Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsolidacyjny bez wizyty w banku - najprostsze rozwiązanie

12.48, 11.06.2021 Materiał partnera Aktualizacja: 12.48, 11.06.2021

Kredyt konsolidacyjny to jedna z ofert bankowych, na którą coraz częściej decydują się Polacy, by spłacić ciążące na nich długi. Dziś taki kredyt można dostać w prostszy niż dotychczas sposób, bo bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie bezpieczne i pewne.

  1. Kredyt konsolidacyjny – czym dokładnie jest?
  2. Kredyt konsolidacyjny bez wizyty w banku.
  3. Jak się przygotować?

Nagromadzenie różnych kredytów i pożyczek to dość często spotykana sytuacja. Skutkuje ona nie tylko obciążeniem finansowym, ale także psychicznym. Związanym nie tylko z obawami o fakt, czy uda nam się spłacać co miesiąc całe zadłużenie, ale także o to, czy o wszystkich ratach będziemy pamiętać. I tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie o nazwie „kredyt konsolidacyjny” w wersji najwygodniejszej, jeśli chodzi o załatwienie formalności – kredyt konsolidacyjny bez wizyty w banku. Czym dokładnie jest więc kredyt konsolidacyjny, dlaczego jest rozwiązaniem opłacalnym i wygodnym? I jak go dostać bez kilku wizyt w banku? O tym wszystkim w dalszej części tekstu.

Kredyt konsolidacyjny – czym dokładnie jest?

Kredyt konsolidacyjny udzielany przez banki czy też pożyczka konsolidacyjna, która jest przyznawana przez instytucje pozabankowe to sposób na zamknięcie wszystkich ciążących nam zadłużeń w jednej racie. To metoda na uniknięcie spirali zadłużenia i na to, by odzyskać spokój psychiczny. A to dlatego, że rata takiego kredytu będzie niższa niż suma rat wszystkich kredytów, które byśmy co miesiąc – jak do tej pory – oddzielnie spłacali. Co prawda kredyt konsolidacyjny to dłuższy okres spłaty, ale comiesięczny bilans wychodzi na plus. Co pozytywnie odczujemy, jeśli chodzi o stan naszego comiesięcznego budżetu. Poza tym taką ratę wpłacamy w jedno miejsce – do banku – a bank spłaca potem nasze różne zobowiązania. Mamy więc zażegnany problem pamiętania o tym, gdzie, jaką ratę, za co i w jakiej wysokości uiścić.

Kredyt konsolidacyjny bez wizyty w banku

Przez długi czas, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, trzeba było przygotować odpowiednie dokumenty i udać się do banku w celu dopełnienia formalności. Dziś możliwy jest kredyt konsolidacyjny bez wizyty w banku, czyli kredyt konsolidacyjny online. W tym przypadku składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny  drogą internetową. Po wypełnieniu takiego wniosku skontaktuje się z nami pracownik banku i przedstawi nam odpowiednią ofertę. W rozmowie mamy możliwość uzyskania wszelkich niezbędnych informacji na temat kredytu i zdecydowanie się – przed finalizacją umowy – na odpowiednie rozwiązanie. Wśród kredytów konsolidacyjnych bez wizyty w banku są głównie takie, przy których formalności są częściowo załatwiane przez interenet, a finalne podpisanie umowy następuje w siedzibie banku czy też za pośrednictwem kuriera. Jednak choćby częściowe załatwienie sprawy kredytu konsolidacyjnego online wiele ułatwia. Wniosek możemy wysłać o dowolnej porze dnia i nocy i nie musimy stać w kolejce do bankowego okienka. 

Jak się przygotować?

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w banku (przy pożyczkach konsolidacyjnych pozabankowych wymogi bywają mniej restrykcyjne), musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową, dobrą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (regularne spłaty dotychczasowych zobowiązań kredytowych). Przy formalnościach będzie też potrzebny dowód osobisty (przy wniosku online jego kopia), zaświadczenie o wysokości comiesięcznych dochodów (z uwzględnieniem źródeł ich pochodzenia) i wszystkie posiadane umowy kredytowe i pożyczkowe, które mają podlegać konsolidacji.  

Im prościej tym lepiej, tym bardziej, jeśli całe rozwiązanie ma ułatwić nam życie.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%