Zamknij
REKLAMA

W hołdzie Niepodległej. Uroczystości w Radomyślu Wielkim

10:54, 07.11.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

10 i 11 listopada zapraszamy do Radomyśla Wielkiego na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Już w najbliższą niedzielę (10 listopada) o godz. 17.00 w miejscowym Zespole Szkół  wystawione zostanie widowisko słowno - muzyczne pt. „Wesele w Bronowicach”. To inicjatywa zespołu wokalno - teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu oraz Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Spektakl potrwa ok. 50 minut. - Jest to drugie widowisko wystawiane przez naszą szkołę w tym roku. Pierwsze pt. „Poezjo, wzbudź ducha narodu” było wystawiane wiosną br. w Radomyślu Wielkim i Mielcu. Program spotkał się ze sporym aplauzem publiczności i zdobył wielkie uznanie w środowisku. Liczymy, że teraz będzie podobnie, serdecznie zapraszamy – informuje Piotr Masłyk, dyrektor SP Zdziarzec.

Z kolei na 11 listopada na obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają Burmistrz Radomyśla Wielkiego, SCKiB i Parafia Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Rozpoczną się one o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Następnie zgromadzeni przejdą na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewany zostanie „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dopełni wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

- Do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji zapraszamy wszelkie instytucje i organizacje, a także wszystkich mieszkańców gminy, którzy chcą wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a później inne pieśni patriotyczne – przekazują organizatorzy.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone