Zamknij
REKLAMA

Sardynia- miejsce turystyczne i niesamowita natura

08:53, 19.03.2020 | materiały partnera

Sardynia to druga w odniesieniu do wielkości wyspa włoska, która na przełomie ostatnich lat cieszy się sporą popularnością . Skupia ona w sobie piękną naturę i niesamowite krajobrazy. Dlaczego tyle osób wybiera ten kierunek turystyczny? Kiedy najlepiej ją odwiedzić?

Atrakcje turystyczne

Nieważne czy na Sardynię wyjazd zorganizowałeś sam czy w realizacji wycieczki pomogło ci jakieś biuro podróży wakacjenasardynii.pl, na Sardynii każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli lubisz zwiedzać, na wyspie znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych, zabytków i pięknych miast. Jeżeli jednak wolisz plażować i raczej czynnie spędzać wakacje również znajdziesz coś dla siebie. Na Sardynii nie brakuje pięknych, włoskich plaż, w których okolicy znajdują się niesamowite groty oraz jaskinie. Jeżeli należysz do grupy wytrwałych imprezowiczów dla ciebie także się coś znajdzie. Dla ostatniej grupy idealnie sprawdzą się znane kluby, których na Sardynii naprawdę nie brakuje. Większość popularnych klubów to takie, które znajdują się na plażach czy w centrach najpopularniejszych Sardyńskich miast. Nie brakuje tam takich, w których potańczysz pod gołym niebem. Oczywiście, część klubów w swojej ofercie posiada również pyszne posiłki i napoje. Ale co gdy lubisz zwiedzać? Oto miejsca, w których nie może cię zabraknąć! Pierwsze z nich to miasto portowe Cagliari, które jednocześnie jest stolicą Sardynii.

Stare miasto niesamowicie zachęca swoim urokiem. Castello, które znajduje się na wzniesieniu początkowo stanowiło charakter obronny. Teraz jednak wchodząc tam możemy rozkoszować się pięknym widokiem. Warto tam również zobaczyć najstarszą świątynie w Sardynii- kościół św. Saturnina. Alghero- to kolejne miasto na Sardynii które wygląda niesamowicie. Możemy poczuć się w nim jak w hiszpańskiej Katalonii. Często nazywane jest 'małą Barceloną' ponieważ po podbiciu go przez katalończyków na zawsze straciło swój włoski klimat. Bosa to kolejne oraz bardzo kolorowe włoskie miasteczko. Kolejnym wspaniałym miasteczkiem jest Tharros, które niewątpliwie jest rajem dla archeologów. Biuro podróży może pomóc w organizacji wycieczek do tych miejsc. Z takiego biura można skorzystać w Polsce- jeszcze przed wylotem, bądź znaleźć lokalne biuro podróży, w którym ceny mogą różnić się od tych polskich.

Sardyńska przyroda

Jeżeli jesteś fanem przyrody i naturalnego piękna, także znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Możesz udać się do Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gór Gennargentu, jest to park, który skupia w sobie to co najbardziej wyjątkowe między innymi piękne turkusowe wybrzeże i majestatyczne klify. Poświęcenie czasu na odwiedzenie Groty Neptuna także nie jest złym pomysłem. Charakterystyczne dla tego miejsca są stalaktyty i stalagmity. Wąwóz Su Gorroppu to także miejsce na które warto poświęcić trochę uwagi. Ciekawym miejscem jest także Jaskinia Ispinigoli, której główną atrakcją jest możliwość spojrzenia na otchłań o głębokości aż 280 metrów. Prawie każde lokalne biuro podróży organizuje wycieczki do tych pięknych, przyrodniczych miejsc.

A może na plażę?

Na Sardynii znajduje się mnóstwo pięknych plaż, oto najlepsze z najlepszych! Rosa to przepiękna plaża, niestety przeznaczona jest ona tylko i wyłącznie do zwiedzania. Aby jej piękno było chronione wprowadzono całkowity zakaz wypoczynku na plaży. Spiaggia del Principe to praktycznie najpiękniejsza plaża wybrzeża Costa Smeralda. Urzeka pięknym, jasnym i delikatnym piaskiem i krystaliczną wodą. Cala Brandinchi to plaża o długości 700 metrów! Jest to plaża którą odwiedzają szczególnie rodziny z dziećmi. Kolejną, uważaną nie tylko za najpiękniejszą plażę na Sardynii, ale również w całych Włoszech jest La Pelosa. Berchida również jest plażą, na którą warto poświęcić więcej uwagi. Można tam wygrzewać się na miękkim i czystym piasku oraz popływać w czystej wodzie Morza Tyrreńskiego. Cala Goloritze to dosyć popularna plaża na Sardynii, jednak nie łatwo się na nią dostać. Prowadzą do niej dwie drogi morska i górska. Tuerredda zaś, to piękna plaża, która gromadzi na niej turystów głównie dzięki pięknym widokom i niesamowitej naturze.

Kiedy najlepiej wybrać się na Sardynię?

Najlepszym rozwiązaniem na wakacje na Sardynii wakacjenasardynii.pl/atrakcje jest okres między majem a październikiem. W granicznych miesiącach sezonu panuje zazwyczaj idealna pogoda na zwiedzanie i odkrywanie piękna tej niesamowitej wyspy. Jeżeli wybierzemy się na Sardynię w środku lata, dużo lepiej będzie nastawić się raczej na plażowanie. temperatura będzie wahać się wtedy przy około 30°C. Jeżeli postanowimy odwiedzić Sardynię w okresie od października do lutego, musimy liczyć się z tym, że jest toporna deszczowa. Oczywiście w organizacji wyprawy pomóc nam może biuro podróży. Warto się tam udać, aby poznać więcej informacji o wybranym przez nas regionie.

Tak więc, niezależnie czy wybierzemy aktywne czy raczej leniwe spędzenie urlopu, Sardynia jest wspaniałym miejscem. Cieszy się ogromną popularnością także wśród rodzin z dziećmi i nie tylko. Zdecydowanie warto odwiedzić Sardynię chociaż raz w życiu i rozkoszować się pięknem, które oferuje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone