Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne pralki - poznaj ich funkcje wybierz najlepsze rozwiązanie!

08:34, 06.07.2020 | materiały partnera

Przepełniający siew szybkim tempie kosz na brudne pranie, suszące się ubrania rozwieszone w całym domu – czy coś może sprawić, że te kojarzące się z praniem koszmary na stałe odejdą w niepamięć? Oczywiście, wystarczy tylko dobrać urządzenie, które wesprze nas w obowiązku, a jednocześnie umożliwi wygodne suszenie bez konieczności rozstawiania pionowej suszarki. W naszym krótki poradniku wskazujemy najistotniejsze cechy nowoczesnej pralki.

Pralki na miarę XXI wieku?

Producenci pralek prześcigają się w umieszczeniu dodatkowych, przyjaznych dla użytkownika funkcji. Dzięki nim pranie jest wygodniejsze, szybsze oraz generuje znacznie mniej hałasu. Jakie opcje są naszym zdaniem najbardziej interesujące? Sprawdźmy, jakie udogodnienia i nowinki znajdziemy w pralkach takich marek jak Samsung, Bosch, Electrolux czy Whirlpool.

Pranie parowe – przydatna opcja dla alergików

Pranie parowe zmniejsza pobór wody, ale jednocześnie umożliwia czyszczenie ubrań w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu doskonale radzi sobie z bakteriami i drobnoustrojami, takimi jak chociażby roztocza. Dlatego właśnie pralki z opcją prania parowego polecane są przede wszystkim alergikom. Jak działa pranie parowe? Woda pod wpływem wysokiej temperatury zmienia się w parę, dzięki czemu pranie odbywa się w zupełnie innych warunkach niż zazwyczaj. Para dodatkowo wygładza materiał, co ogranicza potrzebę prasowania po zakończonym praniu.

Funkcja „pupil” dla opiekunów zwierząt

Kochamy swoich podopiecznych, ale skutkiem tej miłości bardzo często jest ogromna ilość sierści na ubraniach. Dlatego posiadacze zwierzaków z pewnością docenia sprzęty z funkcją wspomagającą usuwanie sierści z ubrań. Jak to działa? Wielokrotne płukanie i wirowanie rozluźniają strukturę materiału, dzięki czemu sierść łatwiej się z niego wydostaje.

Funkcja dodawania ubrań

Pranie już wstawione, a Ty znajdujesz na dnie kosza jedną skarpetkę lub inną część garderoby? W nowoczesnych pralkach znajdziesz funkcję, która umożliwi dodanie elementy garderoby do prania w dowolnym momencie. Wykorzystasz ją również, żeby odzież wypraną wcześniej ręcznie dodać do samego wirowania.

Funkcja odświeżania

Nie zawsze nasze ubrania potrzebują kompletnego prania. Zdarza się, że bluzka czy spodnie, które długo leżały w szafie, wymagają jedynie odświeżenia. W tej sytuacji pomocna będzie funkcja „odświeżania”. To szybkie pranie, zużywające stosunkowo niewielką ilość wody. W pralkach z funkcją prania parowego odświeżanie odbywa się za pomocą pary, dzięki czemu ubrania odzyskują świeży zapach, a także wygładza się struktura włókien.

Funkcja odplamiania

Trudno spierające się plamy? Rozwiązaniem tego problemu nie będzie sam detergent, ale również czas jego kontaktu z zabrudzeniem. Dlatego w nowoczesnych pralkach proces prania został przedłużony za sprawą funkcji dodatkowego odplamiania. Dzięki temu w trakcie prania pozbędziesz się nawet bardziej uciążliwych plam po winie, błocie czy kosmetykach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA