Zamknij

Paczkomaty InPost - jak to działa?

artykuł sponsorowany + 10:42, 25.02.2021 Aktualizacja: 10:45, 26.02.2021 ok. 3 min. czytania

Ostatnimi czasy coraz więcej osób korzysta z paczkomatów chcąc sprawnie i bezproblemowo dostarczyć przesyłki do celu. Taka opcja wysyłania paczek jest warta rozważenia ze względu na dużą wydajność i bardzo przystępne ceny usług.

Co to jest paczkomat i jak działa?

Paczkomaty to automatyczne skrytki pocztowe używane do nadawania i odbierania przesyłek. W całej Polsce są one tak liczne, że mamy możliwość wysłania pakunku prawie do każdej miejscowości. Zazwyczaj takie urządzenia znajdują się przy miejscach bardziej uczęszczanych, jak np. osiedla, markety, centra handlowe, stacje benzynowe. W większych miastach paczkomaty można znaleźć na każdym kroku, więc wykonywane transakcje da się bez problemu dopasować do miejsca zamieszkania i własnego czasu.

Ważnym aspektem w działaniu paczkomatów jest niezależność nadawcy i odbiorcy. Nie trzeba czekać na przybycie kuriera, gdyż paczkę można wysłać i zabrać o dowolnej porze dnia. Większość skrytek jest czynna przez 24 godziny na dobę, więc dane czynności można spokojnie wykonać w drodze do pracy, na spacerze, lub po wyprawie na zakupy.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Procedura związana z nadawaniem przesyłek może na pierwszy rzut oka być skomplikowana, ale nie należy się zniechęcać. Tak naprawdę czynności, które należy wykonać przed wysłaniem, nie zajmują dużo czasu. W skrócie powinno się:

  • Zarejestrować zlecenie wysyłki w internecie - należy wykonać tę czynność przez stronę internetową, na której świadczone są usługi kurierskie. Dobrym wyborem może być np. AlleKurier oferujący przesyłki z dowozem do domu lub pracy w atrakcyjnych cenach, ale także obsługujący paczkomaty. Korzystanie ze strony tej firmy jest intuicyjne i wygodne, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni w temacie użytkownicy nie powinni napotkać problemów.
  • Wprowadzić w formularzu dane niezbędne do wysłania paczki takie jak: waga, wielkość, zawartość, dane nadawcy i odbiorcy.
  • Zapakować przedmiot tak, aby bez uszkodzeń dotarł do celu. Zabezpieczenie np. kruchych obiektów jest istotne i należy poświęcić tej czynności trochę uwagi. Poleca się pakowanie w pudełka, szczelne zaklejanie ich taśmą oraz wyściółkę amortyzującą w środku (np. folia bąbelkowa).
  • Nakleić etykietę z danymi do wysyłki - do nadania paczki potrzebujemy numeru listu przewozowego, aby możliwe było śledzenie przesyłki. Poza tym należy wydrukować wygenerowaną w systemie etykietę i przykleić ją na pudełko.

Po dokonaniu wszystkich powyższych czynności swoją przesyłkę nadaj w paczkomacie InPost. Czas wysyłki jest bardzo krótki, a przewóz paczki zazwyczaj przebiega bezproblemowo. Takie zautomatyzowane skrytki mogą śmiało konkurować pod tym względem z dostawami kurierskimi.

Na jakim obszarze działają paczkomaty?

Ta automatyczna sieć skrytek pocztowych bardzo prężnie rozwija się i działa na terenie całej Polski. W związku z rosnącą popularnością oraz zapotrzebowaniem, liczba urządzeń także nieustannie wzrasta. Warto wiedzieć, że paczkomat oferuje również wysyłki do Anglii i niektórych krajów Europy. Coraz więcej państw zaczyna korzystać z tego wygodnego rozwiązania, zatem istnieje duża nadzieja na powiększanie sieci skrzynek InPostu.

Warto rozważyć korzystanie z paczkomatów InPost ze względu na szybką wysyłkę, łatwą i samodzielną obsługę transakcji oraz niskie koszty nadania paczki. Taka opcja zyskuje dużą przewagę również w kontekście pandemii. Wysyłanie i odbieranie odbywa się bowiem bez konieczności kontaktu z kurierem, co może zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu choroby. Taka opcja wysyłki jest warta poświęcenia chwili uwagi oraz wypróbowania.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%