Zamknij
REKLAMA

Gdy umiera pies? co zrobić?

09:26, 22.06.2020 | materiały partnera

Dla wielu osób pies jest takim samym członkiem rodziny, jak każdy człowiek. To przyjaciel, powiernik, podróżnik, to ktoś, kogo się kocha i kto jest dla nas niezwykle ważny. Niestety, ale tak jak w przypadku śmierci ludzi, tak w pewnym momencie przychodzi również i kres życia takiego czworonoga. Jego odejście to ogromna trauma dla wszystkich właścicieli. Nagle pojawia się pustka, którą trudno zapełnić. Miska z wodą, ulubione posłanie, zabawki rozrzucone po każdym kącie. Niestety, ale żałobę trzeba przetrwać i dać sobie czas na odejście czworonoga. Pojawia się jednak wraz z jego śmiercią poważny problem - co zrobić ze zwłokami zwierząt?

Odejście psa - jak wygląda kwestia pochówku?

Każdy właściciel psa pragnie godnego pochówku dla swojego pupila. Dla wielu osób idealnym byłoby zakopanie pupila w ogrodzie lub w innym miejscu, które odgrywało dla niego znaczącą rolę. Czy w świetle prawa jest to jednak w ogóle możliwe? Czy można tak właśnie postąpić? Nie. W naszym kraju jest to absolutnie zabronione i każdy, kto dokonuje pochówku samodzielnie, postępuje niezgodnie z prawem i za takie postępowanie, grozi mu kara grzywny. Co więc należy zrobić? Co w sytuacji, w której pies zmarł /animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin, a my mamy jedynie jego ciało?

Istnieją dwa sposoby na to, by w sposób prawny dokonać pożegnania. Jednym z nich jest utylizacja psa i takie rozwiązania oferują w większości gabinety weterynaryjne, jak również i lecznice. Na czym to polega? Na spaleniu zwłok zwierzęcia razem ze śmieciami. Takie rozwiązanie może w sposób legalny zaoferować nam państwo. Dla większości jednak właścicieli psów ta opcja jest absolutnie nie do przyjęcia. Jak bowiem można ciało naszego przyjaciela potraktować w taki sposób? Jak można wyrzucić je do kosza, jak zbędny śmieć? W takich więc przypadkach naprzeciw potrzebom właścicieli wychodzą krematoria zwierząt, a więc takie firmy, które oferują swoim klientom kremacje. Wszystko odbywa się w humanitarnych warunkach. Jest pożegnanie, jest palenie w specjalnym piecu, w wielu miejscach są nawet wydzielone cmentarze dla zwierząt. Usługi takich firm są niezwykle bogate i tak naprawdę wybierając taką opcję, każdy, nawet najbardziej wymagający klient, będzie chciał z nich właśnie skorzystać, zapewniając swojemu pupilowi godne pożegnanie.

W jaki sposób przygotować zwłoki do kremacji?

W przypadku, gdy pies umrze w domu, koniecznie należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie zwłok, aż do czasu przyjazdu z nim do krematorium lub do momentu odbioru psa przez firmę kremacyjną. Jak tego zabezpieczenia dokonać? Po pierwsze należy założyć rękawiczki - jest to warunek konieczny. Po drugie, najpierw psa należy owinąć w ręcznik, a następnie włożyć go do worka. Jeśli pies nie od razu będzie przewieziony, koniecznie należy włożyć te zwłoki w jak najbardziej chłodne miejsce.

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Rzeczą wiadomą jest fakt, że w przypadku, gdy klient korzysta z usług krematorium, ta musi zapewnić klientom jak najlepsze warunki i najwyższą przy tym jakość usług. Wybierając odpowiednie miejsce, na tym właśnie należy w pełni się skupić. Stawiając na kremację animaleden.pl/urny-i-pamiatki, można zdecydować się na zbiorową lub indywidualną, w zależności od tego, czego oczekuje klient. W przypadku tej zbiorowej, prochy razem trafiają do jednej mogiły, która znajduje się na terenie cmentarza dla zwierząt. Jeśli jednak klient chce postawić na kremację indywidualną, ma możliwość wyboru odpowiedniej urny, w której to znajdą się takie prochy. Można zabrać je ze sobą do domu lub postawić na mogiłę ziemną, indywidualną. Jedno jest pewne, bez względu na to, jaki rodzaj kremacji wybierzemy, w każdym przypadku można liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług, pełen szacunek i empatię, a także i stosowne obchodzenie się ze zwłokami pupila.

Godne pożegnanie

Oczywiście w każdym przypadku pożegnania są trudne i nawet, jeśli wydawałoby się, że jest to tylko pies, smutek jest tak samo duży, jak w przypadku śmierci członka rodziny. W końcu taki pies był z nami wiele lat. Towarzyszył nam w chwilach smutku i radości, był z nami na wakacjach, podczas wszystkich świąt, przy najważniejszych dla naszej rodziny wydarzeniach. Nic więc dziwnego, iż każdy z nas chciałby zapewnić mu odpowiednie pożegnanie. Utylizacja zwierząt jest najbardziej bezduszną z opcji, jakie tylko mogłoby nam zaoferować w sposób prawny państwo. Decyduje się na takie rozwiązanie tylko ta grupa osób, która nie ma możliwości finansowych, by postawić na odpowiedni pochówek. Trzeba jedynie zdać sobie sprawę z tego, że te usługi nie są dziś aż tak drogie, że nie można sobie na nie pozwolić. Co więcej, w przypadku kremacji zwierząt zbiorowych, ceny te automatycznie spadają jeszcze bardziej w dół. Warto więc sprawdzić cennik, zobaczyć, co dane krematoria mają nam do zaoferowania i wybrać takie, w którym uzyskamy to wszystko, na czym tylko nam zależy. To stanowi podstawę i element nadrzędny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA