Zamknij
REKLAMA

5 akcesoriów bez których nie obejdzie się żaden właściciel laptopa

09:30, 21.11.2018 | Materiał partnera

Jeśli większość swojego czasu spędzasz przed ekranem laptopa, z pewnością zależy Ci na tym, by było Ci wygodnie i by Twoja praca przebiegała w atmosferze komfortu. Dzięki tym 5 akcesoriom z pewnością tak będzie. Sprawdź, co jeszcze powinieneś mieć, by Twój laptop sprawdzał się w każdej sytuacji!

1. Dodatkowy monitor

Możesz stwierdzić, że nie po to kupowałeś laptopa, którego możesz zabrać ze sobą wszędzie, by teraz przykuwać się do dodatkowego monitora. Tymczasem jest to rozwiązanie, które naprawdę w znaczący sposób może poprawić komfort Twojej pracy. Przede wszystkim zyskasz więcej miejsca na wszelkie niezbędne Ci okienka i ułatwi pracę na kilku aplikacjach naraz. Jeśli więc i tak większość czasu spędzasz przy biurku sprawdź i przekonaj się, że drugi monitor naprawdę się przydaje!

2. Stacja dokująca

Jeśli laptop służy Ci zarówno do pracy, jak i do zabawy, z pewnością dysponujesz już wieloma akcesoriami, które ułatwiają i jedno i drugie. Aby wszystko działało sprawniej rozważ zakup stacji dokującej. Co da Ci podłączenie wszystkiego do pojedynczej listwy? Przede wszystkim zyskasz miejsce na biurku i łatwiej będzie Ci utrzymać porządek – unikniesz bowiem masy kabli, które będą plątać się na powierzchni blatu.

3. Słuchawki z mikrofonem

Dzięki słuchawkom będziesz mógł bez ograniczeń słuchać ulubionej muzyki, nawet wtedy, kiedy przebywające z Tobą osoby preferują inny gatunek. Za pomocą mikrofonu bez problemu podłączysz się do telekonferencji, które są nieodłącznym elementem biurowej pracy przeniesionej do domu. Zastanawiasz się, w jaki sposób podłączyć takie słuchawki do laptopa? Przeczytasz o tym tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-podlaczyc-sluchawki-z-mikrofonem-do-komputera.bhtml

4. Zewnętrzny dysk SSD

Bez względu na to, czy laptop służy Ci jedynie do pracy, czy przechowujesz na nim także zdjęcia i filmy, oferowane fabrycznie miejsce na dysku w którymś momencie może się skończyć. Dlatego warto już wcześniej pomyśleć nad zewnętrzną pamięcią, na której będziesz przechowywał nieużywane, ale wciąż cenne dane. W tym celu niezastąpiony będzie dysk SSD. Dlaczego właśnie ten? Przede wszystkim ze względu na jego niezawodność. Technologia, w której został stworzony sprawia, że jest on wręcz niezniszczalny. Jeśli zatem kiedykolwiek zdarzyło Ci się upuścić telefon na ziemię, w wyniku czego się zepsuł, to docenisz dysk SSD. Nie straszne mu są żadne wstrząsy i bez względu na warunki zewnętrzne zapewnia szybki przesył danych.

5. Podkładka chłodząca

Zdarzyło Ci się kiedyś pracować na laptopie trzymając go na kolanach? Po pewnym czasie pewnie rozgrzał się tak bardzo, że nie mogłeś dłużej trzymać go w tej pozycji. Takie zastosowanie komputera jest niestety nie tylko niewygodne, ale także może uszkodzić sprzęt z powodu przegrzania. Unikniesz tego stosując podkładkę chłodzącą. To podstawka z zamontowanym wiatraczkiem, która ustawiona pod laptopem reguluje jego ciepłotę. Modele dostępne obecnie na rynku są bardzo cienkie i praktycznie bezgłośne, co w znaczący sposób większa komfort pracy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA