Zamknij
REKLAMA

Znaleźli kartę i zapłacili nią za zakupy. Dwóch zatrzymanych

12.46, 22.11.2022 dw Aktualizacja: 12.47, 22.11.2022
REKLAMA

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas zakupów kilkanaście razy użyli kartę bankomatową należącą do mieszkanki gminy Mielec. Kobieta zgubiła kartę, a sytuację wykorzystali nieuczciwi znalazcy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

O kradzieży drobnych sum pieniędzy z karty bankomatowej policję powiadomiła jej właścicielka. Mieszkanka gminy Mielec przekazała policjantom, że w ciągu dwóch dni karta bankomatowa, którą prawdopodobnie zgubiła, została użyta kilkanaście razy. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że karty użyto łącznie 14 razy, w kilku sklepach na terenie gminy Mielec.

Policjanci ustalili, kto mógł dopuścić się tego przestępstwa i do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lata. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia po wytrzeźwieniu, przedstawiono im zarzuty. Dokonanie płatności kartą bankomatową w formie zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Podejrzani znaleźli kartę i postanowili ją wykorzystać kupując w sklepach jedzenie, alkohol oraz papierosy. Łącznie mężczyźni wydali na zakupy ponad 500 złotych. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%