Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Podborzu będzie mieć patrona

13:27, 28.09.2018 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Dyrektor Szkoły w Podborzu, Rada Rodziców i Burmistrz Radomyśla Wielkiego, zapraszają na uroczystość nadania imienia szkole, która odbędzie się w już jutro (29 września). 

Patronem placówki, wybranym przez społeczność szkolną i zatwierdzonym uchwałą Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim został ks. Stanisław Kaczmarczyk ps. „Zimny”, „Górny”. Był on kapelanem radomyskiej placówki Związku Walki Zbrojnej oraz wikarym w parafiach Radomyśl Wielki i Zgórsko. Został zamordowany przez Niemców w obozie Auschwitz-Birkenau. 

Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Święta w kościele w Zgórsku. Będzie jej przewodniczył abp Józef Nowacki, były nuncjusz apostolski w Nikaragui i na kraje skandynawskie, który poświęci także nowy szkolny sztandar. 

Uroczystość uświetni obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego z Garnizonu Nowa Dęba. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz na teren Szkoły Podstawowej w Podborzu, gdzie przeprowadzona zostanie oficjalna część uroczystości wraz z przekazaniem sztandaru społeczności szkolnej i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%