Zamknij
REKLAMA

Jak walczyć z negatywnymi komentarzami?

12:23, 14.05.2020 | materiały partnera

Coraz więcej firm przenosi swoją działalność do internetu, co dotyczy zarówno sklepów, jak i firm usługowych. Nic więc dziwnego, że skoro w wielu branżach konkurencja jest ogromna, to firmy nieustannie muszą inwestować w pozycjonowanie oraz marketing.

  1. Kto zamieszcza fałszywe opinie?
  2. Negatywne komentarze na Allegro
  3. Nieprawdziwe opinie w mapach Google

Mogłoby się wydawać, że odpowiednie promowanie biznesu w połączeniu z wysokim poziomem obsługi to przepis na sukces. Czasami jednak można natrafić na niespodziewane problemy, czego najlepszym przykładem są nieuczciwe opinie.

Kto zamieszcza fałszywe opinie?

Przedsiębiorcy, którzy skupiają się na swojej działalności i robią wszystko, aby dostarczyć klientom wysokiej jakości produkty oraz usługi są bardzo zaskoczeni, gdy nagle otrzymają negatywną opinię. O ile zdarzają się sytuację, gdy klient rzeczywiście ma jakieś uwagi i zażalenia co do jakości otrzymanego produktu lub terminu realizacji, to w większości przypadków negatywne oceny wystawiane są przez konkurencję oraz osoby, które nawet nie miały styczności z ofertą firmy. Takie opinie mogą natomiast wpłynąć na to, jak firma jest postrzegana przez potencjalnych klientów, a tym samym obniżyć ilość zamówień. Zdarza się również, że negatywny komentarz miał zostać zamieszczony pod wizytówką innej firmy, ale internauta się pomylił. 

Nie można więc lekceważyć takich sytuacji, tylko jak najszybciej sprawdzić jak usunąć negatywny komentarz allegro lub od razu skontaktować się z firmą, która ma doświadczenie w podobnych działaniach.

Negatywne komentarze na Allegro

Mogłoby się wydawać, że w przypadku popularnego serwisu Allegro problem nieuczciwych opinii nie istnieje, gdyż przed dodaniem oceny należy dokonać zakupu. Niestety, konkurencyjne firmy coraz częściej zamawiają produkty o niskiej wartości z fałszywych kont i niezależnie od tego, w jaki sposób ich zamówienie zostanie obsłużone, wystawiają negatywny komentarz. O ile porady na temat tego, jak usunąć własną opinie z google są ogólnie dostępne, to trudniej poradzić sobie z komentarzem na Allegro. Na szczęście pomoc w pozbyciu się takich komentarzy możesz znaleźć na stronie jak usunąć swoją opinie z google. Specjaliści niejednokrotnie pomagali klientom w podobnych sprawach.

Nieprawdziwe opinie w mapach Google

Wiele trudności może też sprawić pozbycie się kłamliwych opinii z map Google. Średnia ocena ze wszystkich opinii wyświetla się przy wizytówce firmy, więc duża ilość złych komentarzy może zniechęcić nowych klientów do samodzielnego przetestowania oferty. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak usunąć opinie z google zajrzyj na stronę https://wmh.agency/jak-usunac-opinie-z-google-maps/, gdzie znajdziesz praktyczne porady.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA