Zamknij
REKLAMA

Seszele - wakacje idealne - wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

18:24, 29.01.2020 | Materiał partnera

Seszele to wyjątkowo urzekające miejsce, które warto obrać za kierunek wymarzonych wczasów. Afrykański archipelag zachwyca bogactwem krajobrazów i piękną pogodą. Malownicze zatoczki z drobnym, białym piaskiem, krystaliczna woda, barwny podwodny świat i góry kontrastujące z plażą czynią Seszele prawdziwym rajem na ziemi. Poznaj najważniejsze informacje na temat malutkich wysepek, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do wyjazdu.

Informacje ogólne

Transport pomiędzy głównymi wyspami zapewniają promy oraz samoloty liniowe lokalnych linii lotniczych. Po Mahe, największym i najbardziej zaludnionym miejscu archipelagu, można przemieszczać się autobusami lub taksówkami. Lot na Seszele z Polski trwa około 11 godzin. Trzeba spodziewać się połączenia z przesiadką.

Stolicą Seszeli, a zarazem największym ich miastem, jest Victoria. Miejscowość wyróżnia się kolonialną zabudową i ogrodami botanicznymi z cudowną roślinnością. Językami, którymi posługują się mieszkańcy archipelagu, są angielski, francuski oraz kreolski seszelski. Waluta Seszeli to rupia seszelska. Różnica czasu wynosi z kolei +2 godziny względem Polski.

Seszele a wiza – czy jest potrzebna?

Obywatele polscy, którzy wyjeżdżają na Seszele, zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. W tym okresie z pewnością mieszczą się wakacyjne wyjazdy. Nie trzeba więc martwić się formalnościami i kosztami związanymi z uzyskaniem wizy. Jeżeli planujesz wakacje na Seszelach, oferty wyjątkowych wczasów znajdziesz na stronie feelthetravel.pl.

Seszele – pogoda

Przez cały rok na Seszelach panują wysokie temperatury w granicach 28-32 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na wakacje będzie jednak czas od końca kwietnia do końca czerwca lub od połowy września do połowy listopada. Od grudnia do marca na archipelagu trwa pora deszczowa. Warto o tym pamiętać, jeżeli zastanawiamy się, kiedy najlepiej pojechać na Seszele.

Jakie szczepienia warto zrobić przed wyjazdem na Seszele?

Wybierając się w podróż na Seszele, najlepiej zaszczepić się przeciw tężcowi, błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu. Na szczęście malaria nie występuje w tym regionie. Nie ma więc ryzyka zarażenia się podczas wakacyjnego wypoczynku na tropikalnych wyspach.

Seszele – co warto zobaczyć?

Oprócz stolicy archipelagu, do najciekawszych miejsc na wyspach należy Beau Vallon. To słynna, 3-kilometrowa plaża – wymarzone miejsce na kąpiele słoneczne i uprawianie sportów wodnych. Życie tętni tam również w nocy, dlatego że świetne knajpki rozsiane wzdłuż plaży kuszą miejscowymi specjałami. Najbardziej dziewiczą spośród wysp Seszeli jest z kolei La Digue. Tamtejsza plaża Anse Source d'Argent z imponującymi granitowymi skałami to jedna z najczęściej fotografowanych plaż na świecie. Będąc na Seszelach, warto zobaczyć również Praslin. Wyspa jest jedynym miejscem na naszym globie, gdzie rosną unikalne palmy Coco de Mer z owocami o niezwykłych kształtach. Bogata przyroda i malownicze plaże Praslin zachwycą każdego.

Wyjazd na Seszele to kwintesencja rajskich, ekskluzywnych wakacji. Niebiańskie plaże, czyste wody i bujna tropikalna roślinność tworzą idylliczny krajobraz, który na długo zapada w pamięć. Na Seszelach można oddawać się plażowaniu, uprawiać sporty wodne i spacerować wśród ciszy i spokoju. Z pewnością każdy znajdzie zajęcie dla siebie, relaksując się wśród egzotycznej scenerii.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%