Zamknij
REKLAMA

Tuszów świętował urodziny generała Władysława Sikorskiego

12:57, 21.05.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Tuszowie Narodowym uroczyście obchodzono 138. rocznicę urodzenia gen. Władysława Sikorskiego. 

Świętowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy uroczystości prowadzeni przez poczty sztandarowe przeszli pod dom, w którym przyszły premier się urodził. Przed pomnikiem upamiętniającym tego wielkiego Syna ziemi tuszowskiej oddano mu hołd. Po tym nastąpiło otwarcie wystawy ph. „Drogi Polaków do niepodległości” zrealizowanej i sfinansowanej w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego przez Społeczność Stowarzyszenia LASOVIA na lata 2014 - 2020. Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. gen. W.E. Sikorskiego w ramach zadania pt. "Śladami historii i tradycji". Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 30 września 2019r. 

Dalsza część uroczystości stanowiła upamiętnienie działalności generała dla naszej ojczyzny. Renata Paterak – sekretarz gminy w imieniu wójta podkreślił znaczenie wielkich postaci dla społeczności lokalnych. - Generał Sikorski jest tym autorytetem, z którego powinniśmy czerpać wzór – powiedziała. 

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym zaprezentowali pouczający montaż słowno–muzyczny o życiu i działalności Patrona szkoły.

Następnie podsumowano konkursy o tematyce związanej z aktywnością gen. Sikorskiego. Nagrody zostały zakupione w ramach projektu „Śladami historii i tradycji”. Wyniki przedstawiają się następująco:

W turnieju wiedzy dla młodzieży gimnazjalnej organizowanym przez GBP w Tuszowie Narodowym nagrody zdobyli: Kinga Pogoda, Martyna Stypa, Katarzyna Opałacz

Wyróżnieni: Mateusz Książek, Anna Czekaj, Kinga Róg, Zuzanna Turkosz, Kamil Kowal.

Gminny konkurs wiedzy o generale wygrali: Mateusz Kolin, Mateusz Mróz, Michał Duszkiewicz, Natalia Krempa z ZS-P w Tuszowie Narodowym, Dorota Pogoda z SP w Borkach Nizińskich.

Wyróżnieni: Julia Leśniak, Klaudia Kasprzak, Justyna Krupa, Szymon Maziarz – ZS-P w Tuszowie Narodowym, Weronika Leśniak, Mariusz Jacek – SP w Czajkowej, Roksana Skóra- SP Borki Nizińskie.

Podsumowanie konkursu plastycznego:
Kategoria klas I-III nagrody: Jaśmina Michałowska – ZS-P w Tuszowie Narodowym, Damian Krępa, Mikołaj Otfinowski – SP Borki Nizińskie

Wyróżnieni: Amelia Jamróz, Julia Światek ZS-P w Tuszowie Narodowym, Milena Kosiorowska – ZS w Maliniu
Kategoria klas IV-VIII nagrodzeni: Martyna Krępa, Seweryn Jakubczyk - ZS w Maliniu, Dorota Pogoda – SP w Borkach Nizińskich.

Wyróżnieni w tej kategorii: Julia Turkosz - ZS w Maliniu, Magdalena Leśniowska, Magdalena Pszeniczna - ZS-P w Tuszowie Narodowym.

Uczestnicy uroczystości mogli skorzytać z poczęstunku w ramach realizacji projektu „Smaki Puszczy Sandomierskiej” realizowanego przez TSK w Tuszowie Narodowym ze środków LGD Lasovia.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone