Zamknij
REKLAMA

W Przecławiu unieważniono przetarg na odbiór śmieci. Za drogo

12:24, 06.11.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Koniec roku to dla wielu gmin okres przetargów na odbiór i zagospodarowanie odpadów. W Przecławiu unieważniono pierwszy przetarg - było za drogo.

W dniu 31 października w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przecławiu miało miejsce otwarcie oferty na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 1 242 000,00 zł brutto - przy zachowaniu stawek obecnie obowiązujących.

W prowadzonym postępowaniu przetargowym wpłynęła jedna oferta w kwocie 2 098 448,69 zł brutto. Biorąc pod uwagę znaczne przewyższenie najniższej ceny do zaplanowanej, zamawiający zdecydował w dniu 4 listopada unieważnić przedmiotowe postępowanie przetargowe. Kwota zaoferowana przez potencjalnego wykonawcę w stosunku do kwoty z poprzedniego postępowania przetargowego wzrosła o ponad 100 % - przyjęcie tej kwoty związane było by z tym, że koszt odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych dla każdego mieszkańca gminy Przecław musiałby wynieść co najmniej 20 zł na miesiąc przy zbiórce selektywnej - niezależnie od ilości osób, które tworzą wspólne gospodarstwo domowe.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od stycznia 2020 r. nie będzie możliwości niesegregowania odpadów komunalnych powstałych na nieruchomościach zamieszkałych. Jakość oraz ilość oddawanych przez naszych mieszkańców do wtórnego przetworzenia odpadów w znaczny sposób wpływa na cenę odbioru i zagospodarowania naszych śmieci.

W dniu 5 listopada ponownie ogłoszono postępowanie przetargowe. Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 12 grudnia.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BRAWO PRZECŁAW!!!BRAWO PRZECŁAW!!!

8 0

nie dajcie sie to juz jest chore z tymi opłatami co rok to 100 proc w gore by pasowało a szarak nie ma wboru płać i płacz. Moze by tak Radomysl Wielki wzial przkład z Przecławia? 11:10, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone