Zamknij
REKLAMA

Pijany jechał elektryczną hulajnogą. Co mu grozi?

13:07, 20.06.2022 | dw
Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Podczas działań „Trzeźwy weekend” mieleccy policjanci zatrzymali aż dziewięciu kierujących po alkoholu - w tym kierowcę hulajnogi. Wszyscy kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę z promilami stracili prawo jazdy.

Od czwartku, 16 czerwca do niedzieli 19 czerwca, na terenie powiatu mieleckiego trwały działania „Trzeźwy weekend”. Podczas akcji mieleccy policjanci zbadali trzeźwość ponad 1500 kierowców. Nietrzeźwych kierujących pojazdami policjanci zatrzymali w Padwi Narodowej, Dulczy Małej, Glinach Małych oraz w Mielcu przy ulicy Legionów.

Funkcjonariusze zatrzymali również 4 kierujących w stanie po użyciu alkoholu, co oznacza że wynik badania na zawartość alkoholu wskazywał poniżej 0,5 promila.

W piątek w Zadusznikach policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego elektryczną hulajnogą. 28-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zakazali dalszej jazdy mężczyźnie i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka.

- Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - przekazują funkcjonariusze.

[ALERT]1655728906152[/ALERT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%