Zamknij
REKLAMA

Tysiąc książek dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej

13:13, 25.01.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Już 8 lutego ciężarówka wypełniona tysiącem książek przyjedzie pod bibliotekę Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej. Jest to nagroda za zwycięską pracę, którą dzieci z placówki wykonały w ramach organizowanego przez Empik konkursu „Tysiąc powodów by czytać” .

„Tysiąc powodów by czytać” to konkurs wyjątkowy. Dzieci najpierw przygotowują pracę konkursową, a potem same decydują, jakie książkowe nagrody ucieszą je najbardziej. Szkoły z największą liczbą głosów otrzymują od Empiku po tysiąc wybranych przez uczniów książek. W tym roku zadaniem było przygotowanie plakatu, który zachęci rówieśników do sięgania po książki, pokaże bogactwo literatury, jej wartość i różnorodność. Nauczycielka zgłaszająca szkołę do konkursu opisała pracę uczniów tak: „praca wykonana metodą kolażu. Intensywne barwy symbolizują ogrom bodźców odbieranych każdego dnia. Plakat pokazuje, że we współczesnym chaosie, jaki panuje wśród ludzi jest możliwość otulenia się ciszą. Wewnętrzny spokój uzyskujemy zagłębiając się w lekturę książki. 

Niezależnie od wieku czytelnika, każdy w domu znajdzie miejsce by poczytać. Stąd białe książeczki w okienkach. Biel symbolizuje wyciszenie w momencie czytania. Hałas zewnętrzny i natłok informacji z różnych środków przekazu powodują, że chcemy się od tego oderwać, uciec w ciszę i czytać. Hasło jest prośbą właśnie o tę chwilę spokoju”.

Święto książki w Dulczy Małej

Już 8 lutego do Dulczy Małej przybędzie empikowa ciężarówka wypełniona „tysiącem powodów by czytać”, czyli tysiącem książek. Najpierw kolorowy pojazd objedzie miejscowość, by podziękować mieszkańcom za kibicowanie i oddane głosy, a następnie w samo południe rozpocznie się uroczystość w szkole – na uczniów będzie czekała dodatkowa niespodzianka, w podziękowaniu za ich zaangażowanie. W Dulczy Małej, podobnie jak i w całej Polsce, dla wielu dzieci wypożyczanie książek z biblioteki to okazja, by poznać losy rozpalających wyobraźnię bohaterów i rozwijać nowe pasje. 

Nagroda w konkursie to nie tylko spełnienie czytelniczych marzeń, ale też duże wsparcie dla szkół. Placówki zapewniają uczniom dostęp do  lektur, a nie zawsze  są w stanie uzupełnić zbiory o najnowsze wydawnictwa z kręgu literatury dziecięcej i młodzieżowej, o bestsellerowe tytuły, po które chętnie sięgają uczniowie podstawówek.

E(m)picki konkurs

W tym roku do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym Empik rozdaje szkolnym bibliotekom łącznie ponad 10 000 książek przystąpiło 400 podstawówek, na które łącznie oddano rekordową liczbę 560 tysięcy głosów. Spośród placówek, które zgłosiły się do konkursu i spełniły wytyczne regulaminu, wybranych zostało wyjątkowo aż dwanaście szkół podstawowych – w tym Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej. 

W konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zgłoszenia podzielone zostały na dwie kategorie, wyrównując szanse na zwycięstwo: placówki powyżej i do 120 uczniów. W każdej kategorii wygrało po sześć szkół, które zdobyły największą liczbę głosów. Organizując akcję pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”, Empik już po raz trzeci wspiera szkolne biblioteki. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poza tysiącami książek, które kolorowa ciężarówka przywiezie do laureatów, do co 50. zgłoszonej w konkursie biblioteki, powędruje zestaw 10 książek Wydawnictwa Wilga. W każdym z nich znajdą się klasyki literatury dziecięcej. Dodatkowo, wszystkie szkoły, które zgłosiły się do akcji, mają możliwość realizacji fotoksiążki ufundowanej przez Empik Foto.

Zwycięskie prace można zobaczyć pod linkiem: https://ww.empik.com/biblioteki/wyniki-glosowania

Strona konkursu: https://www.empik.com/biblioteki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone