Zamknij
REKLAMA

Legginsy do biegania - w jaki sposób je wybrać?

21:35, 03.12.2019 | Materiał partnera

Jogging, trucht czy bieganie to jedne z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o ćwiczenia aerobowe. Co prawda wymagają od nas nie tylko dobrej kondycji, ale również właściwego ubioru, aby w bezpieczny sposób pokonywać kolejne kilometry. Oprócz dobrze amortyzujących i oddychających butów czy koszulek sportowych, bardzo ważną rzeczą jest również wybranie odpowiednich spodni. Z tego względu bardzo często kobiety wybierają legginsy do biegania damskie. Dowiedz się już teraz co czyni ten rodzaj odzieży tak ciekawym rozwiązaniem!

Legginsy do biegania damskie i męskie – dlaczego warto je nosić?

Legginsy to bardzo ciekawa część garderoby, która od wielu lat na stałe zagościła w szafie wielu kobiet. Co ciekawe, istnieje wiele odmian – zarówno legginsów sportowych jak i tych do noszenia na co dzień. Warto zauważyć, że pomimo istotnych różnic, charakteryzują się one przede wszystkim tymi samymi właściwościami.

Główną zaletą legginsów do biegania damskich oraz ich męskich odpowiedników jest rozciągliwość. Podczas przebieżek musimy się upewnić, że nasze ciało w żaden sposób nie jest skrępowane. Wolność ruchów przekłada się na prawidłową posturę, na lepszą prędkość, wydajniejsze bieganie oraz oczywiście lepszy komfort. To wszystko wpływa natomiast na to, że mniej się meczymy i możemy pozwolić sobie na dłuższe wybieganie.

W przypadku sportowych legginsów klasy premium, zalet jest jeszcze więcej. Oprócz odpowiedniej rozciągliwości i komfortu, legginsy do biegania, i damskie i męskie, cechują się odpowiednią wentylacją oraz odprowadzaniem wilgoci. Z tego względu legginsy termo-aktywne nie tylko pozbywają się dyskomfortu, ale dbają o to, żeby nasze ciało właściwie oddychało. Dodatkowo materiał jest o wiele wytrzymalszy, niż w przypadku delikatnych legginsów i lżejszy od dresów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu legginsów do biegania damskich?

Istnieje szereg rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni rozmiar. Pamiętajmy, że legginsy muszą dobrze przylegać do ciała, abyśmy mogli skorzystać ze wszystkich ich zalet. Jednakże, nie mogą one być zbyt ciasne – wtedy nawet najbardziej rozciągliwy materiał będzie się wpijał i przeszkadzał podczas treningu.

Oprócz rozmiaru, pamiętajmy oczywiście o funkcjonalności. Istnieją legginsy, które mają malutkie kieszonki na najważniejsze rzeczy – na przykład klucze do domu czy telefon. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli biegać z wolnymi rękami i bez zbędnych bluz z kieszonkami czy innymi dodatkami.

Materiał, z jakich wykonano legginsy, odgrywa równie kluczową rolę. Im grubszy materiał, tym będziemy mogli kupić cieplejsze legginsy. Oznacza to, że taki rodzaj spodni nada się do biegania nawet podczas bardzo zimnych dni. Oczywiście pamiętajmy, żeby materiał, oprócz grubości, zachował wszystkie wspomniane wyżej właściwości.

Kolekcję biegową, którą przedstawiają zdjęcia można kupić na www.extremehobby.eu

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone