Zamknij
REKLAMA

RELACJA AKTUALIZOWANA: Środa: 4 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 1 w powiecie mieleckim

00:15, 25.03.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W hej.mielec.pl publikujemy bieżące informacje i komunikaty dotyczące epidemii koronawirusa, przede wszystkim te dotyczące Mielca i regionu.

WAŻNE: Numery telefoniczne służby sanitarnej: tel. 175863021, 175863343 w godzinach od 7.30 - 15.00, (7 dni w tygodniu), tel. alarmowy 506484235 codziennie po godzinie 15.00 oraz infolinia całodobowa 800 190 590.

RELACJA AKTUALIZOWANA:

25 marca, 20:35 - Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia. Na liście nie ma potwierdzonych przypadków z woj. podkarpackiego.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

25 marca, 18:00 - Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie udostępniła informację o ilości osób pozostających pod nadzorem i w kwarantannie z podziałem na powiaty. Według tych danych, na terenie powiatu mieleckiego 549 osób objętych jest kwarantanną, 569 pozostaje pod nadzorem służby sanitarnej.

25 marca, 17:45
- Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce - żaden nie dotyczy woj. podkarpackiego, natomiast są przypadki w sąsiednich województwach: świętokrzyskim i małopolskim.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

25 marca, 17:00 - Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób,  a 9050  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1492  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 43 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

25 marca, 13:35 - Ministerstwo Zdrowia potwierdza 4 nowe zakażenia na Podkarpaciu. Łącznie w województwie podkarpackim zakażone są 43 osoby.

Nowe przypadki to: starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana. 

Ponadto według najnowszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia na terenie kraju wykryto 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

W szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

25 marca, 13:30 - Straż miejska pracuje siedem dni w tygodniu. Rozszerzyła też zakres swoich obowiązków o m.in.  transport żywności dla osób starszych i samotnych, patrole kontrolują przestrzeganie zakazu organizowania zgromadzeń. Pomaga w tym miejski monitoring - CZYTAJ WIĘCEJ

25 marca, 13:20 - Urząd Miejski w Mielcu zmienia godziny pracy. Mieszkańcy chcąc załatwić sprawę w magistracie, proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny - CZYTAJ WIĘCEJ

25 marca, 13:00 - Mieleckie parafie zachęcają do wspólnej modlitwy poprzez internetowe transmisje. Wykaz znajdziecie TUTAJ

25 marca, 12:35 - Medycy z pogotowia ratunkowego w Mielcu otrzymali sporo wsparcia od mieszkańców miasta. W specjalnym wideo dziękują za dotychczasową pomoc, ale jednocześnie zaznaczają, że potrzeby wciąż są duże - CZYTAJ WIĘCEJ

25 marca, 12:00 - Sieć sklepów Biedronka rozpoczęła specjalną akcję mającą na celu wsparcie seniorów w okresie epidemii - CZYTAJ WIĘCEJ

25 marca, 9:00 - Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. 

Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi - to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego potwierdzonych zakażonych jest 39. Pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie potwierdziło 26 nowych przypadków w Polsce. Dotyczą one: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

We wtorek 24 marca w Polsce odnotowano 152 nowe zakażenia (w tym 7 w województwie podkarpackim).

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Z WCZORAJ:

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał dekret w związku z epidemią. Wskazuje w nim m.in. że msze święte mają odbywać się bez udziału wiernych, przy zamkniętych drzwiach, w pogrzebach może uczestniczyć jedynie 5 osób z najbliższej rodziny zmarłego, posługa sakramentalna możliwa będzie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z parafią. Zapowiada też osobne wytyczne do celebracji Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego - CZYTAJ WIĘCEJ

To, że mamy mniejszy przyrost zachorowań, niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Konieczne jest wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Nowe zasady:
Ograniczenia w przemieszczaniu się
W autobusie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących
Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi
Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych
Zakłady pracy
Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują
CZYTAJ SZCZEGÓŁY

Zespoły medyczne z mieleckiego pogotowia działają w 4 powiatach, pobierając wymazy na obecność koronawirusa oraz transportując osoby z podejrzeniem lub ze stwierdzonym zakażeniem. To osoby najbardziej narażone na zarażenie. Dyrekcja pogotowia podkreśla, że wszystkie środki ochrony indywidualnej szybko się zużywają. Potrzebne jest więc wsparcie, osoby, które chcą pomóc, powinny skontaktować się z mieleckim pogotowiem - CZYTAJ WIĘCEJ

Mielecki szpital zaapelował o wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup urządzeń medycznych i samochodów transportowych przeznaczonych do przeciwdziałania i zwalczania choroby zakaźnej. Nadal potrzebne są środki ochrony indywidualnej. Osoby czy firmy, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z sekretariatem lecznicy: [email protected] - CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu szpitala. Ważna informacja dla pacjentów pracowni RTG, tomografii komputerowej oraz USG - CZYTAJ WIĘCEJ

W serwisie zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków pieniężnych i rzeczowych z myślą o pracownikach Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - Okażmy wspólnie naszą siłę, solidarność i wsparcie, aby doposażyć wszystkich mieleckich medyków z Szpitala Specjalistycznego w Mielcu walczących na pierwszej linii frontu z koronawirusem - przekazują twórcy internetowej zbiórki - CZYTAJ WIĘCEJ

Pełną relację z wczoraj - 24 marca - znajdziesz TUTAJ.

Internetowe, wiarygodne informacje o epidemii spotykają się z dużym zainteresowaniem Polaków. Także te podawane przez hej.mielec.pl. Pamiętajcie: bez sensownej potrzeby nie wychodźcie z domu, dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie ma też potrzeby robienia wielkich zapasów. Uważajcie na fakenewsy.

Epidemia koronawirusa to wyzwanie dla nas wszystkich. Uważajmy na #fakenews, sprawdzajmy wyłącznie pewne źródła informacji. W hej.mielec.pl publikujemy komunikaty ze służb w regionie, ale też informacje Polska Agencja Prasowa dla nas wszystkich istotne.

- Treść ważnych komunikatów kierowanych do mieszkańców regionu, dotyczących zagrożenia koronawirusem, prosimy o przesyłanie na adres: [email protected]

- Firmy, które ucierpiały w efekcie zagrożenia koronawirusem mogą liczyć na duże ulgi na usługi reklamowe w hej.mielec.pl. Szczegółowych informacji udzielamy mailowo i telefonicznie - ZOBACZ

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMALodówki - zobacz na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (46)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


??

10 7

To prawda że PZL stoi? 06:50, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Widelec Widelec

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


!!

20 4

Nie stoi - podjechały dźwigi, rozmontowały hale, wywieziono wszystko do Chin - w miejscu PZL jest teraz duża dziura w ziemi 09:29, 25.03.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JAJA

5 7

Schowała się jak Donaldinio 07:32, 25.03.2020


AdekAdek

7 3

Ale z Ciebie *%#)!& PISior 08:34, 25.03.2020


uu

9 2

drodzy państwo
jak tam sytuacja w mielcu i okolicy z korona wirusem ,
ile nowych zakażeń jest czy są wogule nowe ,
a ci państwo co są w kwaranntanie co już mija dwa tygodnie wydrowieli już
a może sytuacja się normuje , mielcu i okolicach

proszę pisać tylko sprawdzone info 08:34, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


dddd

35 26

Gdyby Pan Szumowski zaczął robić testy zamiast kwarantanny to okazałoby się, że mamy już kilka tysięcy chorych

09:04, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LekarzLekarz

0 1

Kilka tysięcy może być nawet w powiecie mieleckim bo wirus się bardzo długo utrzymuje w tych warunkach jakie mamy . Brak testów to zagrywka polityczna najbardziej antypolskiej władzy jaka rządzi krajem od 1945 r. 09:21, 26.03.2020


XCXC

7 24

Jak obstawiacie - kiedy wejdziemy w "wariant Włoski", czyli "stop gospodarka", "stop obywatele", "stop wszystko", "stop kasa (tu stop od stapiać)"?
Wg mnie gdzieś pod koniec następnego tygodnia. Nie ma się co łudzić - wyjścia nie ma - chyba, że przez okno z 10 piętra (w Mielcu rzadkość). 09:33, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XXXXXXXXXX

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


:/:/

19 17

Pan Szumowski półtora tygodnia temu powiedział, że za tydzień odczujemy efekty pracy rządu. Odczuwamy właśnie. 13:28, 25.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Dam Dam

15 5

Odczuwamy bo nie ma narazie przyrostu po 5tys dziennie jak w innych krajach 15:11, 25.03.2020


@Dam@Dam

5 4

Chyba Cię minął dobry żart :) lub nie wyczułeś sarkazmu w komencie powyżej :) 15:39, 25.03.2020


Do dam Do dam

11 2

Oczywiście masz rację bo ciemny lud kupi wszystko, u nas do tej pory zrobili 20 tys testów a w Niemczech robią 200tys w tydzień dociera do pustej muzgownicy 16:46, 25.03.2020


xyzxyz

9 0

Nie bedzie przyrostu 5k dziennie bo tyle testow to dziennie nawet nie robimy 19:56, 25.03.2020


ABCABC

28 22

Nowogrodzcy mistrzowie świata nie podeszli nawet do unijnego wspólnego przetargu na awaryjny zakup maseczek i respiratorów. Pewnie dlatego że niejaki pan Sz. w tym czasie śmigał na nartach we Włoszech, na szczęście bezpiecznie bo jak sam mówił sprawdził na mapie i ogniska zarażenia były AŻ 30km od jego nartek 🤣. Potem wystarczyło już tylko wyznawcom powiedzieć, że maseczki są "be" - i po sprawie. 13:37, 25.03.2020

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

RozbawionyRozbawiony

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


..............................

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ABCABC

13 1

Nie, nie pomyliłem, Grodzki też zachował się jak ostatni p....ant ale nie był odpowiedzialny za Ministerstwo Zdrowia - a nasz brodaty narciarz już tak i to w momencie jak wiadomo było co się za chwilę stanie! 14:22, 25.03.2020


majmaj

13 6

przygłupy głosujące na pis niedługo zapłaczą,ale tylko dostaną kopa w dupę od swoich idoli,to macie jak w banku.Może przejrzycie na oczy. 14:39, 25.03.2020


mielczanin 82mielczanin 82

4 10

Bredzisz jak Budka albo Giertych . Zacznij myśleć oszołomie . 18:54, 25.03.2020


mielczanin 72mielczanin 72

6 0

@mielczanin 82 - w poście ABC nie ma ani słowa nieprawdy, suche fakty, prosta prawda aż tak Cię boli? To niech boli! Zasłużenie! 19:45, 25.03.2020


MielecpanyMielecpany

23 4

Ty zakazy-nakazy nie obowiązują specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu 13:59, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

AlkAlk

18 5

Urzędnicy wolne a sprzedawcy w sklepach narażeni na wirusa ! Kiedy kontrolę sanitarne w sklepach ? Sanepid do roboty ...czy pracodawcy dbają o swoich pracowników ? 14:09, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

te Alkoholikte Alkoholik

9 8

Tak, dobrze mówisz, zamknąć wszystko żeby nie było niczego, powstrzymamy wirusa zdychając z głodu albo jedzeniem spod siebie, a ci co przetrwają zdechną w ekonomicznej zapaści albo zaciukani za suchy bochenek, albo zaczniemy się żreć nawzajem. Tak że trochę perspektywy. 15:12, 25.03.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


do Hdo H

5 2

Masz rację, choć to banda nieudaczników to jednak nadal lepsi od obecnie rządzących. Pozdrawiam. 14:24, 25.03.2020


animanim

29 5

chciałbym dokładnie wiedzieć czy ta osoba jest z Mielca czy z Chorzelowa, Przecławia czy innego miasteczka ..konkrety! 14:41, 25.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PhiPhi

12 11

A może jeszcze dokładny adres chcesz? 🙄 14:45, 25.03.2020


EhhhhhEhhhhh

5 11

To nie jest koncert życzeń kolego🤣 14:49, 25.03.2020


TtTt

10 1

Masz rację w 100%, jak można w tej sytuacji podawać tak ogólne dane? Ciekawe czy Chińczycy by sobie z tym bajzlem poradzili gdyby tak respektowali tzw. prawa obywatelskie. 17:19, 25.03.2020


jendker83jendker83

20 1

Które z tych CZTERECH nowych przypadków na Podkarpaciu to tych PIĘCIU zakonników, o których ok. 10 rano napisali Dominikanie z Rzeszowa? 14:55, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiadawiada

16 3

O Dominikanach z Rzeszowa cicho???? Czyzby byli z kosmosu??? Dlaczego nikt nie pisze skad jest zarazona osoba przeciez moglem miec a taka osoba kontakt np w pracy sklepie???? Potem bedzie jazgot ze duzo chorych ze szpital zamkniety - chce wiedziec jak uniknac zakazenia, przenoszenia wirusa!!!! 15:10, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

henekhenek

33 2

prawda jest taka z zagranicy jak sobie wrocili po sklepach lazili imprezki itd i stamtad to przyszlo najpierw się wypieli i smaili się z tych co tu zostałi teraz sprowadzanie na siłe daje efekt sory efekt jeszcze zobaczycie... 15:54, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MitekMitek

18 2

KIEDYW MIELCU BĘDZIE OCZYSZCZANIE MIASTA Z KORONAWIRUS PRZYSTANKI ULICE PARKI ITP JAK ROBI SIĘ W TARNOWIE. 18:40, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jacekjacek

2 0

po mojej podwyzce i radnych ole 22:05, 25.03.2020


MiMiMiMi

0 0

A w jakim celu? Raczej nikt nie chodzi po mieści, liżąc przy okazji wiaty przystankowe i płytki chodnikowe. 09:33, 26.03.2020


MISMIS

15 11

Czy Skowrońska wróci zdrowa w piątek z Warszawy i będzie poddana kwarantannie ?? Budka z skidzoną nie chcieli głosowań zdalnie tylko wymusili posiedzenie sejmu tam gdzie potrafią go blokować.Spotkanie tylu poslów jest zagrożeniem dla nas wszystkich .Posłowie Totalnej mają siedziec po kilkudziesięciu w różnych salach sejmowych .Budka i Skidzona wybrali POdobno za miejca bezpieczne do glosowania-kible sejmowe.To jest masakra co ta opozycja wyprawia. 19:45, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GregoryGregory

6 4

Panie Mis sarkazm niskich lotów. Panowie z pis widząc co się dzieje na świecie mieli to daleko w d. i byli zajęci miliardami na propagandę tvp i teraz nagle się obudzili, że prawo nie jest dostosowane do sytuacji i to w wielu obszarach, zdalne głosowania, zdalna nauka czy nawet *%#)!& zaopatrzenie w maseczki. Dno! 22:47, 25.03.2020


AnonAnon

0 0

Nowe forum na info kropka mielec kropka pl 20:00, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aldikaldik

19 6

Czy wiecie że służba zdrowia w szpitalu speckalistycznym nie robi prawie nic ?! Spróbujcie chociaż żeby wam w nocnej opiece dali ! Nic nie robią banda lekarzy i pielęgniarek czekających na epidemię ! żadnych badań żadnych przyjęć , trzeba umierać . Teraz nie ma służby zdrowua i jeszcze knajpy wożą im żarcie . To jest jakaś parodua !!! 20:06, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Figo Figo

2 0

Wszystko dlatego że przyjeżdżają z zagranicy po co żeby dostarczyć nam masę wirusów 09:10, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgniAgni

0 2

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96
09:14, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone