Zamknij
REKLAMA

Catering dietetyczny - wszystko co musisz o nim wiedzieć?

18:36, 01.06.2020 | materiały partnera

Catering dietetyczny to oferta gastronomiczna, która przebojem weszła na polski rynek. Okazuje się, że Polacy potrzebują czegoś nowego, świeżego i zdrowego. To właśnie catering dietetyczny spełnia te wymagania, bo pozwala na spożywanie zdrowych, ciekawych posiłków w niezwykle wygodnym wydaniu, bo z dostawą bezpośrednio do domu.

Catering dietetyczny i jego główne założenia

Catering dietetyczny jest ofertą długookresowych posiłków z dowozem pod wskazany adres. Warto jednak podkreślić, że posiłki te nie są przypadkowe. W przeciwieństwie do standardowych restauracji tutaj nie chodzi tylko o to, by zaoferować coś smacznego i wyszukanego. Posiłki w cateringu dietetycznym mają być przede wszystkim zdrowe, niskokaloryczne i odpowiadające wymogom wybranej diety.

Nie są one więc komponowane przez przypadkowych kucharzy. Nad całym procesem projektowania menu czuwa doświadczony dietetyk. Jego rolą jest dobranie posiłków, które odpowiadają danej diecie, a więc mają określone zapotrzebowanie kaloryczne oraz odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczy.

Oferta firm świadczących catering dietetyczny jest dzisiaj wyjątkowo bogata. Znajdziemy tam diety typowo odchudzające, a więc 1200 i 1500 kcal, ale także dietę kopenhaską, Atkinsa, Dukana, ketogeniczną, vege. S

porą grupę odbiorców diet pudełkowych stanowią osoby z różnymi problemami zdrowotnymi. Właśnie dla nich tworzy się diety bezglutenowe, bez laktozy czy niskocukrowe. Z cateringu chętnie korzystają także sportowcy, którzy poprzez odpowiednie żywienie pragną wspomóc swoją aktywność na przykład na siłowni.

Nie brakuje też ofert dla bardziej wymagających klientów, którzy poszukują diety na płaski brzuch albo diety wspomagającej koncentrację. Wszystko to można znaleźć w dobrym firmach cateringowych.

Jak wygląda catering dietetyczny w praktyce?

Osoba, która zdecyduje się na dany plan żywieniowy, zwykle opłaca należność przelewem z góry. Następnie każdego dnia rano pod drzwi domu ma dowożoną torbę z pięcioma posiłkami na cały dzień. Diety pudełkowe zawierają zdrowe śniadanie na przykład w postaci owsianki z musli. Na kolejny posiłek serwowany jest zdrowy koktajl z egzotycznych owoców albo sałatka owocowa.

Daniem obiadowym może być grillowany kurczak z kaszą i warzywami albo łosoś z purée z pietruszki. Podwieczorek to zdrowe przekąski w postaci na przykład ciastek orkiszowych. Na kolację zwykle jest porcja świeżych warzyw w urozmaiconym wydaniu. Może to być bukiet sałat z podprażonymi ziarnami albo sałatka z indykiem i pieczonym burakiem. Dania wyglądają niezwykle apetycznie i za każdym razem podawane są w inny sposób. Firmy oferujące catering dietetyczny bardzo dbają o to, by korzystać tylko z bezpiecznych, naturalnych i sprawdzonych składników.

Zwykle współpracują więc z lokalnymi gospodarstwami ekologicznymi. Także sposób obróbki poszczególnych produktów nie jest przypadkowy. W tego typu ofertach unika się smażenia na głębokim tłuszczu, a zamiast tego klienci otrzymują potrawy stworzone z pomocą bezpiecznych metod takich jak, chociażby, parowanie warzyw.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Warszawie PrimaFoodCatering.pl (szczegóły na stronie https://primafoodcatering.pl/strefa-dostaw/warszawa/)

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA