Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Mielca oddali hołd zmarłemu koledze

21.47, 21.09.2022 DW
Fot. asp Grzegorz Czajka / KP PSP Mielec
REKLAMA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu poinformowała, że 21 września rankiem na wieczną służbę odszedł funkcjonariusz Paweł Chyła. Popularny „Junior” był dyżurnym w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu.

Paweł Chyła kontynuował rodzinne tradycje strażackie, które rozpoczął jego brat Sławek – obecnie zastępca dowódcy JRG 2 w Grudziądzu. Służbę w tamtejszej komendzie rozpoczął pod koniec 2007 roku.

- Z niewiadomych przyczyn wczoraj rozpoczęty 24-godzinny dyżur był jego ostatnim. Służbowo sumienny pracownik - tytan zdalnej pracy przy działaniach ratowniczo - gaśniczych. Prywatnie serdeczny kolega z ciętym angielskim humorem. Łączymy się w bólu z rodziną Pawła szczególnie z żoną i małą córeczką. Żadne słowa nie wyrażą pustki jaką już odczuwamy – przekazują strażacy z Grudziądza.

Funkcjonariusza PSP z całej Polski ogłosili żałobę, postanowili też oddać hołd zmarłemu koledze. Do tej inicjatywy przyłączyli się również strażacy z Mielca. 

- Punktualnie o godz. 18.00 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz 2 w Mielcu włączono sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddaliśmy hołd, naszemu koledze Pawłowi – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%