Zamknij
REKLAMA

Zakończona kolejna inwestycja drogowa w powiecie mieleckim

07:58, 04.10.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Zakończony został remont kolejnego odcinka drogowego na terenie powiatu mieleckiego.

Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej nr 1 713R w miejscowości Grochowe II na odcinku o długości 375 metrów. W ramach tej inwestycji wykonany został również chodnik na tej samej długości.

- To była bardzo ważna inwestycja, głównie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców – ocenił Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

- Wyremontowany odcinek stanowił poważne zagrożenie ze względu na konfigurację drogi. Wiele osób z przyległych miejscowości dojeżdża nią do pracy na terenie mieleckiej strefy, a to z kolei stanowiło spore niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieją, że teraz będą się czuć bezpieczniejsi – dodał starosta.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zawartemu porozumieniu o jej realizacji z Gminą Tuszów Narodowy. Łączny koszt - 503 630,88 złotych oba samorządy – starostwo i gmina – pokryły po połowie.

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” T. Wojtas z Piaseczna (partner).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

MielcokMielcok

2 9

pół miliona na 300 metrów drogi .....która zniszczą cieżarówki i sprzet rolniczy a to co zostanie zniszczy mróz i lód...Mogliście za to wybudować coś co będzie stało dłużej ....pomyślcie za nim następnym razem wyrzucicie kasę w błoto .Budowa chodnika dobra inwestycja , budowa drogi to inwestycja niegospodarna i krótkofalowa , taka oby do wyborów a potrzeba takich inwestycji które siegaja dalej niż 4, 5 lat. 09:28, 04.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KtośKtoś

4 3

Trzeba było startować w przetargu i zaoferować niższą kwotę. 11:27, 04.10.2019


blablablabla

0 0

planista mial wyobraznie zeby na drodze zaplanowac wiraz pod katem 90 stopni bravo nie jeden kierowca ,,zaparkowal,, na podwurku domu opodal 17:59, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone