Zamknij
REKLAMA

Opieka osób starszych w Niemczech - jak znaleźć uczciwą agencję opieki?

12:47, 04.08.2022 | Materiał partnera

Mnogość zleceń i rosnąca ilość agencji opiekuńczych pokazują, że praca w opiece stała się przyszłościowym zawodem. Wizja stabilnej posady i dobrych zarobków przyciąga coraz więcej chętnych osób. W tych trudnych czasach wszyscy pragniemy zadbać o stabilność finansową i zapewnić sobie bezpieczną przyszłość. Jednak wyjeżdżając na pierwsze zlecenie do Niemiec powinniśmy dokładnie przemyśleć kwestię zatrudnienia. Najważniejsze jest znalezienie uczciwego pracodawcy, który oferuje legalne zatrudnienie i przejrzyste warunki pracy. Ciężko odnaleźć się wśród tysięcy dostępnych na rynku pracy ofert. Jak więc szukać dobrych zleceń i rzetelnego pracodawcy?

Co sprawdzić przed podjęciem współpracy?

Zanim podejmiesz współpracę z jakąkolwiek firmą - dokładnie sprawdź, w jaki sposób prezentuje ona swoje oferty pracy. W opisie zlecenia powinna znaleźć się dokładna informacja o warunkach pracy. Do podstawowych informacji należą: lokalizacja zlecenia, a także czas jego trwania i jasno przedstawione wynagrodzenie. Rzetelny pracodawca jasno przedstawi również stan zdrowia podopiecznego. Jego wiek, wagę, a także kwestię samodzielności. Dla opiekunki wiedza, czy senior jest osobą samodzielną, czy też potrzebne będzie wykonywanie transferu, jest niezbędna. Przedstawione powinny zostać też wymagania rodziny oraz udogodnienia dla opiekunki. Dopiero po znalezieniu skonstruowanej w ten sposób oferty pracy wyślij swoje CV. Sprawdź również koniecznie jakie warunki oferuje pracodawca. Niezbędnym elementem jest umowa. To dzięki niej możesz czuć się bezpiecznie i zyskujesz potwierdzenie kwestii omówionych ustnie.

Bezpieczne oferty pracy dla opiekunki seniora

Opieka nad osobami starszymi wbrew pozorom nie jest łatwym zawodem. Wymaga ogromnej dawki cierpliwości, empatii, wyrozumiałości, a przy tym doskonałej organizacji. Dlatego też powinna być dobrze wynagradzana, a przede wszystkim bezpieczna. Wyjeżdżając opiekunka nie może martwić się o zamieszkanie, ubezpieczenie, czy transport. Współpraca z agencją opiekuńczą odciąży Cię od załatwiania wszelkich formalności, czy zamartwiania się o warunki pracy. Dobrym przykładem jest istniejąca już ponad 12 lat na rynku firma Perfekton. Agencja zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Wyjeżdżając na zlecenie otrzymujesz bezpłatny transport, wyżywienie i zamieszkanie. Współpraca odbywa się na podstawie legalnej umowy. Dodatkowo możesz liczyć na atrakcyjne warunki finansowe - nawet 8400 zł netto miesięcznie. Czujesz, że praca w opiece jest dla Ciebie? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Perfekton.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%