Zamknij
REKLAMA

Ogrzewanie domu klimatyzacją - czy to działa?

20:29, 21.09.2020 | Materiał partnera

Klimatyzacja to już nie tylko ochładzanie powietrza w upalne dni - nowoczesne modele mogą służyć Ci przez cały rok, również ogrzewając pomieszczenia w sezonie, kiedy podstawowe źródła ciepła nie są jeszcze uruchomione, tj. zwłaszcza jesienią.

Jak to możliwe?

Każdy klimatyzator to pompa ciepła, a działanie jego jednostek można odwrócić. Latem to jednostka wewnętrza chłodzi, a przez zewnętrzną wyrzucane jest ogrzane powietrze. Zimą odwrotnie – wewnętrzna może powietrze ogrzewać, a na zewnątrz wyrzucać to zimne.

Aby dokonać takiej zmiany, nie jest potrzebne skomplikowane działanie – wystarczy naciśnięcie przycisku na pilocie.

Zalety ogrzewania klimatyzacją

  • zmniejszone koszty ogrzewania nawet o 80%;
  • szybsze ogrzewanie;
  • brak zagrożenia pożarem lub poparzeniem;
  • kontrola nad osiąganą temperaturą;
  • brak zabrudzeń w trakcie użytkowania;
  • przyjazność środowisku.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://nachlodno.pl/poradnik/klimatyzacja-ogrzewanie/

Jak wybrać klimatyzator, który ogrzewa?

Najważniejsza jest odpowiednio duża moc i wyposażenie w technologię inwerterową, która sprawia, że takie urządzenia są bardziej wytrzymałe i energooszczędne.

Jeśli zależy Ci na cichym działaniu, zwróć uwagę na poziom emitowanego przez urządzenie hałasu: https://nachlodno.pl/poradnik/cichy-klimatyzator/

Również wiele dostępnych modeli klimatyzatorów przenośnych, np. Fersk Vind, potrafi nie tylko chłodzić, ale i ogrzewać, wentylować i osuszać powietrze.

Sprawdź ranking najpopularniejszych modeli: https://nachlodno.pl/klimatyzatory-przenosne-ranking/

Ile kosztuje ogrzewanie klimatyzacją?

Sprawdź w specyfikacji klimatyzatora, jaki jest jego pobór mocy w trybie ogrzewania i jaki jest aktualny koszt 1 kWh (kilowatogodzina) energii, by oszacować koszty eksploatacji.

Np. urządzenie o mocy 3,6 kW przez 8 h pracy zużyje 28,8 kW energii, a przyjmując, że 1 kWh kosztuje obecnie 0,617 zł (stan na maj 2020), otrzymujemy ok. 17,77 zł.

Jeśli chcesz mieć niższe rachunki za prąd, wybierz klimatyzator o wysokiej klasie energetycznej.

Zimy w ostatnich latach bardziej przypominają późną jesień – nie ma już mowy o bardzo niskich temperaturach i trzaskających mrozach, dlatego może okazać się, że klimatyzacja w zupełności wystarczy Ci do ogrzewania mieszkania przez cały sezon grzewczy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA