaste, winogronka (jedzone ze skórką), orzeszki ziemne, kapary, lubczyk, maliny, jagody bądź ciemna czekolada. Nie jest to oczywiście pełna lista. Profesjonalnie przygotowana dieta sirtfood pozwala oczyścić organizm oraz zrzucić zbędne kilogramy bez obciążania organizmu. Widać to na przykładzie wielu gwiazd, które w ostatnich latach chętnie korzystały ze specjalnie przystosowanych jadłospisów. Ostatnią wielką metamorfozę, jaką udało się przeprowadzić właśnie za pomocą tej diety, zaprezentowała słynna piosenkarka Adele. Dlatego przez wiele osób ten sposób odżywiania zyskał miano: dieta Adele. 

Jak zadbać o swój organizm?

Warto pamiętać, że na organizm ludzki wpływa wiele czynników. Dieta to tylko jeden z elementów, który pozwala zachować zdrowie i energię. Istotną role odgrywa ruch na świeżym powietrzu oraz uprawianie sportu. Nie chodzi tutaj o wyczynowe zawody, jednak ruch bardzo dobrze wpływa na metabolizm oraz stan psychiczny człowieka. Warto także ograniczyć używki, typu alkohol czy papierosy. Problemem jest oczywiście stres, nad którym w wielu przypadkach trudno jest zapanować. Warto jednak spróbować oddzielić myśli od nerwowych sytuacji. Stres nie bez kozery zwany jest cichym zabójcą. Zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, regularny ruch - to wszystko sprawi, że Twój organizm posłuży Ci wiele lat. Dlatego warto podjąć decyzję o naprawie nawyków żywieniowych, co napewno doda Ci energii.
 
 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA