Zamknij
REKLAMA

Uratował życie kobiety. Został doceniony przez gminę

12:19, 26.02.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W styczniu Andrzej Jarosz - strażak i radny z Radomyśla Wielkiego - na stoku w Zakopanem uratował życie kobiecie. Jego czyn postanowili docenić włodarze radomyskiej gminy.

Andrzej Jarosz jest naczelnikiem OSP Radomyśl Wielki i radnym miejskim. 23 stycznia przebywał z rodziną na urlopie w Zakopanem. Feralnego dnia był na Pardałówce. W pewnym momencie kobieta zjeżdżająca ze stoku na dmuchanym kole wjechała wprost pod konie ciągnące sanie, które brały udział w kuligu. 

- Ta pani została przeciągnięta ok. 15 m. Widząc co się dzieje pobiegłem do niej i zacząłem jej pomagać. Gdy już ułożyłem ją w pozycji bocznej, zadzwoniłem na 112 i opisałem sytuację. Następnie udzielałem jej wsparcia psychicznego do przyjazdu zespołu ratownictwa i patrolu policji – relacjonował druh Jarosz.

To zdarzenie nie umknęło uwadze władzom gminy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (25.02) burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący rady Jan Miękoś wręczyli Andrzejowi Jaroszowi list gratulacyjny i okolicznościową statuetkę św. Floriana, patrona strażaków. - W związku z niecodziennym męstwem i odwagą. którymi wykazał się pan poza służbą, przebywając w czasie wolnym w Zakopanem, gdzie uratował pan kobietę przed stratowaniem przez konie, pragniemy podziękować za ogromne poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego. Nie zważając na niebezpieczeństwo podjął pan błyskawiczną interwencję, która w tak dramatycznych okolicznościach pozwoliła zapobiec ogromnej tragedii – napisali w liście gratulacyjnym włodarze.

- Gratulujemy tej pięknej i odważnej postawy strażaka ratownika. Ten wyczyn to nie tylko promocja pańskiej osoby, ale i radomyskich druhów i naszej gminy, gdyż wydarzenie to odbiło się szerokim echem – powiedział burmistrz wręczając wyróżnienie.

- Spełniłem tylko swój obowiązek – skomentował krótko wyróżniony.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Popieram zachowaniePopieram zachowanie

7 0

Ale jeśli jest Strażakiem i ma ukończony kurs KPP to było jego obowiązkiem udzielenie pomocy tej Pani.. 17:22, 26.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a mówiłema mówiłem

1 0

wniosek do prezydenta o
przyznanie medalu z bohaterstwo 14:51, 02.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyfemantyfem

1 0

gdyby ratował mężczyznę to przeszłoby bez echa - gdyby ratował...
cyt.: "... zastanów się!! przecież to mężczyźni!!" 13:22, 04.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone