Zamknij
REKLAMA

Samolot pogotowia ratunkowego lądował w Mielcu. Pilny transport [FOTO]

14:51, 07.10.2021 | D.W
REKLAMA

Samolot Piaggio P180 Avanti należący do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wykonał dzisiaj lot do Mielca. Na płycie mieleckiego lotniska czekał na ambulans, który pędził tutaj ze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Połączenie transportu ambulansem i lotu szybkim samolotem z napędem turbośmigłowym okazało się najlepszą metodą, by do szpitala w Warszawie przewieźć pacjentkę wymagającą specjalistycznej opieki lekarskiej.

Samolot LPR trasę Mielec - Warszawa pokonał w nieco ponad 30 minut. Przekazanie chorej odbyło się na płycie Lotniska Mielec, a karetkę z Dąbrowy Tarnowskiej na miejsce postoju samolotu pilotował służby lotniska.

[FOTORELACJA]8887[/FOTORELACJA]

Piaggio P.180 Avanti to samolot dyspozycyjny produkowany przez firmę Piaggio Aero. Samolot ma niekonwencjonalny układ płatowca o trzech powierzchniach nośnych. Doskonałe właściwości aerodynamiczne pozwalają osiągać większą prędkość niż inne samoloty turbośmigłowe.

Dwa samoloty tego typu używane są przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polsce. Od 10 lipca 2009 obydwie maszyny stacjonują w wojskowej części Lotniska Chopina w Warszawie.

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

 

(D.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%